Dni Owada 2014

Sympozja, zebrania, zloty entomologiczne, komunikaty, wystawy, giełdy, spotkania i in.
a_kocon
Posty: 14
Rejestracja: środa, 24 kwietnia 2013, 15:39
Gender: women

Dni Owada 2014

Post autor: a_kocon »

Pod hasłem „Owady- sprzymierzeńcy człowieka” już po raz czternasty w dniach od 30 maja do 1 czerwca br. w godzinach od 10.00 do 17.00 w budynku Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 54) odbywać się będą Ogólnopolskie Dni Owada.

Impreza co roku gromadzi tłumy zwiedzających. Stałymi elementami Dni Owada są wystawy żywych owadów krajowych i egzotycznych, pajęczaków egzotycznych, owadów drapieżnych, parazytoidów oraz nicieni. Ponadto prezentowane są rośliny i zwierzęta owadożerne, owady preparowane, exlibrisy oraz fotografie o tematyce entomologicznej. Co roku na najmłodszych czeka wiele atrakcji - wróżby „owadziej wróżki”, „owadzie” tatuaże, pokazy „owadziego” orgiami i wiele innych atrakcji. W tym roku po raz pierwszy odbędą się warsztaty tworzenia owadów z czekolady!

Przez cały czas trwania imprezy odbywają się kiermasze – produktów pszczelich i sprzętu pszczelarskiego, owadów krajowych i egzotycznych, produktów pszczelich, akcesoriów entomologicznych, literatury o tematyce entomologicznej, ogrodniczej oraz przyrodniczej.
W piątek, sobotę i niedzielę atrakcją będzie prezentacja kuchni owadziej - możliwa degustacja!
Dniom Owada towarzyszyć będą ciekawe wykłady, które odbywać się będą w piątek, tj. 30 maja br. w Klubie Akademickim „Arka” (al. 29 Listopada 50) w godzinach od 10.30 do 12.00 – I tura i od 12.15 do 13:30 – II tura.
W sobotę, tj. 31 maja br. w Klubie Akademickim „Arka” odbędzie się „Bal Owada”, na którym obowiązują stroje nawiązujące do tematyki entomologicznej.

http://www.biolog.pl/article50054.html
Awatar użytkownika
Wujek Adam [†]
Posty: 3305
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:17
UTM: DC98
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dni Owada 2014

Post autor: Wujek Adam [†] »

I bardzo fajnie. :ok:

Myślę, że warto uściślić, że impreza odbywa się w Krakowie. ;-)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Dni Owada 2014

Post autor: Malko »

Warto tam przyjść, byłem na dwóch edycjach i się nie zawiodłem. Można też było kupić sprzęt entomologiczny.
Awatar użytkownika
haniballecter123
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 6 sierpnia 2013, 17:02
Gender: women
UTM: 34U 4 2 55 4
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Re: Dni Owada 2014

Post autor: haniballecter123 »

Jeszcze nie byłam, ale w tym roku się wybieram :) Dużo fajnego słyszałam o tych dniach :)
Andrzej J. Woźnica

Re: Dni Owada 2014

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Impreza będzie zapewne zacna. Przypomina mi się powiedzenie: "Człowiek nie świnia ale wszystko zeżre" .
Nie chciałbym być źle zrozumiany ale jak dla mnie entomo-kanibalizm nie wchodzi w rachubę :mrgreen: .
Ciekawe ... czy ten zjadany "zrozumiałby" że jest sprzymierzeńcem dla Nas :shock: .
Andrzej
Awatar użytkownika
haniballecter123
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 6 sierpnia 2013, 17:02
Gender: women
UTM: 34U 4 2 55 4
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Re: Dni Owada 2014

Post autor: haniballecter123 »

Byłam wczoraj. Impreza super tylko trafiłam jak jakaś wycieczka szkolna akurat była :-? Szczególnie polecam na pierwszym piętrze skorpiony, które po zrzuceniu pierwszej skóry w świetle UV świecą się na zielono. :mrgreen:

Również zrobiłam pierwszy krok do przełamania strachu związanego z wężami i jednego pogłaskałam :hp: Jak tak dalej pójdzie to w końcu przestanę się ich bać :)

Polecam wszystkim, dni trwają tylko do niedzieli.
Pozdrawiam
Renata
Andrzej J. Woźnica

Re: Dni Owada 2014

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

cóż widać skorpiony to owady a i węże mają coś z nimi wspólnego :wlosy: . Jakkolwiek popieram takie imprezy to tytuł jest mylny i niezgodny z definicją owada :cry: . Powinno się zmienić nazwę imprezy :ok: . Andrzej
Awatar użytkownika
haniballecter123
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 6 sierpnia 2013, 17:02
Gender: women
UTM: 34U 4 2 55 4
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Re: Dni Owada 2014

Post autor: haniballecter123 »

Andrzej J. Woźnica pisze:cóż widać skorpiony to owady a i węże mają coś z nimi wspólnego  :wlosy: . Jakkolwiek popieram takie imprezy to tytuł jest mylny i niezgodny z definicją owada  :cry: . Powinno się zmienić nazwę imprezy  :ok: . Andrzej
Pewnie tak. Ale to bardziej impreza dla dzieci. Różne owady można dotykać i brać do rąk, a węże i inne to po to żeby dzieciaki się z tym oswajały i nie miały traumy przez całe życie jak chodzą po lesie i słyszą szelest :)
Owadów była przewaga, ja zwróciłam uwagę na rzeczy dla mnie "przełomowe", bo resztę znam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Sympozja, zebrania, wystawy”