Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Prawo, ochrona owadów.
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Przemek Zięba »

Jako ciekawe pismo chciałbym pokazać pismo jakie otrzymałem dzisiaj od nadleśnictwa, w sprawie zwiedzania rezerwatu, nie wiem jak sie ustosunkować, czy występować do RDOŚ w Lublinie i ile to kosztuje i jakie mam szanse na uzyskanie pozwolenia na zwiedzanie i fotografowanie ewentualnie storczyków wątek tutaj dotyczy Rezerwatu Łabunie koło Zamościa
viewtopic.php?f=16&t=30797

napisałem maila z zapytaniem o zwiedzanie (chodziło mi o to czy mogę zwiedzić i gdzie zaparkować samochód) w zasadzie nie spodziewałem się żadnej odpowiedzi a tu bęc dostałem pismo załączone do maila dzisiaj ...
Oczywiście respektuję prawo i nie zamierzam na dziko włazić do rezerwatu skoro nie ma w nim ścieżek, co najwyżej rozejrzę sie po obrzeżach, no ale czy ktoś ma jakieś pomysły co robić w takiej sytuacji? Problem może dotyczyć nie tylko fotografowania storczyków ale i owadów....
i co z tym robić dalej?
Załączniki
zakaz wstępu do rezerwatu Łabunie.doc
(560.5 KiB) Pobrany 231 razy
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Marek Hołowiński »

Przemek, a czego oczekiwałeś. Pozwolenia wydają RDOŚ i GDOŚ, a nadleśnictwo należy powiadomić że takie coś się uzyskało (w zasadzie jedna z kopii jest adresowana do właściwego N-ctwa).
rysiaty
Posty: 2015
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 08:39
UTM: WT35
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: rysiaty »

Podobno lepiej przepraszać niż prosić :tancze:
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Przemek Zięba »

No ale ja zagadnąłem mailem, a tu bęc takie poważne pismo. .... Z RDOŚ pewnie nie dostanę pisma, to po prostu przejadę się w okolice rezerwatu bo otuliny jak sprawdziłem nie poosiada albo do drugiego też z obuwikiem i co najwyżej jak pisze Rysiaty będę przepraszał :-)))) - bardzo mi się to spodobało :-)
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Marek Hołowiński »

Przemek czasem więcej niż pismami da się załatwić na gębę. Rozumiem że nie planujesz żadnych badań, pozyskiwania materiału itd.
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Przemek Zięba »

Marek Hołowiński pisze:Przemek czasem więcej niż pismami da się załatwić na gębę. Rozumiem że nie planujesz żadnych badań, pozyskiwania materiału itd.
Marku jasne że nie zamierzam nawet dotykać tych chronionych roślinek. A taki cel mi przyświecał, robię sobie zdjęcia, tutaj zamierzałem sobie wreszcie zobaczyć (bo nigdy nie widziałem) obuwika i go sfotografować, bo do tego się moja eksploratorska działalność ostatnio sprowadza. Pojadę w okolice, wchodzić nie zamierzam, pokręcę się po okolicy rezerwatu, albo podjadę do rezerwatu Machnowska Góra, tam w bezpośredniej bliskości jest droga, na granicy coś powinienem sobie zobaczyć, nie naruszając granicy. Takie życie ale przepisy rozumiem, są i trzeba je respektować.

pozdrawiam
P.
Awatar użytkownika
Tomasz Mokrzycki
Posty: 627
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2007, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Tomasz Mokrzycki »

Przemku

Nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:

Pozdrawiam :D
Załączniki
rez. Wroni Dół k. Pińczowa.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (129.39 KiB)
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Przemek Zięba »

Tomku no tak wy fotografowaliście a ja trzeźwiałem :-) ,,pensjonacie" nie zobaczyłem niestety obuwika :-)
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 1 listopada 2004, 22:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Hubert »

RDOŚ wyda pozwolenie tylko, jeśli będzie dobrze umotywowane (badania, działania ochroniarskie, realizacja planu ochrony itd.).

Z ciekawostek - znajomy ornitolog dokumentował niszczenie rezerwatu (na Podlasiu) przez działania pracowników LP i jak to zgłosił to w odwecie został mu postawiony zarzut bezprawnego wejścia na teren rezerwatu.
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Przemek Zięba »

Hubert pisze:RDOŚ wyda pozwolenie tylko, jeśli będzie dobrze umotywowane (badania, działania ochroniarskie, realizacja planu ochrony itd.).
Nawet nie będę występował, dam sobie spokój. A storczyki i tak obejrzę :-) ale nie w tych Łabuniach, bo jak ktoś mnie zobaczy i po kojarzy to mi dowalą jakiś mandat bo świadomie wlazłem pomimo iż pismo dostałem. A swoją drogą o takich działaniach nadleśnictw w kwestii niszczenia rezerwatów i to ścisłych ptactwa nasłuchałem się sporo na jakimś zjeździe Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego na którym gościłem 2 lata temu. Włos mi się zjeżył, bo działania były w całkowitej sprzeczności z jakąkolwiek ochroną przyrody, a dokładnie dotyczyło głuszca...
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Malko »

