Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest niedziela, 23 wrz 2018, 21:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak nanieść lokalizacje z telefonu na mapę?
PostNapisane: czwartek, 5 sty 2017, 20:47 

Specjalność: Rhopalocera
inne zainteresowania: Foto
Zauważyłem takie fajne rozwiązanie na  "stronie ważkowej" nanoszenia przebytych tras na gogle maps przy pomocy lokalizacji zarejestrowanej ze smartfona. I tak telefon zawsze mam przy sobie, przydał by się do czegoś potrzebnego, zamiast dzwonieniem przerywać mi fotografowanie.......

Jak to się robi? Jakie programy/aplikacje?

Załączniki:
tag-2.JPG
tag-2.JPG [ 89.13 KiB | Przeglądane 1519 razy ]
Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł: Re: Jak nanieść lokalizacje z telefonu na mapę?
PostNapisane: czwartek, 5 sty 2017, 21:19 

inne zainteresowania: Tylko fotografuje ale nie bardzo wiem co fotografuję
To zapis mojego śladu :-) Jest cała masa różnych aplikacji - ja korzystam z Locus Free (z tego względu, że od dawna można było w nim zapisać mapę satelitarną off line - nie wiem, czy najnowsza wersja na to pozwala, ale ceny netu już nie są wysokie, więc można korzystać z dostępu on line). Jest opcja zapisu śladu w w/w programie. Po zapisaniu eksportuję go do plików o rozszerzeniu .gpx i .kml (oczywiście robi to program i wystarczy kilka kliknięć). Wyeksportowane pliki przerzucam na kompa i już je mogę otworzyć w Google Earth. Kml otwiera się "normalnie" - i na zrzucie ekranu widać właśnie zapis w tym formacie. Gpx dodatkowo ma "wszyte" dane czasowe, ale trzeba go otworzyć nieco inaczej:
Google Earth - Narzędzia - GPS (otwiera się nowe okno i w nim trzeba zaznaczyć "Importuj z pliku" i oczywiście wskazać lokalizację pliku .gpx.). Interesującą opcją jest możliwość geotagowania zdjęć z plikiem .gpx. Ale to już temat na innego posta ;-)

Załączniki:
Komentarz: Plik do otwarcia w Google Earth
20160624_141838.kml [48.96 KiB]
Pobrane 26 razy

PostNapisane: czwartek, 5 sty 2017, 22:03 

UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
inne zainteresowania: Muzyka, informatyka, makrofotografia.
Tych aplikacji jest obecnie tak wiele, że każdy może sobie przebierać w tym co lubi. Przeszukiwać można programy do jazdy na rowerze, do biegania czy inne lokalizacyjne. Jest ich wiele zarówno na androida jak i na iphone. proponuję zacząć przeglądanie od kombinacji wyrazów: gps route tracker

Kilka, które można sprawdzić: Record GPS, Easy GPS, GPS tracker, RouteTracker, MapMyWalk itd..

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: wtorek, 4 wrz 2018, 19:10 

Locus Pro is probably the best Android aplication. You can use free maps from all of the world. You can saving your own places, GPS coordinates, tracks,...

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]