N2000 prośba o wskazówki

Awatar użytkownika
eReM
Posty: 198
Rejestracja: wtorek, 8 lutego 2005, 15:14
Lokalizacja: Opole

N2000 prośba o wskazówki

Post autor: eReM »

zamieściłem ten post tutaj - jeśli w złym miejscu to przepraszam :)

Mam wykonać inwentaryzację do N2000 w jednym z leśnictw południowo-zachodniej Polski. Otrzymałem załączniki z instrukcjami, w tym 1 z wykazem rzadkich roślin. Proszę osoby, które mają to już za sobą o wskazówki (może dotyczące literatury) jak się za to zabrać.

Dzięks
Awatar użytkownika
Roman Królik
Posty: 311
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 14:19
Lokalizacja: Kluczbork

Re: N2000 prośba o wskazówki

Post autor: Roman Królik »

bzyku pisze:Mam wykonać inwentaryzację do N2000...
Czy to jakaś kara? Nadleśnictwa miały wynajmować za pieniądze fachowców do tych prac. Jak jesteś fachowcem w tej dziedzinie to dasz sobie radę, jak nie to najlepiej wycofaj się z tego. Tym bardziej, że są zapowiedziane kontrole jakości wykonanych inwentaryzacji. Nie jestem specem od roślinek, ale wydaje mi się, że trochę juz późno na start z takimi pracami, wiele roślin już przekwitło i tylko spec rozróżni suche badyle między sobą. Ja w każdym razie swoje prace inwentaryzacyjne dotyczące owadów (rozpoczęte w maju) kończę w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
eReM
Posty: 198
Rejestracja: wtorek, 8 lutego 2005, 15:14
Lokalizacja: Opole

Post autor: eReM »

no właśnie to nieudolność leśniczego... czasu było mnóstwo, niestety został on zmarnowany. Rzecz nie była trudna i nie wymagała fachowca akurat lecz czasu - zrezygnowałem z tego.
Co do zapotrzebowania na fachowe usługi to ten obszar Natury 2000 skupia się na rzadkich gatunkach nietoperzy i na nie szczególnie zwraca się uwagę (korzystając z usług specjalisty), resztę inwentaryzacji mieli zrobić pracownicy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Sam również wykonuje inwentaryzacje w kilku n-ctwach i podejście do sprawy jest różne. Jedne stwierdzają ze ich interesują tylko kręgowce inne ze tylko zbiorowiska roślinne a jeszcze inne z najlepiej aby tam u nich nic nie znaleźć i od razu oddać raport w maju :!:

I tako to będzie natura właśnie...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Rośliny, grzyby.”