Pomocy!

zawierucha111
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2009, 11:53
Lokalizacja: nieważne:)

Pomocy!

Post autor: zawierucha111 »

Witam. Mam do napisania pracę magisterska i potrzebuję nazwy owada który jest szkodnikiem i jest podobny do innego owada, pożytecznego a przynajmniej nie szkodnika ( lub odwrotnie). Najlepiej gdyby to był szkodnik drzew owocowych ale niekoniecznie. Może mi ktoś pomóc? P.s. od razu zaznaczam że nie mam nic wspólnego z owadami i tą pracę piszę trochę z przymusu.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez zawierucha111, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Ojjjjj źle trafiłeś... tutaj raczej nikt Cie nie wyręczy z roboty którą sam masz wykonać, możesz też trafic tutaj łatwo na swojego promotora jeśli to entomolog a wówczas...no powiedzmy zę nie chciałbym być w twojej skórze :twisted:...Entomolog
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 stycznia 2009, 12:32 przez Miłosz Mazur, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrzej J. Woźnica

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

rzeczywiście ! zawierucha :evil: lepiej zmienić kierunek albo pójść na urlop... Entomolog
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Tematyka pracy magisterskiej - jak dla mnie - wstrząsająca, pasuje raczej do referatu w szkole średniej, chociaż być może Kolega nie potrafi nawet opisać o czym ona ma być ;-)
... co tym bardziej wstrząsa.
admin
Administrator
Posty: 1596
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

I tak bedzie kolejny magister - to tylko kwestia czasu. Meczą ludzi na tych uczelniach, aż strach. ......

To może teraz zastanowić się, jakie owady są do siebie podobne i jeden jest szkodnikiem a drugi jest pożyteczny?
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pomocy!

Post autor: Kamil Mazur »

zawierucha111 pisze:od razu zaznaczam że nie mam nic wspólnego z owadami i tą pracę piszę trochę z przymusu.
To mnie rozwaliło. Nie to, że jest leniem. Po kiego grzyba chodzisz na uczelnię. Po co się męczysz te parę lat jak tego nie lubisz ? Ta weź se łopatę i idź wykop coś - większy będzie pożytek, niż z takiego kolejnego wykształciucha, co nie dość że leń, nie lubi tego co studiuje... aj dobra koniec, mam to gdzieś. Pa
Andrzej J. Woźnica

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Cóż, to że New Age nastepuje po starym to wiemy :roll: ale że system w którym to New Age sie wychowuje jest zły wiadomo od dawna. Reforma jakiegokolwiek Szkolnictwa w Polsce jest w głębokim dołku. Siły "polityczne"niezależnie jak je nazywać: słuszne, nacisku, wyzysku, racji stanu itp.. itp.. tę przepychankę uprawiają. Rezultatem obron i ataków jest taka niejedna Zawierucha (tutaj już nr 111 :shock: !). I oto teraz mamy młodego człowieka (? przyrodnika to by było nadużycie !), którego powinno się ukształtować, zahartować i oszlifować,. I co się okazuje - za późno !!!. Ale sięgnijmy trochę głębiej: popatrzmy na braci Czechów, Słowaków - też Słowianie ! - i co jakoś, długów na łebka mieli mniej lub chyba wcale, jakoś nie są ślepo zapatrzeni w Amerykę a idą powoli ale przodu ! i entomologów (grupy w większości obsadzone albo przez zawodowca albo umiejącego oznaczać amatora) u nich dostatek !. Może ta Zawierucha :mrgreen: poda nazwę jednostki szkoły w której ma pracę napisać :mrgreen: - chyba tylko w taki sposób moglibyśmy poprawiać powoli system Naszego Szkolnictwa :razz: a może i podać powinna nazwisko opiekuna tego tak trafnie dobranego tematu :oops:
A może jest inaczej: zrobiła dobre wrażenie i promotora "zauroczyła" a teraz siedzi cicho jak mysz pod miotłą :grin: albo Nas prowokuje (nastroje, opinie, poglądy ect.. :?: .
W tym całym systemie wymiany i przekazu informacji zapomnieliśmy że człowiek, a on w tym całym systemie powinien być najważniejszy, to nie tylko ciało ale i "duch" a może i coś jeszcze....
W przypadku Zawieruchy na "?szlachetne hartowanie" jednak chyba jest już za późno...

Droga Zawierucho111,
znam parę przykładów ale głównie "dzikich owadów" ale gdyby tak poszperać w literaturze obcej, nawet w internecie, to przykładów znajdziesz wiele. :shock:
Pamiętaj jednak że czasem nawet jak nieudolnie napiszesz list, pewne "magiczne słowa", takie jak PROSZĘ , DZIĘKUJĘ wiele mogą zdziałać
Na tym zakończę swe przemyślenia.
zawierucha111
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2009, 11:53
Lokalizacja: nieważne:)

Post autor: zawierucha111 »

Po pierwsze: kto wam powiedział że ja studiuje entomologię czy coś podobnego bo nie widzę żeby było coś takiego w moim poście!!! Dlatego pytania "Jak ci się to nie podoba to po co chodzisz" są nie na miejscu. Po drugie: temat mojej pracy jest znacznie bardziej rozbudowany ale uważam że nie ma sensu go podawać bo chodziło mi tylko o owada który przydałby mi się do tej pracy. Po trzecie: dziękuję za te wszystkie komentarze w których oceniliście mnie nie wiedząc kim jestem.
Andrzej J. Woźnica

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

To dlaczego incognito ? :!:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7253
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Post autor: Rafał Celadyn »

zawierucha111 pisze: w których oceniliście mnie nie wiedząc kim jestem
Tu akurat możesz mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie na większości For -"ów" internetowych panuje zwyczaj przedstawienia się (zresztą; po to jest profil),to forum niczym sie w tym nie różni....pozdrowki Raf.
zawierucha111
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2009, 11:53
Lokalizacja: nieważne:)

Post autor: zawierucha111 »

Nawet jeśli podam moje dane w profilu to i tak nie będzie z niego wiadomo że nie studiuje entomologii, mówiąc że nie wiecie kim jestem mam na myśli kierunek studiów który tutaj nie ma akurat nic do rzeczy , a pretensji nie mam- po prostu odpowiadam na atak
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Może i faktycznie źle Cię oceniliśmy ale jesteśmy BARDZO wyczuleni na tego rodzaju pytania. Zadania nam nie ułatwiłeś gdyż oprócz lakonicznego pytania nie powiedziałeś absolutnie nic ani o swojej uczelni, ani o temacie pracy a nawet dziedzinie z której piszesz (jak owady to logiczne dla nas że biologia lub dziedziny pokrewne).
Jak już wiesz teraz jakie z nas stare wredne i złośliwe pryki to możesz się zrehabilitować :twisted:
Jaka uczelnia, jaki temat pracy z ogólnym zarysem i to co już udało Ci się znaleźć na interesujący Cię temat (zakładam, może naiwnie, że to forum to dla Ciebie ostatnia deska ratunku i że pomimo szczerych chęci i ogromu pracy NIC nie udało Ci się znaleźć).

Kto wie może zdołamy wprowadzić Cię na właściwy tor ale bez szerszej informacji nawet nie wiemy gdzie uderzyć (może np jesteś filologiem który bada związki językowe pomiędzy "złymi" i "dobrymi" zwierzętami - oni zajmują się takimi rzeczami)
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”