VIII Warsztat Dipterologiczny Syrphidae, Puszcza Augustowska, Posejnele

Sympozja, zebrania, zloty entomologiczne, komunikaty, wystawy, giełdy, spotkania i in.
Awatar użytkownika
Łukasz Mielczarek
Posty: 915
Rejestracja: środa, 31 maja 2006, 18:58
Specjalność: Diptera
Lokalizacja: Włoszczowa/Kraków/Olkusz

VIII Warsztat Dipterologiczny Syrphidae, Puszcza Augustowska, Posejnele

Post autor: Łukasz Mielczarek »

Szanowni Państwo,

informuję iż tegoroczny terenowy Warsztat Dipterologiczny Syrphidae odbędzie się po raz kolejny w Puszczy Augustowskiej. Trzon Warsztatu odbędzie się w dniach 30 maja do 3 czerwca. Oczywiście zachęcam też, aby uczestnicy w miarę możliwości ten czas przedłużyli.
Tym razem chcemy zbadać okolice jeziora Pomorze. Warsztat będzie miał przebieg jak poprzednie:
- oznaczanie problematycznych okazów przywiezionych przez uczestników
- intensywna penetracja okolicznych terenów
- oznaczanie zebranego podczas WD materiału Syrphidae
Bazę rezerwujemy w ośrodku wypoczynkowym w Posejnelach http://posejnele.com.pl/
Jest to duży ośrodek mogący pomieścić około 250 osób i każdy może wyszukać dla siebie nocleg w przystępnej cenie. Nocleg w pokojach w pawilonie jest w cenie 60 zł/os., domki 2os -40 zł/os., domki 4 os-33 zł/os. Koszt śniadania to 16 zł, obiadokolacji 22 zł.
W tym momencie jest nas 5 osób i zarezerwowane 6 miejsc w domkach. W Ośrodku zostałem zapewniony, że jest tak duży, że nie będzie w tym terminie problemów z rezerwacją dodatkowych miejsc.

Pozdrawiam serdecznie,
Łukasz
lukasz@insects.pl
Awatar użytkownika
Chiffchaff
Posty: 1263
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 15:05
Podziękowano: 1 time

Re: VIII Warsztat Dipterologiczny Syrphidae, Puszcza Augustowska, Posejnele

Post autor: Chiffchaff »

Mam prośbę do uczestników warsztatów. Otrzymałem niedawno zbiory pluskwiaków różnoskrzydłych właśnie z Puszczy Augustowskiej, bardzo słabo zbadanego rejonu Polski pod kątem Heteroptera. Jeśli by komuś się chciało nie wyrzucać pluskwiaków różnoskrzydłych z czerpaka lub ekranu, a wrzucić do alkoholu lub octanu lub nawet na sucho do fiolki i mi przesłać, będę zobowiązany. Z tamtego rejonu Polski każdy rekord cieszy.
Niezależnie od odpowiedzi, życzę efektywnego spędzenia czasu na warsztatach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sympozja, zebrania, wystawy”