Nowa odsłona lepidoptera.eu !

Linki do stron entomologicznych
MarcinW
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 15:19
Lokalizacja: Bełchatów CB89

Post autor: MarcinW »

2010-04-19
Dziś pojawiła się nowa wersja strony Krzysztofa http://www.lepidoptera.eu
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

1. Nie działa opcja dodawania informacji:
Przykład:
http://www.lepidoptera.eu/show.php?ID=102&country=XX
klikamy ikonę i
i mamy tą stronę:
http://www.lepidoptera.eu/AddInfo.php?ID=102
2. http://www.lepidoptera.eu/Protected.php
Trzeba jeszcze raz porównać listę gatunków z tą listą:
http://static1.money.pl/d/akty_prawne/p ... 202237.pdf
Teraz jest jakby pomieszanie z chronionymi i czerwonymi. Skopane są zwłaszcza sówki.
3. Nie działa http://www.lepidoptera.eu/UserLocations.php
To tyle na szybko.
Awatar użytkownika
Henryk Brzezina
Posty: 320
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 11:27
UTM: CA40
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: Henryk Brzezina »

Ta nowa strona to dla mnie rewelacja a w szczególności nowe funkcje np. wielkość czcionki czy widok okazu przy najechaniu na nazwę motyla w galerii.Tylko pogratulować.Oczywiście usterki trzeba dopracować!
Pozdrawiam Heniek.
Awatar użytkownika
Robert M.
Posty: 377
Rejestracja: poniedziałek, 26 września 2005, 17:07
Lokalizacja: Opole / Branice
Kontakt:

Post autor: Robert M. »

Henryk Brzezina pisze:widok okazu przy najechaniu na nazwę motyla w galeri
Ta opcja to naprawdę wielki Plus nie trzeba otwierac dziesiątek stron aby zobaczyć zdjęcia na pewno ułatwi to i przyśpieszy oznaczanie :)
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

Jeszcze co do lokalizacji, czy są to lokalizację zdjęć, czy obserwacji.
Awatar użytkownika
romanzamorski
Posty: 889
Rejestracja: sobota, 29 marca 2008, 16:57
UTM: EV19
profil zainteresowan: ciężki rock, astronomia
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: romanzamorski »

Lokalizacje obserwacji. Tak myślę, bo w przypadku moich zdjęć takie właśnie dane do strony Krzyśka Jonko podaję.
Gratulacje Krzysiek! Trudno było w internecie znaleźć lepszą stronę dotyczącą motyli europejskich, a teraz jest jeszcze doskonalsza.
Marek Hołowiński
Posty: 5057
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 4 times

Post autor: Marek Hołowiński »

Tylko nadal na ikonce Xanthorhoe spadicearia jest Xanthorhoe ferrugata, pomimo że Krzyśkowi już wcześniej to sygnalizowałem. Pewnie w nawale tej wielkiej pracy gdzieś mu to umknęło. To jest zbyt wielki materiał aby całkowicie ustrzec się błędów.
Awatar użytkownika
romanzamorski
Posty: 889
Rejestracja: sobota, 29 marca 2008, 16:57
UTM: EV19
profil zainteresowan: ciężki rock, astronomia
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: romanzamorski »

Myślę, że Krzysiek te nieliczne potknięcia poprawi, tylko pewnie trzeba trochę poczekać. Ja też kilkakrotnie sygnalizowałem jakieś błędy i tylko w jednym przypadku Krzysiek nie zareagował. Dotyczy to Lygephila exsiccata gdzie na zdjęciu po lewej stronie jest Basistriga flammatra. Przy okazji to mam jedno małe zastrzeżenie. Strona nosi tytuł "MOTYLE EUROPY", w związku z czym nie powinno być tam danych o motylach z Wysp Kanaryjskich, a takowe są wykazywane jako hiszpańskie (np. Polyptychus trisecta). No ale poza tym trzeba przyznać, że Krzysiek wykonał wielką i pożyteczną robotę.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

