Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest poniedziałek, 21 września 2020, 16:08

Strefa czasowa: UTC + 1

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: Spotkanie forumowiczów ...
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2007, 13:55 

tak mnie naszło.... zbliża się koniec lata z dnia na dzień mniej robacznie/ owadzio :mrgreen: i tak se myśle może by się spotkać... bez ganiania z czerpakiem, siatką, - właściwe skreślić. W jakimś ustornnym miejscu coby ożłopać się piwa obeżreć kiełbasy, dać po mordzie  :mrgreen: jak zajdzie potrzeba :mrgreen: posiedzieć pogadać - może konkurs na najdłuższą brodę :mrgreen: temin - jakoś w połowie września np. miejsce - cóż każdemu się nie dogodzi ale ... coś w okolicach warszawy - samochodem łatwo dojechać, a i pociągi dochodzą - więc w razie czego jest jak do domu wrócić....
I co Wy na to?

Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Konto_usuniete, łącznie edytowano 4 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2007, 14:04 

Jestem za, z małą modyfikacją (jeśli można) - co by to było entomologicznie ciekawe miejsce, bo mam jednak niedosyt zbierania w kraju a wrzesień nie jest taki zły na drobiazdżki podkorowe i hubowe.
Może bardziej na południe, niż Warszawa :)

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2007, 14:35 
Oki jak blisko Wawy to moze byc proponowalem lubelszczyzne ze wzgledu na ciekawe elementy koprofagiczne tudziez dobre piwo ,,Perła" PO KTOREJ MOZNA DAC SOBIE PO PYSKU ETC.... sie zrelaksowac :)

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2007, 14:42 

UTM: FD94
Jakiś czas temu cos podobnego proponowałem. Dobra byłaby rzecz się spotkać w szerszym niz warszawskie gronie.

Tytuł: Re: może spotkanie forum
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2007, 15:31 

grzegorzb napisał(a):
temin - jakoś w połowie września

Czyli rozumiem iż konkurencyjnie do zjazdu PTE by móc wybrać albo jedziemy na nudne nasiadówy albo z miłym gronem forumowym się spotkać. Bo przypominam iz w połowie wrześnie zjazd PTE

Zobacz profil WWW 

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2007, 17:11 
Zjazd chyba 20-23, a spotkac sie mozna tydzien wczesniej. Nie chodzi o ,,nudy" na zjezdzie tylko o wpisowe pewnie jakies 2-3 stowy plus nocleg a Poznan pewnie najtanszy nie jest.....
A tu pare zlotych za jakis nocleg moze 20-30 za dobe nieskrepowana atmosfera, zero podzialu na ,,profesorow" i ,,amatorow" bratanie przy piwie i kielbasce etc  :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2007, 17:48 
Dobry zamysł. Perła chmielowa  lubelska - łza się w oku kręci, ile człek tego w akademiku (Babilonie) obalił. :cry: W Jarosławiu tego pyfka ni ma.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 sierpnia 2007, 18:06 

Fakt propozycja już takowa padła zaproponował to Mateusz, a pomysł na takie spotkanie jest zacny; było by ciekawie poznać forumowiczów w "realu" a nie tylko przez "entomo" .

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 31 sierpnia 2007, 08:22 

Powiem tak - jeśli chęć przyjazdu wyrazi do 10-15 osób - można zrobić to u mnie na działce - trza tylko zabrać spiwór i karimate - drewno do pieca, opał na ognisko, miejsce do świecenia - zapweniam. Jesli powyżej 15 - teoretycznie też można ale bzie ciasno - więc trzeba coś innego kombinować - może być Brok nad Bugiem - jest dużo domków - terez nie będą obłożone. Może być i lubelszczyzna ale tam nie znam na tyle okolic i daniego nocowania. Co do terminu -- może tydzień, dwa po Poznaniu.
A co do pivka - Perłe nak najbardziej zabrać!!!! z drugiej strrony będzie możliwość skosztowania piwa z browaru mazowieckiego - niepasteryzowane!!! - więć po otwarci beczkę nalezy wypić w ciągu max 12 godzin.!!!! inaczej się zważy.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 31 sierpnia 2007, 08:28 
Oki Grzegorz startuj z ankieta kto ma ochotę przyjechać i gdzie robimy. Ja osobiście Lubelszczyznę znam na tyle ze mogę zorganizować jakieś spanie w domkach, myślę że i tutaj najciekawsze byłyby rejony nadbużańskie :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 31 sierpnia 2007, 13:50 

ok zobaczym teraz kto jest w stanie wyrawać się ze szponów swoich żon, matek i kochanek?
to kto jest w stanie się ruszyć panowie i panie???? proponuję ostatni "likend" września -i czekam na konkrety

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 1 września 2007, 13:00 
no to gdzie należy zgłaszać swe chęci do takowegoż tour'a ?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2007, 06:52 
Ja wyrażam ochotę ostatni lub przedostatni weekend do wyboru :)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 3 września 2007, 07:48 
Ja się piszę na przedostatni łikiend

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 4 września 2007, 07:43 

no dobra dwóch wstępnie zdeklarowanych a co z resztą?

