Czy żaba zjadła skakuny na świerkach?

Awatar użytkownika
Aleksander Chmiel
Posty: 50
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:30
Lokalizacja: Łódź -Zwierzyniec k. Łodzi
Kontakt:

Czy żaba zjadła skakuny na świerkach?

Post autor: Aleksander Chmiel »

Świerk, skakuny i żaby.
U mnie skończyły się skakuny na świerkach. Juz drugi raz fotografowałem żabę na skakunowych świerkach (poniżej 1m od ziemi). Jestem posądzony o „ustawkę”. Czy ktoś z Was widział żabę na świerku? Moze ewolucja trwa; nikt jej nie zatrzymał. A młody świerk zaprasza, bo gałęzie ścielą się po ziemi. Sesja zdjęciowa "idziemy na skakuny" była w towarzystwie kolegi; Marek chciał blendą poprawić światło (moim zdaniem niepotrzebnie) i spłoszył żabę, która dała nura w głąb świerkowych gałęzi. Jeden strzał (pokazałem pełny kadr). Przed tygodniem fotografowałem żabę dłużej, ale jak chciałem zrobić zbliżenie, przeskoczyła na inna gałąź, a potem na ziemię. „Moje” żaby nie łażą po świerku, tylko skaczą, jak po ziemi. Czy mozna uznać, że żaba na świerku (przecież to nie jest jej środowisko) szuka pokarmu i że to ona wyłapała skakuny (inne pająki, zwłaszcza namiotniki są w znacznej ilości.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Ćzy żaby zjadła skakuny na świerkach?

Post autor: Jacek Kurzawa »

Temat bardziej dla herpetologów :D

Niemniej jednak takie obserwacje są godne uwagi i odnotowania, bo najczęściej takie drobiazgi z życia zwierzątek uchodzą uwadze.
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy żaba zjadła skakuny na świerkach?

Post autor: SiejeOwies »

Pająki są potencjalnym pokarmem płazów, więc jest to bardzo prawdopodobne, iż żaby nauczyły się je wyjadać z drzew podobnie jak np. ropuchy zielone polują nocą pod latarniami w miastach. Fajna obserwacja.
Awatar użytkownika
Aleksander Chmiel
Posty: 50
Rejestracja: wtorek, 26 kwietnia 2011, 08:30
Lokalizacja: Łódź -Zwierzyniec k. Łodzi
Kontakt:

Re: Czy żaba zjadła skakuny na świerkach?

Post autor: Aleksander Chmiel »

Dziękuję.
Tutaj miałem "po drodze", a do herpetologów z tym pytaniem rzeczywiscie zwrócę się.
Pozdrawiam. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny, grzyby.”