Ważki w obiektywie

Linki do stron entomologicznych
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Ważki w obiektywie

Post autor: Konto_usuniete »

Mój kolega znalazł swietną strone o ważkach - ich zdjęcia są po prostu super polecam uwadze:
http://www.sglibellen.de/hauptteil_foto-galerie.html
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9496
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Jacek Kurzawa »

Dzięki!!! Ależ to piękne!
Michal Z.
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 28 marca 2004, 23:13

Post autor: Michal Z. »

Wspaniałe, po prostu wspaniałe. Szkoda tylko, że nie w większym formacie. Kilka też nienajgorszych udało mi się pstryknąć w te wakacje. Jak tylko dostane się do skanera na pewno umiesczę je w galerii.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Jakub Augustyniak
Posty: 108
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 21:06
Lokalizacja: Chorzelów / Kraków

Post autor: Jakub Augustyniak »

Fotki świetne - pytanie w związku z tematem - czy na forum jest ktos kto zajmuje się ważkami - to chyba trochę mało popilarna dziedzina - w większości spotyka się chrząszczarzy i motylarzy a takie rzędy jak Odonata, Orthoptera - mam rację czy jestem w wielkim błędzie????
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 października 2004, 00:29 przez Jakub Augustyniak, łącznie zmieniany 1 raz.
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

ważki

Post autor: wojtas »

Zdjęcia super !!! No właśnie czy ktoś się zajmuje ważkami ? Wedle mnie jest to bardzo ciekawa część entomologii ale też mi się wydaje że nie za bardzo rozpowszechniona .

Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Z osób które udzielają się na tym forum ważkami zajmuje się Paweł Buczyński, polecam go bardzo.
Krzysztof S.
Posty: 404
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2004, 20:30
Lokalizacja: Chocianów
Kontakt:

Post autor: Krzysztof S. »

Faktycznie na zdjęciach ważki mają urok i tyle delikatności.
Pozwolę sobie załączyć kilka moich zdjęć ważek zrobionych tego lata (mam ich niezbyt wiele ponieważ nie są obiektem moich zainteresowań).


Jeszcze jedno można obejrzeć tutaj:

https://entomo.pl/forum/album_page.php?pic_id=44
Załączniki
Wa?ka m3fr.jpg
Wa?ka m3fr.jpg (93.44 KiB) Przejrzano 3450 razy
Wa?ka m8fr.jpg
Wa?ka m8fr.jpg (85.05 KiB) Przejrzano 3447 razy
Wa?ka m2fr.jpg
Wa?ka m2fr.jpg (98.42 KiB) Przejrzano 3456 razy
Wa?ka m6fr.jpg
Wa?ka m6fr.jpg (97.78 KiB) Przejrzano 3457 razy
Wa?ka m1fr.jpg
Wa?ka m1fr.jpg (99.26 KiB) Przejrzano 3460 razy
Awatar użytkownika
Marcin Kutera
Posty: 1140
Rejestracja: niedziela, 10 października 2004, 17:08
UTM: EB24, EC18
Specjalność: Lepidoptera, Odonata, Orthoptera,
Lokalizacja: okolice Ostrowca św
Podziękował(-a): 2 times

Ważki w obiektywie

Post autor: Marcin Kutera »

Twoje ważki też są ładne-dosłownie oko w oko--ostatnia mi się podoba wazka płaskobrzucha.
Awatar użytkownika
Paweł Buczyński
Posty: 26
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2004, 15:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Paweł Buczyński »

[quote="Krzysztof S."]Faktycznie na zdjęciach ważki mają urok i tyle delikatności.
Pozwolę sobie załączyć kilka moich zdjęć ważek zrobionych tego lata (mam ich niezbyt wiele ponieważ nie są obiektem moich zainteresowań).

Bardzo dobre zdjęcia! Ponadto, mają duży walor dokumentacyjny. W listopadzie rusza duży projekt "Atlas rozmieszczenia ważek (Odonata) Polski", którego jestem współautorem. Projekt firmuje Sekcja Odonatologiczna PTE. Będziemy zbierali wszelkie możliwe dane, interesują nas też zdjęcia, o ile tylko wiadomo, gdzie dokładnie były robione. Serdecznie zapraszam do współpracy - mój e-mail: pawbucz@wp.pl (ewentualnie też pbuczyns@biotop.umcs.lublin.pl). Osoby, które udostępnią dane (także nieoznaczone zdjęcia), będą podane w Atlasie jako autorzy danych, podobnie jak w atlasie motyli u prof. Buszki.

