Moje zbiory z tego roku

Prawo, ochrona owadów.
Awatar użytkownika
bamburek60
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 7 marca 2010, 16:48
Lokalizacja: WROCŁAW

Moje zbiory z tego roku

Post autor: bamburek60 »

Przedstawiam moje zbiory z tego roku-od marca ,mile widziane opinie ,te pozytywne jak i krytyczne,dotyczące zbioru,za uwagi dziękuje.
Załączniki
Moje skromne zbiory -marzec-lipiec  2011r
Moje skromne zbiory -marzec-lipiec 2011r
20110703_3.JPG (15.95 KiB) Przejrzano 7753 razy
20110703_4.JPG
20110703_4.JPG (25.47 KiB) Przejrzano 7753 razy
20110703_6.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (46.67 KiB)
20110703_10.JPG
20110703_10.JPG (21.95 KiB) Przejrzano 7753 razy
20110703_17.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (15.46 KiB)
20110703_18.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (23.38 KiB)
20110703_19.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (17.57 KiB)
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Moje zbiory z tego roku.

Post autor: Łukasz Buglowski »

Miło się zapowiada. U chrząszczy na szpilce warto bardziej schować odnóża , żeby się nie łamały.( jak u rohatyńca) I etykietki nie muszą być takie duże, ale najważniejsze, że są. No i chrząszczyki na kartonikach nie mogą wystawać (grabarz).
To moje skromne zdania. A o resztę prosimy speców. :)
A ta większa kózka to co?
Dostałeś wiadomość :) ?
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Moje zbiory z tego roku.

Post autor: Malko »

I znowu powtórka z rozrywki :) usuń zdjęcia przynajmniej te z chronionymi...
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Moje zbiory z tego roku.

Post autor: Łukasz Buglowski »

dałem mu już znać
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje zbiory z tego roku.

Post autor: CARABUS12 »

Dawid_Masło pisze:I znowu powtórka z rozrywki :) usuń zdjęcia przynajmniej te z chronionymi...
Chyba że masz pozwolenia na gatunki chronione.
Janusz S.
Posty: 402
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:37

Re: Moje zbiory z tego roku.

Post autor: Janusz S. »

Z fotek nie można określić gatunku szeregu motyli.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Moje zbiory z tego roku.

Post autor: Malko »

A wracając do głównego tematu wrzuć zdjęcia motyli od góry to może Ci coś doradzimy ale wygląda to na rozpinadłach z tej perspektywy ok.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Moje zbiory z tego roku [chronione]

Post autor: admin »

Zdjęcia z wizerunkami gatunków chronionych zostały usunięte.
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: Moje zbiory z tego roku [chronione]

Post autor: Tomasz G. »

W jednym z tematów pojawiła się słuszna uwaga o tym, że nie ma sensu zakrywanie na zdjęciu białym kwadratem chronionych gatunków, skoro i tak wiadomo, że tam są.
Ale chyba podobnie jest z postem o tym, że zostały usunięte? :)
Awatar użytkownika
kiczy
Posty: 103
Rejestracja: piątek, 10 lutego 2012, 14:53
UTM: XS64
Lokalizacja: Oława

bamburek

Post autor: kiczy »

[mod] wydzielone z wątku o Carabus nitens viewtopic.php?p=185953#p185953

Jacek Kurzawa napisał
Marku, a ktoś o o to pytał? Ja z uporem z kolei bedę powtarzał, że człowiek nie musi tłumaczyć się że jest "legalny" a Forumowicze to nie policjanci, chociaż zdarzają się te pytania... Każdy może posiadać legalnie owady chronione a więc nie ma potrzeby tłumaczenia się z ich posiadania. Nikt nie może ich sprzedawać, dlatego oferta handlu byłaby naruszeniem prawa z całą pewnością. A zdjęcia Carabusów czy niepylaka apollo? ? Nie mogą być żadnym dowodem naruszenia prawa, bo nie można stwierdzić że do naruszenia przepisów prawa doszło. A skoro nie można tego stwierdzić to pytanie o to, "czy aby nie doszło do złamania prawa" już jest nie na miejscu! To ma być z założenia Forum Entomologiczne a nie Forum Policyjne.

