Samia walkeri

laboratoriumrogozno
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 20:03

Samia walkeri

Post autor: laboratoriumrogozno »

Witam posiadam w mojej hodowli wraz z kolegą gąsienice SAMIA WALKERI co sądzicie o tym motylu.
Został sprowadzony z Południowej Ameryki.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: samia walkeri

Post autor: Antek Kwiczala † »

Został sprowadzony z Południowej Ameryki
Zastanawiam się, czy ktoś Ciebie oszukał, czy Ty próbujesz nas wprowadzić w błąd. Samia walkeri nie jest gatunkiem amerykańskim. Pochodzi z płd-wsch. Azji. Występuje w Chinach i na Płw. Indochińskim. Hodowla jest prosta, podobnie jak innych gatunków z rodzaju Samia, chyba, że otrzyma się materiał z n-tego pokolenia hodowli wsobnej.
PS. Tak z ciekawości zapytam - czym żywicie gąsienice?
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: samia walkeri

Post autor: Kamil Mazur »

Chyba nie zrozumieliście się... podejrzewam, że kolega chciał powiedzieć, że sprowadził od handlarza z tego kraju, a nie że gatunek jako taki pochodzi z tych rejonów świata. Ja kiedyś hodowałem azjatycką S.ricini kupioną z Portugalii (tam zakupiony został materiał hodowlany).
A odpowiadając na pytanie, nic nie sądzę - pawica jak pawica - poza tym że pokrewny wspomniany przeze mnie gatunek karmiłem z powodzeniem sałatą, bo ligustr się w tym okresie (jesień/zima) skończył.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Samia walkeri

Post autor: Antek Kwiczala † »

chciał powiedzieć, że sprowadził od handlarza z tego kraju,
To dość mało prawdopodobne. Hoduję sporo pawic. W Europie istnieje kilka "centrów" sprowadzających materiał hodowlany, i sprzedających je (z zyskiem) hodowcom europejskim. Bardzo trudno jednak napotkać bezpośrednich hodowców z Ameryki Płd. bądź Azji - sami się nie ogłaszają w internecie. Dlatego interesowało mnie co ma do powiedzenia sam "laboratoriumrogozno", bo jeśli to prawda, warto znać taki "kontakt".
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Samia walkeri

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Podzielam pogląd Antka, myślę, że rozpoczyna się nowy wątek bajkopisarstwa, znany w wcześniejszych postów.
laboratoriumrogozno
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 20:03

Re: Samia walkeri

Post autor: laboratoriumrogozno »

Antku spytałeś sie czym karmie gąsienice . Obecnie trzymam je w moim pokoju na biurku w dosc sporym pudełku . Daje im jedzenie w postaci bzu czarnego .
Pozdrawiam
laboratoriumrogozno
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 20:03

Re: Samia walkeri

Post autor: laboratoriumrogozno »

Tak ja chciałem powiedzieć że sprowadziłem jaja tego motyla z Południowej Ameryki . Teraz gąsienice mają około 1,5cm długości . A jak mówi antek tak ten motyl żyje w Chinach i chyba pol-wschodniej ameryce.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Samia walkeri

Post autor: Grzegorz Banasiak »

laboratoriumrogozno pisze:Tak ja chciałem powiedzieć że sprowadziłem jaja tego motyla z Południowej Ameryki . Teraz gąsienice mają około 1,5cm długości . A jak mówi antek tak ten motyl żyje w Chinach i chyba pol-wschodniej ameryce.
Pozdrawiam.
Nie brnij w to dalej bo zostaniesz już na stałe bajkopisarzem forumowym.
Lepiej przeczekaj i wiosną opowiesz na forum o prawdziwych spotkaniach z motylami.
laboratoriumrogozno
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 20:03

Re: Samia walkeri

Post autor: laboratoriumrogozno »

Sorry, że się nie odzywałem. Nie uważałem za słuszne pisać tego wszystkiego. Mam w Argentynie wujka, też hodowcę. Powiedziałem mu, że mam 2 gąsienice SW (od kolegi z Polski) ale pewnie ich nie rozmnożę, a bardzo bym chciał. A że miał je na stanie to wysłał, a ja myślałem że one są z Argentyny. Grzegorz jeśli piszesz do mnie takie teksty jak ten o brnięciu to licz się z tym, że czuję się obrażony i niezależnie od poziomu mojej wiedzy powinieneś nie pisać czegoś, co nie jest przeświadczone, a co robi ze mnie głupka. Pozdrawiam. Mateusz
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Samia walkeri