Ja nie widzę nic nadzwyczajnego w tym piśmie, podali prawidłowo zapisy prawne i skierowali Cię do organu który wydaje takie zgody. Myślę, że zgodę od RDOŚ dostaniesz bez problemu, dobrze umotywuj i będziesz fotografował do woli :)
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Przemek Zięba »

Malko pisze:Ja nie widzę nic nadzwyczajnego w tym piśmie, podali prawidłowo zapisy prawne i skierowali Cię do organu który wydaje takie zgody. Myślę, że zgodę od RDOŚ dostaniesz bez problemu, dobrze umotywuj i będziesz fotografował do woli :)
Nadzwyczjane wydaje mi się sformalizowanie odpowiedzi pismem, zmaiast zdawkowej informacji o przepisach. No ale tak tez można składac zapytania wnosić sprawy etc.
Pewnie nikt mnie by nie ścigał w zwiazku z tym, co najwyżej przegonił i opier.... :-) Chce byc w zgodzie z prawem daltego napisałem. No w tym roku już nie złożę bo i za chwilę będzie po problemie czy przekwitną i już, ale w przyszłym roku czemu nie?
Jeśli to nie jest zbyt kosztowna impreza taka zgoda - przy okazji czy ktos wie jakie sa opłaty za wydanie zgody?
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Malko »

Jak ja się tym interesowałem opłata wynosiła coś koło 95 zł przy czym nie były to pieniądze za wydanie zgody ale opłata za "rozpatrzenie złożonego wniosku". :D
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Przemek Zięba »

Malko pisze:J ale opłata za  "rozpatrzenie złożonego wniosku".  :D
bez względu na jego rozstrzygnięcie?
:mrgreen:
to chyba podziękuję, bo wydać prawie stówę i otrzymać pismo takie jakie otrzymałem z podobnym uzasadnieniem to zbyt kosztowny interes. To już wole się narazić na opier..l i pouczenie, a chciałem uczciwie w państwie prawa ....ech...
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Marek Hołowiński »

Przemek, obuwik występuje też w okolicach Chełma. Kiedyś znałem nawet dość liczne stanowisko na jednej z leśnych upraw, ale obecnie jest tam cienisty młodnik i storczyki zniknęły. Być może występują gdzieś w sąsiedztwie, trzeba by jednak tam trochę pochodzić.
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 1 listopada 2004, 22:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Hubert »

Gdyby można było kupować zgody na wejście do rezerwatu ścisłego, to wtedy instytucja rezerwatu straciłaby sens.
Oczywiście doświadczony przyrodnik potrafi zachować się w rezerwacie tak, żeby mu nie zaszkodzić, ale przepisy są takie same dla wszystkich ;)
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Piątek Wojciech »

Panowie-czy to czasem nie przesada?czy tak bardzo uwierają Was ograniczenia przepisami? -Przemek, jedź zrób zdjęcia, nie chwal się gdzie,pokaż na forum, nie dotykaj, jak będziesz focił- nie patrz na roślinę przez wizjer...........etc :mrgreen:
Awatar użytkownika
Szkloney
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 23:31
Lokalizacja: Pietrzykowice/Kraków

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Szkloney »

Przemek Zięba pisze:No ale ja zagadnąłem mailem, a tu bęc takie poważne pismo. .... Z RDOŚ pewnie nie dostanę pisma,
Zarówno GDOŚ jak RDOŚ odpowiedzą na pytanie przesłane w mailu. Sam przechodziłem podobna drogę. Wysłałem zapytanie e-mailem żeby rozeznać się w temacie, a po jakimś czasie otrzymałem odpowiedź a w załączniku piękne pismo z pieczątkami i wszystkimi numerami sprawy, gdzie dokładnie wytłumaczone było co i jak należy zrobić. Zazwyczaj do 30 dni otrzymywałem odpowiedź.
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Przemek Zięba »

Jade robić zdjęcia, ale ze względu na fakt, iż forum może być inwigilowane :mrgreen: :mrgreen: pochwale się jedynie zdjęciami (jak jakieś zrobię) i nie powiem gdzie i kiedy. W przyszłym roku wystąpię o zgodę na kilkak rezerwatów na jakis okres czasu i będzie to bardziej sensowne, niż w tym sezonie.
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Piątek Wojciech »

:okok: nie zapomnij wyłączyć GPS w aparacie- jak chcesz się więcej dowiedzieć o RDOŚ.......itp- pisz na prv, lub na moją pocztę
Szkloney pisze: ale ze względu na fakt, iż forum może być inwigilowane
:wow: no co Ty???? masz jakieś info na ten temat?admin się zaprzedał?????
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Malko »