[ Dodano: 2007-09-14, 14:26 ]
no i?????

Tytuł:
PostNapisane: środa, 19 września 2007, 18:21 

I jak widać na razie umiera to śmiercią naturalną.
BTW
Chyba szybcie część się spotka na giełdzie w Pradze, bo chyba sporo osób z Polskich entomologów się wybiera, jak tak dalej pójdzie to przy okazji giełdy Sympozjum w Pradze jeszcze się urządzi i będzie większa frekwencja niż na niejednym sympozjum sekcji w Polsce  :mrgreen:

I druga rzecz dotycząca spotkań, to chyba pytanie do Jacka Kalisiaka były plany na jeśień zrobić kolejne OWE jak wygląda sytuacja? Będą? Bo to będzie kolejna okjazja by się spotkać.

A ktoś wogóle z forumowiczów wybiera się do Poznania na zjazd PTE, który rozpoczyna się jutro?

Zobacz profil WWW 

Tytuł:
PostNapisane: środa, 19 września 2007, 18:38 

UTM: CC71
Warsztaty będą najprawdopodobniej pod koniec października. Wszelkie informację będziemy rozsyłać na dwa, trzy tygodnie przed samymi warsztatami. Tym razem na warsztatach będą poruszane tematy związane z muchówkami. Natomiast jeśli ktoś ma pomysł na uzupełniający temat i jest gotów go poprowadzić, proszę dać mi znać na maila.

Zobacz profil WWW 

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 września 2007, 07:27 
Marek Przewoźny napisał(a):
I jak widać na razie umiera to śmiercią naturalną.
BTW
Chyba szybcie część się spotka na giełdzie w Pradze, bo chyba sporo osób z Polskich entomologów się wybiera, jak tak dalej pójdzie to przy okazji giełdy Sympozjum w Pradze jeszcze się urządzi i będzie większa frekwencja niż na niejednym sympozjum sekcji w Polsce  :mrgreen:

szkoda że umiera.....sam po sobie widzę, że zagniwanie w domowych pieleszach oddala nas od Siebie. Tylko klawiatura i zero człowieczeństwa. Ludzie sprężcie się. Poznajmy się. To może być i zima. Przecie piwo jest zawsze i wszędzie !!! A tak jaka meta z kominkiem, foteliki, karimaty, chmiel.....teraz sobie połaczę chwilkę :(
A giełda......Praga, Praga, a co z Napajedlą ??? Przecie też ponoć ciekawa i czasowo bliższa

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 21 września 2007, 05:57 
Administrator

Jacku - jestem z Tobą. Przecież my się już tak dobrze znamy - a ja Cię na oczy nie widziałem. To trzeba koniecznie zmienić!!!!!!!!!!!! To samo z Anetą (sorry, że wywołuję Cię po imieniu, ale to już kilka lat się znamy - wirtualnie - a nie wiem jak wyglądasz. I tak ma wielu, wielu z nas.

Mam dwa warianty:
Proponuję zrobić Spotkanie Forum razem z OWE . Trzeba je propagować, zachecać wszystkich chętnych do przyjazdu.

Ale samo Spotkanie Forumowiczów ma w  sobie jeszcze pewien inny zamysł - od picia piwa do poznania sie  - klikaniem wszystkiego wszak się nie załatwi, nie wypowie!
To co - ruszamy z ankietą - jakieś  propozycje?
Ja ze swej strony deklaruje przyjazd niemal wszędzie :-)

Zobacz profil WWW 

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 21 września 2007, 09:24 
Ja też deklaruję, jeno błaaaaagam - w listopadzie najprędzej, bo wcześniej to ja ni hu-hu. Termin o tyle dobry, że motyle nię będą nas za daleko wyciągać w teren, a kózkarze nareszcie nauczą mnie, jakie to badylki - sucharki należy zbierać, co by z nich wylazło biho z rodowodem kózki. Chcę hodować, ale nie wiem jak rozpoznać badyl TEN, a nie kilogramy chrustu inszego :wink:
Piwo się znajdzie, 180 basów na miechu może Ktoś z Tomaszowa przywiezie :wink:  i oderwiemy się od pipsztolca dnia codziennego, pochmielujem, pomuzykujem, żałośnie zawodząc dumki nadburzańskie, a za oknem buria mgłoju niebo krojet, wichry snieżnyje krutia, to kak zwier ona zawojet, to zapłacziet, kak ditia, ale mi się pitoli.
Sursum corda mościa Panny, Panie i Panowie - ozwijta się.

