Dezynfekcja chrząszczy w gablocie

Macrodontia dejeani
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2021, 07:43

Dezynfekcja chrząszczy w gablocie

Post autor: Macrodontia dejeani »

Cześć mam pytanie . Jak , czym oraz czy trzeba dezynfekować owady w gablocie ?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16258
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dezynfekcja chrząszczy w gablocie

Post autor: Aneta »

A jaki cel miałaby mieć ta dezynfekcja?
(Chyba że chodziło o dezynsekcję.)
Awatar użytkownika
Oskar
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2020, 19:56
Lokalizacja: Gniezno

Re: Dezynfekcja chrząszczy w gablocie

Post autor: Oskar »

Zazwyczaj środki do zabijania owadów (żerujących na zdechłych owadach) są dość toksyczne i dość niebezpieczne dla zdrowia.
Oczywiście mozna stosować też dezynfekcje termiczna, wsadzając taka gablote do rozgrzanego chyba na 50 czy tam 60 stopni piekarnika, ale o tym bym musiał dokładnej przeczytać. To samo tyczy się zamrażania.

Edytuje, bo nie doczytałem - Nie trzeba stosować żadnych środków do zabijania owadów (bo zakładam, że o to Ci chodzi), jeżeli w gablocie nie ma szkodników.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16258
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Dezynfekcja chrząszczy w gablocie

Post autor: Aneta »

Oskar pisze:Zazwyczaj środki do zabijania owadów (żerujących na zdechłych owadach) są dość toksyczne i dość niebezpieczne dla zdrowia.
Oczywiście mozna stosować też dezynfekcje termiczna, wsadzając taka gablote do rozgrzanego chyba na 50 czy tam 60 stopni piekarnika, ale o tym bym musiał dokładnej przeczytać. To samo tyczy się zamrażania.

Edytuje, bo nie doczytałem - Nie trzeba stosować żadnych środków do zabijania owadów (bo zakładam, że o to Ci chodzi), jeżeli w gablocie nie ma szkodników.
Dezynfekcja =/= dezynsekcja. Dezynfekcja = odkażanie (likwidowanie drobnoustrojów). Dezynsekcja = zabijanie szkodników (owady, roztocze itp.). Dlatego zastanawiałam się, co faktycznie Macrodontia miał na myśli.
Awatar użytkownika
Oskar
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2020, 19:56
Lokalizacja: Gniezno

Re: Dezynfekcja chrząszczy w gablocie

Post autor: Oskar »

Zapewne dezynsekcję, dlatego napisalem to z wyprzedzeniem :laugh:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC - zbiór porad”