Post autor: Antek Kwiczala † »

Przyznam Mateuszu, że Twoja wersja jest dosyć mało prawdopodobna. Nie można jej jednak wykluczyć ani tym bardziej zweryfikować. Przekonaj nas, że to prawda, i pokaż zdjęcia owych gąsienic S. walkeri. A najlepiej tych z Polski i tych argentyńskich - bo trudno uwierzyć, że wszystkie są w tym samym stadium, skoro pochodzą z różnych źródeł. Ciekawe też, jak wujek poradził sobie z przesyłką żywych gąsienic z Ameryki Południowej - że nie padły w transporcie. Nie znam takich sposobów, więc warto się o nich dowiedzieć.
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Samia walkeri

Post autor: Konto_usuniete »

laboratoriumrogozno pisze:Powiedziałem mu, że mam 2 gąsienice SW (od kolegi z Polski) ale pewnie ich nie rozmnożę, a bardzo bym chciał.
i byłbyś pierwszym w historii świata osobnikiem który rozmnożył Gąsienice :birra: :hp: :hp:
laboratoriumrogozno
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 20:03

Re: Samia walkeri

Post autor: laboratoriumrogozno »

tak to prawda w najbliższym czasie prześlie zdjęcia na forum z moimi gąsienicami 3 z nich już się zapoczwarczyły . Zrobiły obszędy są one niewielkie wszystko będzie widoczne na zdjęciu .
Pozdrawiam . Mateusz
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Samia walkeri

Post autor: Kamil Mazur »

Mateusz, Filip i "laboratoriumrogozno" - kiedy wstawisz zdjęcia S.walkeri - aparat się zepsuł ?
laboratoriumrogozno
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 20:03

Re: Samia walkeri

Post autor: laboratoriumrogozno »

Jeśli komuś serio zalezy na tych fotkach to piszczie na maila laboratoriumrogozno@op.pl
Mowiac szczerze nie zalezy mi na kontaktach z ludzmi, dla ktorych nie istnieję, a ktorzy na kazdym kroku robili ze mnie durnia. Z moich marzeń zrobiliscie sobie wyżerke, ale jeszcze nie powiedzialem ostatyniego slowa w polskiej entomologi. Zycze uzytkownikom tego forum, zeby korzystanie z niego przynioslo im więcej korzysci niz nam.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Samia walkeri

Post autor: Antek Kwiczala † »

Ostatni post ewidentnie napisał Filip - zgadza się IP.
Filip P.
Posty: 172
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2012, 13:18
UTM: EA94
Lokalizacja: Rogóżno

Re: Samia walkeri

Post autor: Filip P. »

A skąd wiesz że nie Mateusz? Nie widzę sensu w obecności na forum, gdzie każdy mój post jest traktowany jako spam.
Ej życie życie. Większą ilością postów już tego Forum nie zaszczycę i login mój więcej tu nie postanie.
Ostatnio zmieniony piątek, 23 listopada 2012, 18:32 przez Filip P., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Samia walkeri

Post autor: Kamil Mazur »

Powstanie kolejny login ? Laboratoriummistyfikacji.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Samia walkeri

Post autor: Antek Kwiczala † »

Filip P. pisze:A skąd wiesz że nie Mateusz?
Jeśli masz jakieś wątpliwości Filipie, zobacz na dane tego postu, pokazane w załączniku. Z komputera, z którego napisano ten post, Filip P. napisał 10 postów, a laboratoriumrogozno tylko ten jeden. Wniosek jest jeden - ten post powstał na Twoim komputerze.
Załączniki
dane postu.jpg
dane postu.jpg (107.25 KiB) Przejrzano 5663 razy
Filip P.
Posty: 172
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2012, 13:18
UTM: EA94
Lokalizacja: Rogóżno

Re: Samia walkeri

Post autor: Filip P. »

