Owadzia biżuteria

Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Owadzia biżuteria

Post autor: Miłosz Mazur »

Ostatnio znalazłem w internecie coś takiego
http://www.allegro.pl/item532291792_nie ... szcze.html

Powiem szczerze że myślałem, że wykorzystanie owadów do wyrobu biżuterii to przeszłosc ale jak widać wraca to do łask. Piękne to, nie powiem ale pewnie będzie napędzać negatywną koniunkturę a najpiękniejsze gatunki :(

Te tutaj to chyba jakieś tarczyki, ktoś może wie jaki gatunek ??
Awatar użytkownika
Oxyartes15
Posty: 50
Rejestracja: środa, 28 stycznia 2009, 10:19
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Oxyartes15 »

Osoba wystawiająca aukcje twierdzi że jest to Chrysolina fastuosa która należy do rodziny stonkowatych
Ale nie jestem do końca przekonany, że to ten chrząszcz został wykorzystany do wyrobu kolczyków
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Akurat widać iż 100% to nie Chrysolina fastuosa, to na pewno tropikalny tarczyk może coś z Omocerinim najvardziej ptzypomina mi ten gat http://www.biol.uni.wroc.pl/cassidae/ka ... imafig.htm
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Najbardziej z tej aukcji bawi mnie ten tekst " OD SPODU IDEALNE ODWZOROWANIE „BRZUSZKA” I ODNÓŻY OWADA "
Skoro widac iż ewidentnie jest to prawdziwy oprawiony tarczyk to jak ma mieć naturalne przydatki odwzorowane :smile:
Na temat oprawiania owadów w bizuterie wspomina chocby Stanek: Encyklopedia Owadów Chrząszcze, wyd Delta, zajrzyjcie kto ma na str 214-315 przy opisie tauroma casta i Desmonota variolosa jest o tym wpspomniane.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ulanowski
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 12:09
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: Krzysztof Ulanowski »

Jeden z odcinków cyklu filmowego "INSECTIA" w którym narratorem jest Georges Brossard poświęcony jest w całości owadziej biżuteri.
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”