takowe są wykazywane jako hiszpańskie
Faktycznie jest tu trochę niekonsekwencji. Formalnie W. Kanaryjskie to Hiszpania. Podobnie Azory to Portugalia (i motyle Azorów też są uwzględnione). Ale już np. Reunion należy politycznie do Francji, a motyle Reunionu nie są wykazane (fakt, leży na Oceanie Indyjskim, a więc "nieco" dalej). Myślę, że zadecydował fakt podobieństwa entomofauny Płn. Afryki do fauny europejskiej (zachodnia Palearktyka). Granicą regionu jest tu Sahara, będąca naturalną barierą znacznie utrudniającą migrację owadów.
Awatar użytkownika
Jarosław Bury
Posty: 3567
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2006, 20:28
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Jarosław Bury »

Dla mnie super - mam tylko jedną uwagę - najczęściej korzystam z zakładki Obserwacje - a jest ona niewidoczna na stronie głównej (w poprzednim układzie po zalogowaniu był do niej bezpośredni dostęp) - czy nie można jej pokazać w górnej ramce tak, by nie trzeba klikać kilka razy, żeby do niej dotrzeć?
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Krzysiek Jonko »

A nie przyszło Wam do głowy napisać o zauważonych problemach/uwagach DO MNIE?
Z powodu chronicznego braku czasu rzadko zaglądam na forum ale maile czytam codziennie ;-)
Awatar użytkownika
Marcin Kutera
Posty: 1148
Rejestracja: niedziela, 10 października 2004, 17:08
UTM: EB24, EC18
Specjalność: Lepidoptera, Odonata, Orthoptera,
Lokalizacja: okolice Ostrowca św
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Marcin Kutera »

mapa UTm zrobiona bezbłędnie. Siatka jest dobrze podzielona, idealnie mi się pokrywa z publikajcami oraz mapami (granice kwadratów UTM zarówno w poziomie jak i w pionie są ok). Rewelacja :lol:
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

Marcin wyskoczył z tematem o nowej odsłonie motyli europy, więc myślałem, że ci przekaże. Nie chciało mi się już pisać tu i tu.
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Krzysiek Jonko »

No dobra - poczytałem, sprawdziłem. Czas na kilka odpowiedzi:

- dodawanie informacji już działa,

- lista gatunków chronionych faktycznie zawiera gatunki chronione ORAZ gatunki z czerwonej listy. Oba typy są zaznaczone inaczej, ale może faktycznie zrobię jakieś rozgraniczenie między jednymi i drugimi...

- UserLocations - to oczywiście lokalizacje obserwacji,

- Xanthorhoe spadicearia - może ktoś podesłać zdjęcie okazu?
To, które jest na stronie jest jedynym jakie mam i być może faktycznie nie jest prawidłowo oznaczone choć mam w tej kwestii wątpliwości - okaz z miniaturki pochodzi z muzeum entomologicznego w Irlandii i nie podejrzewam, żeby w tak szacownej instytucji doszło do takiej pomyłki. W każdym razie nowa fota byłaby mile widziana.

- Lygephila exsiccata - poprawione przy ostatniej aktualizacji

- Wyspy Kanaryjskie itp. - strona zawiera WIELE gatunków nazwijmy to "pozaeuropejskich" i będzie ich sukcesywnie przybywało i to z kilku co najmniej powodów. Po pierwsze Fauna Europea też traktuje je jako gatunki europejskie a po drugie...przymierzam się do zwiększenia "zasięgu" strony - mam nadzieję, że bardzo to Wam nie będzie przeszkadzało? ;-)

Na szybko to tyle - rzadko tu zaglądam bo czas jest dla mnie BARDZO cenny. Bardzo proszę zgłaszajcie wszelkie zauważone problemy i sugestie mailem/GG/Skype od razu. Wiele rzeczy można poprawić od ręki - muszę tylko o nich WIEDZIEĆ.
Pamiętajcie, że strona jest DLA WAS - nie dla mnie i każdy pomysł jest wart przynajmniej bliższemu przyjrzeniu się. Wiele fajnych rzeczy na stronie powstało właśnie jako sugestie WAS jako użytkowników...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „LINKI”