Szpilki, jakich używać?

Układanie zbiorów, gabloty, szpilki narzędzia i przybory entomologiczne
Awatar użytkownika
Ozi111
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 10 czerwca 2013, 02:50

Szpilki, jakich używać?

Post autor: Ozi111 »

Witam. Zwracam sie do Was drodzy użytkownicy z pytaniami które brzmią następująco:
Jakich numerów szpilek używac do nabijania motyli dziennich, a jakich do większych motyli nocnych. Przychodzą mi tu głównie na myśl zawisaki. Mowa tu o polskich gatunkach. Gdzie łapać zawisaki ? Do tej pory spotykałem je nielicznie na ekranie, ktory ustawiam na działce w nocy wybierając się z kolegą " na owady " :P i na kwiatach przypominające czerwone kielichy. Jak je zanęcić?
Gdzie szukać poczwarek i gąsiennic tych ciem?
Awatar użytkownika
Ozi111
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 10 czerwca 2013, 02:50

Re: Szpilki, jakich używać?

Post autor: Ozi111 »

I gdzie w ogóle mozna dostac takie szpilki? Całą noc przeglądam internet i nic mi w oko nie wpadło.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Szpilki, jakich używać?

Post autor: Grzegorz Banasiak »

www.paradox.co.pl
Do dużych nocnych szpilki nr 3, do nieco mniejszych 2. Do większych dziennych 2, do mniejszych 1.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Szpilki, jakich używać?

Post autor: Aneta »

Poza Paradoxem, jeszcze ArtInsect:
http://www.artinsect.all.pl/

A ja wolę wyższą numerację szpilek - na nieduże okazy (modraszki, mniejsze sowy itp.) 2, na bardzo duże (większe zawisaki czy barczatki) - nawet 4, nr 3 na całą resztę ;)
Gdzie szukać poczwarek i gąsiennic tych ciem?
Gąsienic oczywiście na roślinach żywicielskich, jak w przypadku każdego innego motyla :] W tym celu trzeba trochę poznać bionomię danej grupy. Z poczwarkami jest gorzej, bo zawisaki przepoczwarczają się w ziemi, i to często z dala od miejsca żerowania.
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szpilki, jakich używać?

Post autor: Brachytron »

Warto zwrócić uwagę na cenę w różnych sklepach, Paradox nie jest dla każdego :-(
Awatar użytkownika
Ozi111
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 10 czerwca 2013, 02:50

Re: Szpilki, jakich używać?

Post autor: Ozi111 »

Jeśli chodzi o poczwarki zawisakow to pamiętam z czasów dzieciństwa jak na działce w lesie przenosiłem wielką kupę zwiru zmieszanego z ziemią na drugą strone podwórka i aż się roiło od tych poczwarek. To przypadek czy warto szukać w takich miejscach? Przez cały rok czy tylko w poszczególne miesiące?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizacja zbioru - gabloty, etykietowanie, szpilki”