niezidentyfikowana ćma rodzi

niunik6ko
Posty: 2
Rejestracja: środa, 18 kwietnia 2012, 14:43
Lokalizacja: Tarnów

niezidentyfikowana ćma rodzi

Post autor: niunik6ko »

przepraszam mam problem mam pewną ćmę która przygotwóje się do złożenia jajeczek odwłok mam nadęty jak balon jest mniej więcej szaro-blada w jakieś wzorki jej odwłok jest zielony od jajek jak mam ją przygotować moim zdaniemjest zawisakiem może podam zdjęcia :pho: proszę o odpowiedź i jeszcze czym ją karmić złapałem ją przed chwilą proszę o szybką odpowiedź! :( :zg: :szok:
Wojciech Kubiak
Posty: 655
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 20:07
Specjalność: Rhopalocera_Polski_Buprestidae
Lokalizacja: Bełchatów

Re: niezidentyfikowana ćma rodzi

Post autor: Wojciech Kubiak »

Cześć
Hm... no tak.
W Polsce trochę ciem jest, spróbuj na www.lepidoptera.eu wyszukać tego motyla. Po opisie, który podałeś/aś ciężko jest coś powiedzieć. Najlepiej wstaw zdjęcia.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarosław Bury
Posty: 3567
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2006, 20:28
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: niezidentyfikowana ćma rodzi

Post autor: Jarosław Bury »

niunik6ko
Posty: 2
Rejestracja: środa, 18 kwietnia 2012, 14:43
Lokalizacja: Tarnów

Re: niezidentyfikowana ćma rodzi

Post autor: niunik6ko »

nie ona jest popielata w jakieś wzorki nie jest masywnym gatunkiem ale jeszcze nie urodziła za chwilkę zmierzę jak znajdę linijkę na razie wiem że jest popielata w wzorki nie jest masywnym gatunkiem ale odwłok ma nadęty jak gruby balon i jest zielonkawy od jajek widać je lekko z brzucha ale ten pyłek motyli zasłania :x ma rozpostarte skrzydła prawie zawsze.
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: niezidentyfikowana ćma rodzi

Post autor: Wojtek M »

Pewnie któryś Biston.
admin
Administrator
Posty: 1596
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: niezidentyfikowana ćma rodzi

Post autor: admin »

niunik6ko pisze:przepraszam mam problem mam pewną ćmę która przygotwóje  się do złożenia jajeczek odwłok mam nadęty jak balon jest mniej więcej szaro-blada w jakieś wzorki jej odwłok jest zielony od jajek jak mam ją przygotować moim zdaniemjest zawisakiem może podam zdjęcia :pho:  proszę o odpowiedź i jeszcze czym ją karmić złapałem ją przed chwilą proszę o szybką odpowiedź! :(  :zg:  :szok:
Proszę pisać poprawnie i poświęcić czas na sprawdzanie pisowni i poprawianie własnych błędów ! :no: :no: :no:

Używaj przecinków, kropek itd. Nawet nie chcę liczyć ile w tym zdaniu jest błędów!
Awatar użytkownika
rav79
Posty: 76
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 16:13
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: niezidentyfikowana ćma rodzi

Post autor: rav79 »

Być może to Caliteara pudibunda.Przy tym gatunku widać zielone jajeczka w odwłoku przez cienką,prześwitująca skórę. Oj nie popatrzyłem na datę napisania postu .Trochę za wcześnie na ten gatunek w połowie kwietnia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawisaki (Sphingidae)”