Co do zdjęć. Piękną stronę ze zdjęciami ważek polskich, jeszcze trochę w zarodku (ale bujnie się rozwijającą), prowadzi Bogusław Daraż: http://www.owady.ires.pl/

Jeśli ktoś chce upublicznić swe zdjęcia a nie ma swojej strony WWW, zawsze może je wysłać Pawłowi Trzcińskiemu, który umieści je na stronie PTE. Adres galerii: http://www.au.poznan.pl/wogr/pte/galeria.htm, e-mail Pawła: trzcinsk@au.poznan.pl.

Ze swojej strony - chętnie pomogę osobom zainteresowanym ważkami, np. w oznaczeniu zwierzaków na robionych przez nie zdjęciach.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Czesc Pawle ! no nic nie wiedzialem ze ruszyles z atlasem hmmm nic nie mowisz a szkoda...
Awatar użytkownika
Paweł Buczyński
Posty: 26
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2004, 15:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Paweł Buczyński »

>nic nie wiedzialem ze ruszyles z atlasem

Napisałem przecież "ruszy" :-)

W tej chwili trwają ostatnie zgodnienia między merytorycznymi autorami Atlasu, co do instrukcji dla autorów danych. To trochę trwa, bo jest nas sześciu. Gdy tylko będziemy mieli kanoniczną wersję materiałów, zaczniemy szeroko zakrojoną akcję propagandową. Wtedy wszyscy jeszcze będą mieli nas dosyć :-)
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

no to sie podlacze ok??? obiecuje zwiezc Ci wszystkie dane i wazki z pewnych okolic :))) tzn moich tajnych oklic a propos pisze na forum....kiedy mozna podrzucic Ci chrzaszcze wodne z tego roku do weryfikacyjnej identyfikacji???? pozdrawiam znowu zgubilem Twoj adres..........
Awatar użytkownika
Marcin Kutera
Posty: 1140
Rejestracja: niedziela, 10 października 2004, 17:08
UTM: EB24, EC18
Specjalność: Lepidoptera, Odonata, Orthoptera,
Lokalizacja: okolice Ostrowca św
Podziękował(-a): 2 times

Ważki w obiektywie

Post autor: Marcin Kutera »

spoko. Ja tez moge podrzucic trochę danych o ważkach. tzn okolice ostrowca, biebrza, warszawa, bory tucholskie...Marcin...
Awatar użytkownika
Jakub Augustyniak
Posty: 108
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 21:06
Lokalizacja: Chorzelów / Kraków

Post autor: Jakub Augustyniak »

ja też się z chęcią przyłączę - jakies okazy na pewno się znajdą
Awatar użytkownika
Paweł Buczyński
Posty: 26
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2004, 15:54
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Paweł Buczyński »

Przemku, Marcinie, Jakubie,

z góry dziękuję w imieniu swoim i współtwórców Atlasu. Obiecuję, że odezwę się w listopadzie.

Jak pisałem, nie mogę wychylać się z I komunikatem dla autorów danych, zanim nie zostanie uzgodniony ze wszystkimi kolegami. Ale gdy to nastąpi, będziemy go bardzo szeroko propagować - akcjami takimi ,jak ogłoszenie na stronie PTE czy listy do wszystkich członków.

Publikację atlasu planujemy na rok 2006. Do końca roku 2005 trzeba więc zebrać dane. Każdy autor danych otrzyma odpowiednie formularze i, w razie potrzeby, pomoc w oznaczaniu.

Obok materiałów współczesnych, poszukujemy też starych zbiorów. Jeśli ktoś zna kolekcje leżące po kątach i się kurzące, nawet zbiory dowodowe do dawnych publikacji, byłbym wdzięczny za wieści o nich.

[ Dodano: 05-11-2004, 19:20 ]
Cześć,
spotkaliśmy się niedawno na Forum Entomologicznym, byłeś zainteresowany ważkami. Są już gotowe do dystrybucji materiały o Atlasie ważek Polski (I komunikat i arkusz do wpisywania danych). Jeśli jesteś nim nadal zainteresowany, pchnij do mnie maila (pawbucz@wp.pl), bo na Forum nijak się nie da zawiesić ani plików .pdf, ani ;doc.
Pozdrawiam,
Paweł Buczyński
ODPOWIEDZ

Wróć do „LINKI”