Quiz entomologiczny - czy to dobry pomysł?

Linki do stron entomologicznych
Awatar użytkownika
avidal
Posty: 2571
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2011, 14:59
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Quiz entomologiczny - czy to dobry pomysł?

Post autor: avidal »

Wprowadziłem u siebie nowy dział z quizami tematycznymi. Na razie mocno okrojone, abym mógł poznać reakcje. Póki co dotarła do mnie jednak tylko jedna opinia. Uważacie, że to dobry pomysł? Krótko mówiąc, czy nie sa obciachowe? Albo infantylne? Poproszę o wrażenia.
https://insektarium.net/rozrywka/
rysiaty
Posty: 2016
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 08:39
UTM: WT35
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Quiz entomologiczny - czy to dobry pomysł?

Post autor: rysiaty »

ale jeśli jest kilka dobrych odpowiedzi a się nie wszystkie zaznaczy to też jest liczone jako błąd?

jakoś to powinno się pokazywać po kliknięciu w finish
Awatar użytkownika
avidal
Posty: 2571
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2011, 14:59
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Quiz entomologiczny - czy to dobry pomysł?

Post autor: avidal »

Prztestowalem na szybko. To automat uznaje to za błąd. Aby to bylo jasne, nieco zmodyfikuję pytania ktorych ten niuans dotyczy, aby koniecznośc zaznaczemia wszyztkich prawidlowych odpowiedzi wynikała jasno z tresci pytania.
Ale ogolnie, jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Quiz entomologiczny - czy to dobry pomysł?

Post autor: Brachytron »

Fajny. Niełatwy 8/10 :-? , przy czym niektóre pytania muszą być jaśniejsze przy zachowaniu swej podchwytliwości. Wyłożyłem się na pyt 6. Zaznaczyłem owłosione oczy bo przecież niektóre dzikie też mają (Coelioxys np).
Awatar użytkownika
avidal
Posty: 2571
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2011, 14:59
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Quiz entomologiczny - czy to dobry pomysł?

Post autor: avidal »

Ciekawe, ktorą opcję wybrałeś...
Liczę sie z tym, że wczesniej czy póżniej popelnię jakiś rażący błąd. Ryzyko zawodowe. Ale jestem gotów, to przeciez nie bedzie pierwszy raz.
ricosz
Posty: 429
Rejestracja: czwartek, 20 lutego 2014, 16:47
UTM: EC95
Lokalizacja: Łuków

Re: Quiz entomologiczny - czy to dobry pomysł?

Post autor: ricosz »

Pomysł dobry, ale po przejrzeniu obydwu stwierdziłem, że to dla mnie "za wysokie progi". Może łatwiej będzie z motylami nocnymi... Można ewentualnie wydzielić "Strefę nowicjusza" to wtedy powalczę.
Awatar użytkownika
avidal
Posty: 2571
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2011, 14:59
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Quiz entomologiczny - czy to dobry pomysł?

Post autor: avidal »

Planuję coś łatwiejszego w quizie ogólnym, obejmującym wszystkie rzędy. Te dwa faktycznie są raczej trudne.
Miał być ostatni, ale chyba zajme sie nim jako trzecim z kolei.

Dzieki za opinię, Ryszard.
rysiaty
Posty: 2016
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 08:39
UTM: WT35
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Quiz entomologiczny - czy to dobry pomysł?

Post autor: rysiaty »

fakty przedstawione w pytaniach budzą ciekawość i kierują do sprawdzenia, jakich gatunków dotyczą, jak one wyglądają (które to są) :okok:
Awatar użytkownika
avidal
Posty: 2571
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2011, 14:59
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Quiz entomologiczny - czy to dobry pomysł?

Post autor: avidal »

Czyli chyba niezły pomysł. W sezonie sie okaże, kiedy ruch sie zacznie na stronie.
Justyna
Posty: 526
Rejestracja: środa, 15 maja 2013, 10:48
Gender: women
Specjalność: pszczoły
Podziękowano: 1 time

Re: Quiz entomologiczny - czy to dobry pomysł?

Post autor: Justyna »

Chyba zależy, kogo chciałbyś widzieć jako głównego odbiorcę tych quizów. Dla osób zainteresowanych lub mocno zainteresowanych, ewentualnie dla ekspertów chcących się pobawić i przetestować - na pewno super. Z kolei dla osób interesujących się na poziomie "czy to, co spotkałem w ogrodzie, to pszczoła czy mucha" albo "znalazłem wtyka amerykańskiego w domu, fajnie byłoby o nim coś więcej wiedzieć" pytania z gatunkami po łacinie mogą być odstraszające i dla nich bardziej sprawdziłby się zestaw pytań z bardziej ogólnymi ciekawostkami, w stylu "czy wszystkie owady mają skrzydła" albo "która pszczoła nie robi miodu" - tak mi się przynajmniej wydaje. A sam pomysł testów - super.
Awatar użytkownika
avidal
Posty: 2571
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2011, 14:59
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Quiz entomologiczny - czy to dobry pomysł?

Post autor: avidal »

Tacy totalni laicy o jakich wspominasz to raczej nie skuszą sie na nic innego poza poszukiwaniami, jak się pozbyć szkodnika. Poza tym taki test jest śmiertelnie nudny. Myślę, ze ten jabardziej podstawowy poziom sobie odpuszczę. Zresztą, chyba nawet nie dalbym rady sformułować zbyt wielu tak prostych pytań.
Dziękuję za opinię. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LINKI”