Pozdrawiam wszystkich z tym , którzy chcieliby doszukiwać się łamania prawa życzę więcej rozsądku i dystansu do tego, co chcieliby robić.

Marku, całkowicie mnie nie zrozumiałeś. Ja nie pisałem tego do Ciebie, tylko "dla tych co są na Forum od niedawna" i nie tylko do nich, czyli do tych, którzy chcieliby wyrazić swoje wątpliwości na widok Carabusa. Chciałeś to pokazałeś i bardzo dobrze i NIE MUSISZ się NIKOMU tłumaczyć z tego, czy na te okazy masz pozwolenie czy nie masz, bo to jest TWOJA sprawa i nikogo innego!!!!
Proszę o wyjaśnienie jak to ma się do tego
admin
Tytuł: Re: Moje zbiory z tego roku [chronione]PostNapisane: poniedziałek, 4 lip 2011, 09:05
Offline
Administrator

Dołączył(a): środa, 4 lut 2004, 03:41
Posty: 1145
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kto: Jacek Kurzawa


Zdjęcia z wizerunkami gatunków chronionych zostały usunięte.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Carabus nitens

Post autor: admin »

Już znalazłem post:
viewtopic.php?p=137027#p137027
(na przyszłość proszę podawać linki do postów)

Sprawa wyglądała w ten sposób, że bamburek60 zamieścił zdjęcia z gatunkami chronionymi, po czym upomniany przez swoich kolegów poprosił o usunięcie tych zdjęć, co też zrobiłem. Mój wpis jest wyjaśnieniem, że:
Zdjęcia z wizerunkami gatunków chronionych zostały usunięte.
Jeśli Forumowicz życzy sobie moderować swoje posty a ja nie widzę nic, co miałoby zaszkodzić dyskusji, to chętnie to robię. Wczoraj usunąłem cały watek, bo ktoś sobie tego życzył.

Jeśli jeszcze coś budzi Twoje wątpliwości (a nie wiem, czy ta odpowiedź jest wystarczająca, bo Twoje pytanie jest dość enigmatyczne) - pytaj, chętnie odpowiem.

Generalnie, powtarzam po raz n-ty - mnie nie przeszkadzają zdjęcia owadów chronionych. Jako administratora chroni mnie ustawa o świadczeniu usług... w razie jakiejś kontroli z zewnątrz odpowiedzialność ponosi ten, który post zamieszcza. Moim (i naszym czasami) zadaniem jest "chronić" osoby, które nie są świadome otaczających ich przepisów. Chronić poprzez tłumaczenie ale nie poprzez zabranianie. Jest demokracja, każdy może sobie zamieszczać fotki owadów, jakie tylko chce i posiada. I on za ich umieszczenie odpowiada.

Ale czy to jest dla wszystkich jednakowo zrozumiałe - mam pewne wątpliwości, dość regularnie spotykam się z nadinterpretacją tekstów.
Awatar użytkownika
kiczy
Posty: 103
Rejestracja: piątek, 10 lutego 2012, 14:53
UTM: XS64
Lokalizacja: Oława

Re: Carabus nitens

Post autor: kiczy »

Nie chciałem ciągnąć dalej tematu ale niestety muszę pewne wątpliwości wyjaśnić do końca .
Na początek wyjaśnienie - Admin. napisał
Sprawa wyglądała w ten sposób, że bamburek60 zamieścił zdjęcia z gatunkami chronionymi, po czym upomniany przez swoich kolegów poprosił o usunięcie tych zdjęć, co też zrobiłem.

