tajemniczy motyl z okładki

Zagadki entomologiczne, humor i inne - na luzie! (ale o entomologii)
durczok1982
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 20 czerwca 2013, 11:15
UTM: Limanowa
Kontakt:

tajemniczy motyl z okładki

Post autor: durczok1982 »

Mam dość nietypowe pytanie, w sumie to nie wiedziałem w jakim dziale to zamieścić, więc daję tutaj. Otóż od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu pięknego atlasu z 1963 roku, wydanego chyba dla dzieci, w którym znajdują się najpospolitsze gatunki motyli krajowych. Na okładce natomiast znajdują się 2 gatunki motyli, jeden to pokłonnik (z lewej), a z prawej u góry motyl o nazwie niedźwiedziówka wdowa (Arctia hebe). Przekopałem internet żeby się dowiedzieć co to za gatunek i jaką nosi obecnie nazwę, niestety nic nie znalazłem, powiem więcej gatunek tak jakby NIEISTNIEJE. Proszę mi powiedzieć jaką obecnie nosi nazwę ten motyl??? W załączniku okładka tej książeczki.
Załączniki
Obraz 004.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (129.24 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: tajemniczy motyl z okładki

Post autor: Aneta »

durczok1982
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 20 czerwca 2013, 11:15
UTM: Limanowa
Kontakt:

Re: tajemniczy motyl z okładki

Post autor: durczok1982 »

Rozwiane wątpliwości! Ślicznie Dziękuję :)
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: tajemniczy motyl z okładki

Post autor: Marek Hołowiński »

durczok1982 pisze:Mam dość nietypowe pytanie, w sumie to nie wiedziałem w jakim dziale to zamieścić, więc daję tutaj. Otóż od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu pięknego atlasu z 1963 roku, wydanego chyba dla dzieci, w którym znajdują się najpospolitsze gatunki motyli krajowych. Na okładce natomiast znajdują się 2 gatunki motyli, jeden to pokłonnik (z lewej), a z prawej u góry motyl o nazwie niedźwiedziówka wdowa (Arctia hebe). Przekopałem internet żeby się dowiedzieć co to za gatunek i jaką nosi obecnie nazwę, niestety nic nie znalazłem, powiem więcej gatunek tak jakby NIEISTNIEJE. Proszę mi powiedzieć jaką obecnie nosi nazwę ten motyl??? W załączniku okładka tej książeczki.
A ja widzę tam jeszcze trzeciego motyla - Anthocharis cardamines
Awatar użytkownika
Marcin Szewczyk
Posty: 1209
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 15:45
UTM: DD12
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Płock

Re: tajemniczy motyl z okładki

Post autor: Marcin Szewczyk »

A ten pokłonnik wygląda zupełnie jak Apatura iris. :no:
durczok1982
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 20 czerwca 2013, 11:15
UTM: Limanowa
Kontakt:

Re: tajemniczy motyl z okładki

Post autor: durczok1982 »

Rzeczywiście na okładce są 3 gatunki, wątek był pisany "na szybko" i tak mi jakoś umknął ten zorzynek :gl: Racja ten drugi duży to faktycznie Apatura iris. MEA CULPA razy 2 :wlosy: :bit:
Kelen
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 2 sierpnia 2016, 16:47

Re: tajemniczy motyl z okładki

Post autor: Kelen »

Można się pomylić :D to normalne, zwłaszcza wtedy gdy motyle są bardzo do Siebie podobne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Humor, zagadki (entom.)”