Pasożyt larwy Melolonthinae

Lucanidae, Trogidae, Glaresidae, Bolboceratidae, Scarabaeidae, Geotrupidae i Ochodaeidae.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Pasożyt larwy Melolonthinae

Post autor: Aneta »

Taka ciekawostka - 5 VII sadząc kwiaty na działce wykopałam imago Amphimallon solstitiale i 2 larwy, prawdopodobnie tegoż gatunku. Jedna z larw była zdrowa, biała i aktywna, druga natomiast zbrązowiała, nieruchliwa i z nieco zniekształconym odwłokiem - na początku myślałam, że została może uszkodzona szpadlem. Odłożyłam ją planując, że posłuży mi jako model do rysunków i przez dobrych kilka chwil nie zwracałam na nią uwagi. Kiedy znów spojrzałam, z larwy wyłaniał się Obcy ;) Tzn. przez moment miałam wrażenie, że pędrak może przechodzi wylinkę, ale po pokazaniu się części głowowej było jasne, że to larwa jakiejś muchówki. Z tego, co udało mi się doczytać, domyślam się, że to jakaś Tachinidae, być może z Dexiinae. Niestety dokładne ID pozostanie tajemnicą, bo larwa muchy została na działce, a zdjęcia są, jakie są (BTW sorry za tło, ale pędraka odłożyłam na to, co miałam pod ręką, a w trakcie wylęgania muchy nie chciałam już jej na nic innego przekładać) ;)
Załączniki
DSCN6891.JPG
DSCN6891.JPG (221.48 KiB) Przejrzano 1480 razy
DSCN6897.JPG
DSCN6897.JPG (239.38 KiB) Przejrzano 1480 razy
DSCN6899.JPG
DSCN6899.JPG (231.69 KiB) Przejrzano 1480 razy
DSCN6903.JPG
DSCN6903.JPG (244.57 KiB) Przejrzano 1480 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „SCARABAEOIDEA”