Echa XXXII Sympozjum SEKOL

Sympozja, zebrania, zloty entomologiczne, komunikaty, wystawy, giełdy, spotkania i in.
Marek Miłkowski
Posty: 813
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 15:18
Lokalizacja: Radom

Echa XXXII Sympozjum SEKOL

Post autor: Marek Miłkowski »

Awatar użytkownika
Tomasz Mokrzycki
Posty: 627
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2007, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Echa XXXII Sympozjum SEKOL

Post autor: Tomasz Mokrzycki »

I zostaliśmy mistrzami od chrząszczy :D. Bardzo sympatyczny opis naszego spotkania. I prezentacja o jelonku na zdjęciu...
brakkonta

Re: Echa XXXII Sympozjum SEKOL

Post autor: brakkonta »

ech, żal żem nie był..... :cry:
Mazep
Bartek Pacuk
Posty: 3277
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Echa XXXII Sympozjum SEKOL

Post autor: Bartek Pacuk »

Zapomniałem wcześniej napisać - jakiś czas po powrocie z sympozjum oznaczyłem część złowionych okazów i okazało się, że jest w tym zestawie Liodopria serricornis. Zwierzak niby charakterystyczny, ale w terenie wygląda dużo bardziej niepozornie niż na zdjęciach. Nie łapałem jej nigdy wcześniej, więc nie rozpoznałem od razu, ale pod binokularem nie było wątpliwości. Marku, czy ten gatunek był wcześniej znany z Puszczy Kozienickiej?
Marek Miłkowski
Posty: 813
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 15:18
Lokalizacja: Radom

Re: Echa XXXII Sympozjum SEKOL

Post autor: Marek Miłkowski »

Witaj Bartek,
rozumiem, że znalazłeś go w rez. Zagożdżon :) L. serricornis znajdowałem w P. Kozienickiej ale nie była jak dotąd podawana z tego terenu. O ile pamiętam to w zbiorze mam 3 osobniki tego gatunku, a 1 jest u Rafała Ruty. Znajdowałem go w butwiejących jodłach, ostatnio w rez. Brzeźniczka. Z Rafałem zamierzamy opracować Leiodidae zebrane w PK i już w tej chwili mamy zebrany pokaźny materiał.
Bartek Pacuk
Posty: 3277
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Echa XXXII Sympozjum SEKOL

Post autor: Bartek Pacuk »

Marek Miłkowski pisze:Witaj Bartek,
rozumiem, że znalazłeś go w rez. Zagożdżon :)  L. serricornis znajdowałem w P. Kozienickiej ale nie była jak dotąd podawana z tego terenu. O ile pamiętam to w zbiorze mam 3 osobniki tego gatunku, a 1 jest u Rafała Ruty. Znajdowałem go w butwiejących jodłach, ostatnio w rez. Brzeźniczka. Z Rafałem zamierzamy opracować Leiodidae zebrane w PK i już w tej chwili mamy zebrany pokaźny materiał.
Tak, mój okaz jest z rez. Zagożdżon. Niestety nie zanotowałem sobie okoliczności zbioru. Tzn. chciałem to zrobić bodajże następnego dnia po powrocie z wycieczki, ale...nie mogłem sobie przypomnieć momentu zbioru tego okazu :-? Jak na złość, bo wszystkie inne z tego dnia odtworzyłem z pamięci stosunkowo łatwo, a tego jednego nie potrafię przypisać do konkretnego pniaka czy kłody :-? Złośliwa bestia, w terenie nie uznałem jej za coś ciekawego i najwyraźniej przez to okoliczności mi umknęły...
Skoro z Rafałem zebraliście już tyle materiału, to oczywiście możecie też wykorzystać w publikacji to moje stwierdzenie: 8 IX 2012, 1 ex. (samica), rez. Zagożdżon, leg. BP.
Marek Miłkowski
Posty: 813
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 15:18
Lokalizacja: Radom

Re: Echa XXXII Sympozjum SEKOL

Post autor: Marek Miłkowski »

Dziękuję bardzo, to wartościowa informacja :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sympozja, zebrania, wystawy”