Szpilki - Galant

Układanie zbiorów, gabloty, szpilki narzędzia i przybory entomologiczne
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Szpilki - Galant

Post autor: Malko »

Czy ktoś stosuje szpilki firmy Galant? Jak z jakością tych szpilek? Zamówiłem sobie i tak szczerze to słabo wypadają przy tych z paradoxu...
Załączniki
Opakowanie
Opakowanie
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (119.62 KiB)
kroki
Posty: 58
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 00:40
UTM: XS45
Podziękowano: 1 time

Re: Szpilki - Galant

Post autor: kroki »

Witam.
Kupiłem rok temu. Część 0 była już pogięta w opakowaniu. 1 zginały się przy wbijaniu w twardy styropian. Nieprzyjemne w dotyku ( jeśli to ma dla kogoś znacznie). Jedyny plus to, to że dostawa była błyskawiczna.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Szpilki - Galant

Post autor: Malko »

Chyba mamy tego samego "dilera" :mrgreen: właśnie przez tą ekspresową dostawę się skusiłem. Może C. rubi nie będzie mi miał za złe, że go naszpile na galanta ;)
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szpilki - Galant

Post autor: GrzegorzGG »

Używam najgrubszych szpilek z tej firmy. Do transparentnych kartoników są ok. Jednak ich minusem jest to, że nie zawsze koniec szpilki jest na tyle ostry aby łatwo przebić etykietkę, co skutkuje często jej pogięciem.

Kupiłem duże ilości w dobrej cenie (chyba po 3 zeta za paczkę) więc nie narzekam. Ale jak już wykorzystam te 2000 to kupie inne :)

pozdrawiam
Grzegorz
tomaszk
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 19 kwietnia 2015, 20:15
Lokalizacja: Zamojszczyzna/Podkarpacie

Re: Szpilki - Galant

Post autor: tomaszk »

Mam jedynki i dwójki od galanta, mają trochę za miękki stop i nietrudno je pogiąć, te od sphinx'a zdecydowanie mocniejsze
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Szpilki - Galant

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Na szpilkach nie można oszczędzać. Dobrej jakości i ostre szpilki to podstawa. Najlepiej przed zakupem upewnić się, że są dobrej jakości albo kupić np. na giełdzie czy sympozjum, gdzie czasem pojawiają się sprzedawcy. Przy zakupie większej ilości to już konieczność.
Ja kiedyś kupiłem minucje 0.15 (już nie pamiętam jakiego producenta), które okazały się nie ostrzone ale cięte pod kątem. Masakra. Mam je gdzieś jeszcze, żeby pamiętać i dla kilku złotych nie kupować badziewia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizacja zbioru - gabloty, etykietowanie, szpilki”