Więzienie za śmierć motyla.

Prawo, ochrona owadów.
Awatar użytkownika
Witek Płachta
Posty: 787
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 10:22
Lokalizacja: Gmina Rokiciny DC12

Więzienie za śmierć motyla.

Post autor: Witek Płachta »

Taki tytuł nosi jeden z reportaży programu "Zdarzyło się dziś" którego zwiastun leciał przed chwilą na TVP INFO. Czas emisji dzisiaj 22'15
Awatar użytkownika
Marcin Kutera
Posty: 1148
Rejestracja: niedziela, 10 października 2004, 17:08
UTM: EB24, EC18
Specjalność: Lepidoptera, Odonata, Orthoptera,
Lokalizacja: okolice Ostrowca św
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Marcin Kutera »

może to ma związek z tym artykułem, który ukazał się w Rzeczpospolitej

http://www.rp.pl/artykul/465836_Do_wiez ... otyla.html
Awatar użytkownika
Witek Płachta
Posty: 787
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 10:22
Lokalizacja: Gmina Rokiciny DC12

Post autor: Witek Płachta »

Oj, chyba mnie zrobili w balona. Program się zaczął a w zapowiedziach zero informacji o tym co było w zwiastunie. Ale to chyba ze względu na materiał o powrocie reszty ofiar katastrofy.
Marcin Kutera pisze:może to ma związek z tym artykułem, który ukazał się w Rzeczpospolitej
Nie inaczej, mówili o tym we wcześniejszym zwiastunie.
Tomasz Świderski
Posty: 594
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 13:45

Post autor: Tomasz Świderski »

Dla mnie jest to przejawem pojawiającej się już od dłuższego czasu bezmyślnej tendencji do zaostrzania prawa i karania za wszystko....
Dla przykładu Przebudowa DK1 na odcinku Częstochowa/Katowice zakłada ograniczenie dostępności do drogi, rolnikom dzieli się pola na pół, tak, że np. po jednej stronie jest dom z zabudowaniami gospodarskimi, a po drugiej pole do którego po przebudowie nie można będzie dojechać, bo nie zakłada się budowy wiaduktów a jedynie kładki dla pieszych...smaczku sprawie dodaje fakt, że na tym samym odcinku przewiduje się budowę kilku wiaduktów ekologicznych tzw przejść górą dla zwierząt. I jak tu teraz rolnikom wytłumaczyć że ich interes jest mniej ważny od interesu zwierzyny płowej....która będzie mieć możliwość przejścia a oni nie. BTW dla płazów też będą przejścia... :shock:
Ostatnio zmieniony piątek, 23 kwietnia 2010, 22:32 przez Tomasz Świderski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin Kutera
Posty: 1148
Rejestracja: niedziela, 10 października 2004, 17:08
UTM: EB24, EC18
Specjalność: Lepidoptera, Odonata, Orthoptera,
Lokalizacja: okolice Ostrowca św
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Marcin Kutera »

Witek Płachta pisze:Oj, chyba mnie zrobili w balona. Program się zaczął a w zapowiedziach zero informacji o tym co było w zwiastunie. Ale to chyba ze względu na materiał o powrocie reszty ofiar katastrofy.
Marcin Kutera pisze:może to ma związek z tym artykułem, który ukazał się w Rzeczpospolitej
Nie inaczej, mówili o tym we wcześniejszym zwiastunie.
Witku masz racje w zwiastunie i w programie nic o tym nie ma. Może się pomylili :sad:
Awatar użytkownika
Marcin Kutera
Posty: 1148
Rejestracja: niedziela, 10 października 2004, 17:08
UTM: EB24, EC18
Specjalność: Lepidoptera, Odonata, Orthoptera,
Lokalizacja: okolice Ostrowca św
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Marcin Kutera »

jednak jest o tym mowa
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Jarosław Wenta »

Tytuł sensacyjny. Nie ma co się specjalnie podniecać tą dyrektywą ale dobrze, że coś się dzieje w tym temacie. Hm, 5 lat za hodowlę gat. chronionego. Ciekawe ile Wam wyszło? Mi już 25! Ale ja wszystkie wypuściłem! "Tak, my też pana wypuścimy". :neutral:
jon

Post autor: jon »

... a za robienie zdjęć motylom kara śmierci !
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

jon pisze:... a za robienie zdjęć motylom kara śmierci !
... a za pedofilię przeniesienie do innej parafii ;)
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Post autor: krzem »

ale po co nowe prawo, gdy nie umiemy wykorzystywać juz istniejącego... przykład - nielegalne małe wysypiska smieci (czyt. odpadów komunalnych) lub gruzu - na jedno kiprowanie wywrotki... pełno tego w terenie
jon

Post autor: jon »

"...Surowe sankcje będą grozić także hodowcom chronionych gatunków roślin i zwierząt. Przewidziano za to karę do pięciu lat pozbawienia wolności..."