Mam wątpliwości. Nie wiem dlaczego nie jesteś w stanie uwierzyć, że w moim imieniu napisał on, a nie ja z jego? Dyskusja jest jałowa, bo nic nie można do końca udowodnić, chyba że ktoś chce wpaść, serdecznie zapraszamy. Od zawsze było nas dwóch, ale gościu usunął swoje konto, żeby skończyło się ciągłe wałkowanie tego czy istnieje. Nie znam sie na technologiach komputerowych, ale na zdrowy rozsądek odrzuciłbym opcję, że czternastolatek posiada trzy komputery, bo tyle jest IP. Nie widzę sensu żeby ciągnąć dalej ten temat, wszystko wyjaśniłem. Jeśli dla kogoś jest tu coś niejasne- opcja prywatne wiadomości, wszystko wytłumaczę.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Samia walkeri

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Filip P. pisze:Mam wątpliwości. Nie wiem dlaczego nie jesteś w stanie uwierzyć, że w moim imieniu napisał on, a nie ja z jego? Dyskusja jest jałowa, bo nic nie można do końca udowodnić, chyba że ktoś chce wpaść, serdecznie zapraszamy. Od zawsze było nas dwóch, ale gościu usunął swoje konto, żeby skończyło się ciągłe wałkowanie tego czy istnieje. Nie znam sie na technologiach komputerowych, ale na zdrowy rozsądek odrzuciłbym opcję, że czternastolatek posiada trzy komputery, bo tyle jest IP. Nie widzę sensu żeby ciągnąć dalej ten temat, wszystko wyjaśniłem. Jeśli dla kogoś jest tu coś niejasne- opcja prywatne wiadomości, wszystko wytłumaczę.
IP komputera (sieć wewnętrzna, generowana automatycznie przez router) nie jest tym samym co IP połączenia z internetem. Możesz mieć w domu wiele komputerów ale one wszystkie mają ten sam IP Twojego połączenia internetowego (IP zewnętrzne), który rejestrowany jest przy każdej aktywności w sieci.
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Samia walkeri

Post autor: Brachytron »

Filip P. pisze:Większą ilością postów już tego Forum nie zaszczycę i login mój więcej tu nie postanie.
Jak śpiewał nieżyjący niestety Chuck Schuldiner - "Empty words".
Filip P.
Posty: 172
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2012, 13:18
UTM: EA94
Lokalizacja: Rogóżno

Re: Samia walkeri

Post autor: Filip P. »

Nie wiem jak się zabrać za to co chcę napisać, więc zacznę od początku.
Nie zostawię tego jak jest, bo wychodzę na idiotę. Przeczytałem ten wątek od początku i zacząłem łapać o co chodzi. Przede wszystkim zawadzał tu problem:czy gość istnieje. Jak go rozwiązać? No po prostu niech nie istnieje... co też się stało. Myślę, że walnąłem tu przykładem totalnego czternastolatka, ktoś mądrzejszy znalazłby lepsze wyjście, no ale co poradzić. Na technologie komputerowe dla mnie chyba jeszcze za wcześnie, nic z tego nie ogarniam. Może to i lepiej.
Zachodzę w głowę co mi odbiło, jak czytam własne posty i się nie poznaję. Niektórzy mówią, że taka jest polska młodzież, ale nie ma się co śmiać, dzisiejsi entomolodzy-amatorzy za 30 lat zajmą miejsce entomologów pracujących zawodowo, wtedy emerytów, nie zdziwię się jeśli będę to ja, a wiążę z tym jakąś przyszłość. No i właśnie tu zauważyłem, że bez Forum i ludzi którzy mi pomogą daleko nie zajadę. Toteż zgodnie ztym wszystkim co wypociłem powyżej chciałbym po nawaleniu mnóstwa błędów przeprosić wszystkich, co ich moje posty dotknęły, obraziły, zraziły etc. oraz wyrażam pragnienie aktywnego uczestnictwa w życiu Forum. Jak je przeglądam to nie mam najmniejszej ochoty znaleźć się w jakże licznym gronie tych, co im się zdawało, że wszystkie rozumy zjedli i wszystko w życiu widzieli, a przez głupią chęć zaimponowania swoimi "odkryciami" zakończyli swoją przygodę z tym Forum. Oczywiście niedługo wrzucę obiecane zdjęcia walkeri.
Przepraszam za potworne nieposkładanie tych wszystkich powyższych wyrażeń. Proszę nie brać sobie do serca wszystkich bzdur które piszę
(np. entomolodzy-emeryci) nie mam zamiaru być złośliwym ale taki mam styl... Pisałem nawet wiersze, ale dość kiepskie...
Pozdrawiam
Filip
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”