Zgadza się że bamburek 60 zamieścił zdjęcia z gatunkami chronionymi ,
zgadza się że został upomniany przez swoich kolegów z forum ,
nie jest prawdą że poprosił o usunięcie tych zdjęć , zrobiono to bez jego wiedzy .
W poście zawarte były wyjaśnienia dotyczące okoliczności pozyskania okazów , zostały one usunięte
nie wiem dlaczego , generalnie cały post został okrojony.

Admin napisał
Jeśli jeszcze coś budzi Twoje wątpliwości (a nie wiem, czy ta odpowiedź jest wystarczająca, bo Twoje pytanie jest dość enigmatyczne) - pytaj, chętnie odpowiem.

więc pytam - tytuł orginalny postu brzmi - Moje zbiory z tego roku
dlaczego admin dopisał słowo - [chronione] skoro usunął zdjęcia z okaz ami chronionymi

i jeszcze jedno - Bamburek 60 to teraz kiczy
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Carabus nitens

Post autor: Jacek Kurzawa »

kiczy pisze:nie jest prawdą że poprosił o usunięcie tych zdjęć , zrobiono to bez jego wiedzy

i jeszcze jedno - Bamburek 60 to teraz kiczy
Ciekawe. W takim szukamy, dlaczego tak się stało.
Trzeba by było cofnąć się do tamtej daty i przejrzeć Forum, czy gdzies równolegle nie toczyła sie jakaś dyskusja. Czasami na Forum wrze, tu moje działanie było (o ile nie podyktowane korespondencją) jako zabezpieczające przed wszczynaniem awantur lub problemem ze zdjęciami. Temat był dyskutowany, omawiany wielokrotnie - viewtopic.php?p=137006#p137006

W tamtym Twoim wątku widać było, że już się zaczynało robić gorąco.... dokładnie jak i w tym wątku i teraz rozumiem, co chcesz wyjasnić, chociaż pytania nie zadałeś wprost. "Dlaczego jeden Carabus nitens jest na Forum a inne zdjęcia Twoje zostały usunięte". Otóż, jeśli chcesz zamieścić zdjęcia z owadami chronionymi to oczywiscie WOLNO, nie ma zakazu i jeśli te zdjęcia zostały usunięte wbrew Twojej woli to pisz. Generalnie regulamin dopuszcza moderowanie a nawet usuwanie wątków bez podania przyczyn.

Znalazłem. O ile dobrze pamiętam z Tobą (z tym bamburkiem) były problemy. Konto bamburka jest nieaktywne - czy wiesz od kiedy i z jakiego powodu?
viewtopic.php?f=75&t=19014&p=137115#p137115

Widzę, że sprawa została już dawno wyjaśniona a Ty.. drążysz dalej temat:
WYJAŚNIENIE Bamburka viewtopic.php?f=40&t=19001 - to trzeba przeczytać

Po zamknięciu konta jednak się zarejestrowałeś ponownie -dobrze, tylko po co było robić ten cyrk.

Podsumowując - różnica między tamtymi zdjęciami, umieszczonymi przez młodego człowieka, nieświadomego tego było dla jego dobra, i zamiast to docenić postanowiłeś się ostentacyjnie pożegnać. Tutaj mamy bardzo doświadczonego entomologa z pełną świadomością tego co robi. Dla mnie jest to zupełnie zrozumiałe i życzę Ci abyś też zrozumiał w ten sam sposób, że usunięcie zdjęć w Twoim przypadku było próbą chronienia Ciebie.
I to też Ci kilka razy pisałem i zapewniałem o moich dobrych intenchacj względem Ciebie:
viewtopic.php?p=137048#p137048
admin pisze:Potraktuj mój poprzedni post jako próba pomocy Tobie i uchronienia Cię (teraz czy w przyszlości) od przykrych zyciowych niespodzianek, pozdrawiam!
Wątek podzielę i poprzenoszę, bo on powinien być połączony z tamtym a nie z tym wątkiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Prawo”