Napajedla - giełda owadów

Międzynarodowe wystawy owadów. Giełdy Entomologiczne.
International insect exhibitions. Entomological Exchanges.
Internationaler Insektenbörse.
Awatar użytkownika
Paweł Babula
Posty: 212
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 21:21
Lokalizacja: Rzeszów

Napajedla - giełda owadów

Post autor: Paweł Babula »

W sobotę 20. 10. 2007 r. odbyła się giełda owadów w Napajedli, na którą wybrałem się razem z moimi kolegami : Jackiem Mazepą, Jarkiem Burym i Tomkiem Olbrychtem.
Przedstawiam trochę zdjęć z giełdy w mojej galerii :

http://www.entomo.pl/forum/album_person ... ser_id=541
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

cennik w koronach czy euro? :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Paweł Babula
Posty: 212
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 21:21
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Paweł Babula »

W koronach i w euro. Większość owadów miała ceny w koronach, np. D. hercules na zdjęciu kosztuje
1200 koron.
Awatar użytkownika
Robert M.
Posty: 377
Rejestracja: poniedziałek, 26 września 2005, 17:07
Lokalizacja: Opole / Branice
Kontakt:

Post autor: Robert M. »

P. machaon 14 E :O
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Powiększ sobie Robercie foto z tym paziem. To nie jest zwykły europejski paź królowej, ale ssp. sachalinensis. Są osoby, które za trudno osiągalne podgatunki są gotowe dać sporo ( bo jak się dostać na Sachalin?). Przeciętny kolekcjoner zareaguje uśmiechem, ale Japończycy płacą za ciekawe formy tego pazia nawet ponad 100 euro. Decyduje prawo popytu i podaży.
BODZIO1
Posty: 108
Rejestracja: wtorek, 11 września 2007, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: BODZIO1 »

Ja mam do zaoferowania P. machaon z Polski aberrant cena wywoławcza 300 euro fotkę prześlę tylko konkretnie zainteresowanemu. Oferta będzie na konkretnej giełdzie.
Pozdrawiam: Bogdan
Awatar użytkownika
Robert Rosa
Posty: 411
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2005, 16:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Robert Rosa »

Oddam się odpłatnie w ręce blondynki o wielkich niebieskich oczach - cena wywoławcza tylko 100E.
Abberant Robert.
BODZIO1
Posty: 108
Rejestracja: wtorek, 11 września 2007, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: BODZIO1 »

Ktoś może sobie żartować, ale ja nie jestem bogaty i na dodatek dużo pieniędzy wydaję na lekarstwa bo w szpitalu podano mi krew i zakażono śmiertelnym świństwem. Tak, że jak mi się uda sprzedać jakiegoś motylka to się cieszę. Więc jeżeli chodzi o pieniądze to nie robię sobie żartów. Mogę wszystkim podać przykład: mogłem kupić P.machaon aberrant wyhodowany w Krakowie od dobrego kolegi za 30 euro, potem on go sprzedał Czechowi za 70 euro. Czech go sprzedał Niemcowi nie wiem za ile. I teraz ten motyl jest w ofercie u Niemca w cenie wywoławczej 500 euro. Jak mi nie wierzycie to wkleję wszystkim tą ofertę do obejrzenia np. na Forum, Album, Motyle dzienne.
Pozdrawiam: Bogdan
BODZIO1
Posty: 108
Rejestracja: wtorek, 11 września 2007, 18:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: BODZIO1 »

Najczęściej takie motyle lądują u Japończyków a ceny ich są aukcyjne, można tylko podziwiać i oglądać:
http://www.worldinsect.com/beetlepricelist.htm
Pozdrawiam: Bogdan
Awatar użytkownika
Robert Rosa
Posty: 411
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2005, 16:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Robert Rosa »

Sorki Bodzio, ale przez myśl mi by nie przeszło, aby z czyjegoś nieszczęścia i zdrowia się nabijać!!! Biznes jest bisnes, a akurat podnieta wywoływana "pędzonymi sterydami" abberacjami nie działa na mnie absolutnie, a wręcz bawi niezmiernie. Jeśli jakieś oszołomki walą kasę na takie "cuda na rowerach" ... to rzeczywiście kosić ich hehehheeh. pozdro
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Giełdy Entomologiczne”