wredne ptaszysko

Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

wredne ptaszysko

Post autor: Kamil Mazur »

Noc, jutro znowu do pracy, przydałoby się wyspać, ale wredny stwór, którego nie widać nie daje mi zasnąć. Przeraźliwy pisk trwający 1s w ostępach dokładnie 5s. Siedzi ów ptak na kasztanie przed moim blokiem dosłownie 10m od mojego okna. Po drugiej stronie bloku siedzi drugi choć trochę dalej od bloku, więc sen w drugim pokoju też nie wchodzi w grę, tak jak i zamknięcie okna bo wtedy jak w saunie. I tak na zmianę piszczą. Wczoraj identycznie, nie spałem od około 3 do rana, dzisiaj zapowiada się podobnie... Przeglądam neta w poszukiwaniu ptaszyska ale nie pasuje mi żaden dźwięk.

Nagrałem dziada, pomoże ktoś rozpoznać ?
https://rapidshare.com/files/2586905622 ... 5D13990260
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 czerwca 2013, 23:09 przez Kamil Mazur, łącznie zmieniany 1 raz.
Ramidon
Posty: 736
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2005, 13:35
Lokalizacja: Gdansk

Re: wredne ptaszysko

Post autor: Ramidon »

Siedzę sobie teraz na skraju lasu i prawdopodobnie słyszę to samo. Też się zastanawiam co to może być. Podczas ostatnich nocnych łowow pisk ten trwał do godz.1.00. To coś najwyraźniej nie może spać.
Awatar użytkownika
Chiffchaff
Posty: 1263
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 15:05
Podziękowano: 1 time

Re: wredne ptaszysko

Post autor: Chiffchaff »

To głos piskląt uszatki.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: wredne ptaszysko

Post autor: Kamil Mazur »

Na bocianie napisali, że płomykówka. Tak czy inaczej sowa.
Dzięki.
Leszek Matacz
Posty: 456
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2011, 22:21
UTM: XS79
Lokalizacja: Twardogóra - XS79

Re: wredne ptaszysko

Post autor: Leszek Matacz »

Kamilu, nie słyszałeś płomykówki. Gdybyś ją usłyszał, to poza odejściem snu, trząsłbyś się ze strachu :laugh: głos ma zaiste straszny: http://www.xeno-canto.org/90499 http://www.xeno-canto.org/29787

Jakiś czas temu miałem niewątpliwą przyjemność (piękny to ptak) słuchać pary płomykówek z pobliskiego mojemu bloku kościoła. Niestety, ptaki wraz z renowacją wieży opuściły stanowisko i od pięciu lat nie widziałem ani nie słyszałem ani jednej.

Młode uszatki koczowniczki będą umilały wieczory w ciągu kilku najbliższych tygodni. Dobre stopery wskazane: )
Awatar użytkownika
Chiffchaff
Posty: 1263
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 15:05
Podziękowano: 1 time

Re: wredne ptaszysko

Post autor: Chiffchaff »

Z całym szacunkiem dla "Bociana", pieprzą głupoty :)
to piskle uszatki, pomylić głoś uszatki z płomykówką to jak uznać bielinka za rusałke.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: wredne ptaszysko

Post autor: Kamil Mazur »

Dzięki. Na bocianie już gość odwołał swoje oznaczenie i wszyscy zgodnie już twierdzą, że to uszatka.
Przyznam się, że na początku zanim zacząłem poszukiwania dźwięków w necie, obstawiałem jakiegoś jastrzębia, sokoła czy coś w tym stylu. Po usłyszeniu dźwięków blisko stu ptaków, zgłupiałem i to mnie skłoniło do zadania pytania na dwóch forach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”