[ Dodano: 21-09-07, 11:35 ]
ps - od razu zaznaczam rozmaitym damoklesowym mieczom ortograficznym rodem spod Przeworska :wink:  że "nadburzański" pochodzi TU od burzanu, nie od Buga :P
Zlot niekoniecznie nad Bugiem, zaś jaki burzan zawsze się znajdzie za oknem co by szumieć i i przypominać akiermańskij stiep. I będzie ładnie......

[ Dodano: 27-09-07, 09:28 ]
cholera nagła mnie strzeli - czy ten pomysł naprawdę musi paść. Czy to nie może być w zimie, kiedy za oknem syf, a człek robaków spragnion ?????!! :twisted:  Niech to będzie kilku szaleńców, Przemek mówił że Lubelszczyzna jego - czego trzeba więcej. Dupa w auto i odstres gotowy. Nic to - wierzę że duch w Was całkiem nie padł - może jeszcze coś się odbije od mroków dna bezosobowości forumowej i antytowarzyskości przedmonitorowej :P
Ruszta się - grudzień - luty - piwa nie trzeba chłodzić...

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 października 2007, 00:09 
Administrator

Ja cały czas czekam na jakies propzycje spotkania sie gdzies np na wschodzie Polski. Bo jak nie to załatwię coś w centrum Polski, np. okolice Zalewu Sulejowskiego.

Zobacz profil WWW 

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 października 2007, 08:08 
Jacku - duch w narodzie daaaawno padł.
Podobnie  mam i w szkole. Byłem w łikend w Bieszczadzie - uczniowie nie chcieli - byłem z kolegą z Lublina. "Cały dzień chodziłem po lesie biorąc w ramiona buki porosłe mchem jak żubr....."....tyle Harasymowicz....
"Dupoplaszczyzm chałupny jest straszny, a JA wiem do czego on prowadzi, uwierzcie, wiem.  :cry:
Jadę sobie sam, ja sie poddałem i Ty też daj sobie spokój......jedźmy, nikt nie woła......
Mazep

Tytuł: zjazd fotum
PostNapisane: wtorek, 9 października 2007, 18:05 

UTM: CC71
Specjalność: Staphylinidae
inne zainteresowania: rencista o szerokim spektrum zainteresowań
wot ataman rossierdiwsja druże. a tak na poważnie zjazd forumowiczów potrzebny bardzo, w razie czego w centrum Polski lokum na trzydzieści osób, ale karimaty, śpiworki, z tym że łazienka, kibelek na miejscu a po browar 50 m. Całodobowo.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 października 2007, 18:42 
ano, rozsierdiłsia ja, ile budu czekał aż Mościa Pany żopu z zydli podnesut ?? Rezaty budu !!  :twisted:
Do szabel Mościa Pany i kufle w dłoń.
Welikij Ataman Sahajdaczny Iwan Kołodyński - Mp i takie tam popierdółki :mrgreen:

Załączniki:
Ivan_Anonim6.jpg
Ivan_Anonim6.jpg [ 30.11 KiB | Przeglądane 4372 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 marca 2008, 10:36 

no to wróćmy do tematu.... to jak chce szacowne koleżeństwo swoje kupry dzwignąć????
proponuje po raz kolejny :twisted: spotkanie okolice Mielnmika nad Bugiem - termin okolice 15 sierpnia. To jak ruszamy się czy siedzimy dalej w swoich kokonach?????

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 marca 2008, 10:39 
no, kurwa, do roboty !!!

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 marca 2008, 10:45 

UTM: FD94
grzegorzb napisał(a):
spotkanie okolice Mielnmika nad Bugiem

Pomysł niezły, miejsce sotatnio popularne, jakieś domki też tam są do wynajęcia, gorej pewnie z frekwencją- jak przy każdym kolejnym spotkaniu forum.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 marca 2008, 11:09 
ja juz z inicjatywą wychodziłem jakis czas temu ja sie piszę, jeszcze można by coś połapać z koprofagów...
A może by tak w Białowieży??? :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 marca 2008, 12:21 
Administrator

Dalsza część tematu https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?t=4527

Zobacz profil WWW 

Strefa czasowa: UTC + 1