Piątek Wojciech pisze::okok: nie zapomnij wyłączyć GPS w aparacie- jak chcesz się więcej dowiedzieć o RDOŚ.......itp- pisz na prv, lub na moją pocztę
Szkloney pisze: ale ze względu na fakt, iż forum może być inwigilowane
:wow: no co Ty???? masz jakieś info na ten temat?admin się zaprzedał?????
Tak się rodzą plotki :mrgreen: to nie szkloney napisał a Przemek Zięba 8)
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Przemek Zięba »

Piątek Wojciech pisze: :wow: no co Ty???? masz jakieś info na ten temat?admin się zaprzedał?????
no żartuję :-) pożartować nie można? Odezwę się na pw w sprawie RDOŚ
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Jacek Kurzawa »

Piątek Wojciech pisze:
Przemek Zięba pisze: ale ze względu na fakt, iż forum może być inwigilowane
:wow: no co Ty???? masz jakieś info na ten temat?admin się zaprzedał?????
Admin czyta całe Forum (choć nie musi), inwigilowanie dotyczy zapewne wykopywaczy storczyków:
viewtopic.php?p=211205#p211205
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Piątek Wojciech »

Malko pisze: Tak się rodzą plotki :mrgreen: to nie szkloney napisał a Przemek Zięba
no to bardzo przepraszam, kliknąłem nie tam gdzie trzeba- zadowolony?, jednakowoż sens wątku pozostaje niezmienny
Przemek Zięba pisze:sadząc Lonicera caprifolium w zakupione podłoże dochowałem się dwóch sztuk storczyka- nie wiem nawet co to za gatunek,jak rozwiną się kwiatostany wstawię fotki
Admin czyta całe Forum (choć nie musi), inwigilowanie dotyczy zapewne wykopywaczy storczyków:
admin to admin - coś jednak musi :rotfl:
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Przemek Zięba »

Piątek Wojciech pisze:
Malko pisze: Tak się rodzą plotki  :mrgreen:  to nie szkloney napisał a Przemek Zięba
no to bardzo przepraszam, kliknąłem nie tam gdzie trzeba- zadowolony?, jednakowoż sens wątku pozostaje niezmienny
Przemek Zięba pisze:sadząc Lonicera caprifolium w zakupione podłoże dochowałem się dwóch sztuk storczyka- nie wiem nawet co to za gatunek,jak rozwiną się kwiatostany wstawię fotki
Admin czyta całe Forum (choć nie musi), inwigilowanie dotyczy zapewne wykopywaczy storczyków:
admin to admin - coś jednak musi :rotfl:

A czemu to tak dziwnie sprzągłeś, że wygląda jakbym to ja wykopywał storczyki na których sie nie znam i ich nie widziałem i sadził?? i dochowywał się storczyków? popraw to Wojtku bo wygląda jakbym był winny czemuś czego nie zrobiłem? Jakaś dziwna zabawa wcale nie jest śmieszna. Bardzo proszę Cie Wojtku o wyjaśnienie i nie manipulowanie cytatami. Wsadzając w cytowania tekstów nie będących moim autorstwem
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Jacek Kurzawa »

Coś się poplątało Wojtkowi. Rzeczywiście cytat jest a tekstu nie ma, na całym Forum. Nie wiadomo skąd Wojtek wziął tekst, który cytuje. A już z pewnością tego tekstu nie pisał Przemek. Skąd ten tekst, Wojtku?
Kto to napisał? pisze:sadząc Lonicera caprifolium w zakupione podłoże dochowałem się dwóch sztuk storczyka- nie wiem nawet co to za gatunek,jak rozwiną się kwiatostany wstawię fotki
Posługiwanie się cytatami nie jest trudne i lepiej się tego nauczyć, bo niewłaściwie stosowane prowadzi do przekładmań, a te nie będą dobrze odbierane.

Inwigilowanie Forum miało dotyczyć wykopywaczy storczyków i rzeczywiscie może lepiej nie podawać ich stanowisk do publicznej wiadomosci bez potrzeby.
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Piątek Wojciech »

Przemek -sorry , :bit: nie uważałem jak piszę , w między czasie rozmawiałem przez telefon, - teraz czytając mój post :oops:
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Piątek Wojciech »

Jacek Kurzawa pisze:Coś się poplątało Wojtkowi. Rzeczywiście cytat jest a tekstu nie ma, na całym Forum. Nie wiadomo skąd Wojtek wziął tekst, który cytuje. A już z pewnością tego tekstu nie pisał Przemek. Skąd ten tekst, Wojtku?
no widocznie można, oświadczam że to ja , a nie Przemek sadziłem wiciokrzew we wspomnianym podłożu :papa:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Jacek Kurzawa »

:laugh: :okok: no i fajnie :birra:
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Ciekawe pismo jakie otrzymałem

Post autor: Przemek Zięba »

Piątek Wojciech pisze:Przemek -sorry , :bit: nie uważałem jak piszę , w między czasie rozmawiałem przez telefon, - teraz czytając mój post  :oops:
ok juz mi przeszło, pomyłki się zdarzają, to ludzka rzecz :-)
pozdrawiam i dziękuję Adminowi za interwencję :birra:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Prawo”