Entomogiełda w Bohuminie 12.12.2015 - fotorelacja

Międzynarodowe wystawy owadów. Giełdy Entomologiczne.
International insect exhibitions. Entomological Exchanges.
Internationaler Insektenbörse.
Awatar użytkownika
entomir
Posty: 122
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:08
UTM: Mikołów
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Mikołów-Katowice
Kontakt:

Entomogiełda w Bohuminie 12.12.2015 - fotorelacja

Post autor: entomir »

Witajcie,

Pierwszy raz byłem na giełdzie w Bohuminie, było sporo wystawców, zarówno z żywym jak i martwym inwentarzem :) zdjęcia takie o, nie nastawiałem się fotograficznie na tą giełdę tylko nabywczo-wymiennie :) kogo nie było mam nadzieję, że na tych zdjęciach coś zobaczy i skusi się na następny raz do wzięcia udziału w tym wydarzeniu :) tutaj kilka zdjęć na zachęte, reszta w albumie pod linkiem.

https://goo.gl/photos/LdBBtHGZL99Kv6228

Pozdrawiam
Mirek
Załączniki
ento-gie-cz-35.jpg
ento-gie-cz-35.jpg (145.83 KiB) Przejrzano 3402 razy
ento-gie-cz-34.jpg
ento-gie-cz-34.jpg (128.65 KiB) Przejrzano 3402 razy
ento-gie-cz-33.jpg
ento-gie-cz-33.jpg (122.44 KiB) Przejrzano 3402 razy
carabus1
Posty: 658
Rejestracja: sobota, 25 stycznia 2014, 13:50
UTM: CB71
Specjalność: Coleoptera, Carabidae
Podziękowano: 1 time

Re: Entomogiełda w Bohuminie 12.12.2015 - fotorelacja

Post autor: carabus1 »

Ja byłem już czwarty raz. Pozyskałem bogaty materiał na zimowe wieczory do oznaczania. Niektóre okazy rewelacyjne!
Po rozmowach z kolegami z Czech i oczywiście z Polski, jest wola , aby spotkać się w Częstochowie wczesną wiosną na giełdzie.
Pozdrowienia dla uczestników !
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Entomogiełda w Bohuminie 12.12.2015 - fotorelacja

Post autor: Antek Kwiczala † »

Ponieważ mieszkam niedaleko Bohumina, miałem okazję być na tej giełdzie. Interesowały mnie głównie motyle. Z ciekawszych europejskich gatunków zauważyłem Malacosoma franconica. Występowanie w Polsce tego gatunku jest wątpliwe (dane sprzed 100 lat). Motyle pochodziły z hodowli a materiał z Grecji. Z sówek były np. Mormo maura, też z hodowli. Zaciekawiła mnie też rusałka Aglais ladakensis. Gatunek tybetański, a ciekawy dlatego, że też pochodził z hodowli. Od sprzedającego uzyskałem informację, że hodowano go z jaj otrzymanych z Chin. Okazy faktycznie były idealne. Niektórych na forum interesują zawisaki. Było sporo gatunków, głównie północnoamerykańskie z hodowli, np. Pachysphinx modesta, czy Eumorpha achemon. Był też nierzadki, ale ładny gatunek afrykański Euchloron megaera. Pierwszy raz spotkałem w sprzedaży południowoamerykański gatunek Euryglottis aper. Było też sporo tropikalnych pawic - np. Actias sinensis z Tajwanu, kilka gatunków z rodzaju Rothschildia, Anisota i in. Kilka motyli pokazuję w złącznikach.
Załączniki
Aglais ladakensis motyl.jpg
Aglais ladakensis motyl.jpg (69.38 KiB) Przejrzano 3046 razy
Euchloron megaera motyl.jpg
Euchloron megaera motyl.jpg (77.3 KiB) Przejrzano 3046 razy
Euryglottis aper motyl.jpg
Euryglottis aper motyl.jpg (84.9 KiB) Przejrzano 3046 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Giełdy Entomologiczne”