delta discovery40 + aparat

Makrofotografia, mikroskopy, optyka
Qdi
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 2 marca 2018, 11:03
profil zainteresowan: terrarystyka

delta discovery40 + aparat

Post autor: Qdi »

witam wszystkich, jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy post :)

chciałbym zapytać czy ktoś z forumowiczów próbował podłączyć mikroskop stereoskopowy delta discovery 40 z aparatem w moim przypadku mam nikona d5100.
polecono mi coś takiego, ale to kosztuje wiecej niz mikroskop wiec trochę mi sie nie opłaca:
https://deltaoptical.pl/mikroskopowy-ad ... om=listing

ale moje pytanie brzmi czy ktoś próbował podłączyć z czymś takim:
https://www.teleskopy.pl/Adapter-fotogr ... -1886.html

z góry dzięki za pomoc :
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: delta discovery40 + aparat

Post autor: Dark »

Drugi link nie działa.

Szczerze powiedziawszy to w przypadku tego mikroskopu, wolałbym raczej podłączyć kamerkę niż aparat. A do klasycznej fotografii raczej użyć typowego osprzętu do makro. Ale oczywiście to kwestia budżetu i zastosowania tego mikroskopu. Discovery 40 to klasa edukacyjna, bardzo budżetowa, choć w terenie może się przydać do prostych oznaczeń.

D5100 nie ma pomiaru światła i musisz pracować w manualu. Tak więc w każdym wypadku, czy z mikroskopem, czy tanim makro, traci się sporo z wygody użytkowania tego sprzętu. Biorąc pod uwagę najtańsze rozwiązania, np. jak obiektywy M42 na mieszku, pierścieniach dystansujących, możesz zmieścić się w kwocie 200-500 zł, mając przy tym znacznie lepszą jakość uzyskiwanych zdjęć. Kwestia dopracowania oświetlenia i techniki.
Kamerka mikroskopowa pozwoliłaby na łatwe uzyskiwanie obrazów do składania w stosy (stacki), bez katowania migawki i lustra aparatu. Ale to już zabawa w zakup urządzenia obrazującego, czyli dublowanie sprzętu. Niekoniecznie skórka warta wyprawki...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki fotograficzne i mikroskopowe”