Niedawno widziałem program w tv o jakimś zwyrodniałym debilu który zgwałcił dziewczynę, zniszczył jej psychikę. Dziewczyna podejmowała już próby samobójcze, nie może odzyskać równowagi psychicznej, nie mówiąc o tym, że była to również próba zabicia jej.
gościu dostał 4 lata... Po dwóch wyjdzie za dobre sprawowanie i dalej będzie gwałcił. Zastanawiam się czy w tej sytuacji większym przestępcą jest gwałciciel czy ten kto ustanowił takie prawo???
Za hodowanie motyla możesz dostać 5 lat... Chciałeś poznać jego biologię, aby móc w przyszłości pomóc temu gatunkowi. Ale chętnie Cię uwalą bo nie jesteś agresywny, nie będziesz groził sędziemu podczas ogłaszania wyroku. Sędzia nie będzie czuł lęku, bo nie prezentujesz wyglądu maczo, a w dodatku nosisz okulary. Takich karze się najwygodniej, to m. in. ci co źle zaparkowali, albo nie mieli włączonych świateł w słonecznym dniu kiedy prawie tych świateł nie widać.
Wychodzi na to, że nie warto, zajmować się czynną ochroną jakiegoś gatunku motyla, zginiemy prędzej w potopie biurokratycznych wymogów o ile chcemy to robić zawsze legalnie. Zostawmy to wszystko tak jak jest. Niech ciężarówki przywalają stertą śmieci cenne przyrodniczo biotopy, niech rolnicy zaorzą to co jeszcze zostało ciekawego, niech w dalszym ciągu krok po kroku odda się coraz to nowe łąki i lasy pod inwestycje. Tym nikt się nie zainteresuje.
Mój znajomy kiedyś przyłapał dwóch oprychów którzy wyrzucali śmieci z bagażówki na skraju lasu i zgłosił to na policję, ta dała im upomnienie, ale znajomemu po tygodniu otruto wspaniałego psa. Policja nie kiwnęła palcem. Śledztwo umorzono z braku dowodów. Takich przykładów można mnożyć tysiące.
Ale ważne, że weszło w życie nowe bardzo mądre prawo, bo przecież mamy w tym kraju samych bardzo mądrych prawników.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Janusz - zgadzam się z Tobą.
Może się powtórzę, ale powiem raz jeszcze, że prawo nie jest po to, żeby było lepiej, żeby były sensowne zasady - tylko po to, żeby banda urzędników miała co robić i jak "poniewierać" zwykłych ludzi.
Witas

Post autor: Witas »

nie chce mi się Was nawet czytać
jon

Post autor: jon »

a Ty co? Bogusław Linda?
Witas

Post autor: Witas »

jon pisze:Ty co? Bogusław Linda?
Taaa, walczę z wiatrakami półtora miesiąca. I te nasze dyskusje, to pic na wodę, fotomontaż. W poniedziałek opiszę (paranoja - prawo) "krótką" ścieżkę na zezwolenia PN.To jest przyjazne państwo,żeby żyło się lepiej... kolesiom... biurokratom. Ech...
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1613
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PawełB »

no cóż, ciekawe kogo z forum zamkną pierwszego :-). może załóżmy już jakiś mały fundusz solidarnościowy na "dobrego papuge".
Teraz każdy osobnik z siatką będzie przestępcą, a zanim się wytłumaczy......
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 11:26 przez PawełB, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

Chyba zapobiegawczo pochowam moje siatki gdzieś aby przypadkowa rewizja nie wykazała moich związków z entomologią... :)
jon

Post autor: jon »

Za śmierć motyla 5 lat za przyjęcie słodyczy 10 lat . Ja byłem przekonany, że to w Chinach gdzieś albo w Korei a to nie tam. To w Lublinie !!!

http://wiadomosci.onet.pl/2165525,11,pr ... ,item.html
Tomasz Świderski
Posty: 594
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 13:45

Post autor: Tomasz Świderski »

Pozostaje mieć nadzieję, że sędzia będzie mądrzejszy niż prokurator....
debilne prawo, pewnie życzliwa konkurencja doniosła.... widać brak u nas prawdziwej przestępczości, którą należałoby się zając.. A codziennie nam wpajają że poprzedni ustrój był totalitarny i be...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo”