Motylek

Metody preparowania, usypiania, problemy, sposoby.
DOminika1250
Posty: 87
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2010, 21:55
Gender: women
Lokalizacja: Niemcy

Motylek

Post autor: DOminika1250 »

Mam w kolekcji motylka ktory ma zle ulozone skrzydelka i pytanie jak je od nowa uformowac? Probowalam z cytrynkiem uformowac ale sie polamalo i musialam sklejac... nie wyglada to super ale przeciez nie bede lapac od nowa tego motylka. Jestem amatorem w tym temacie nie mam tego czegos co rozklada te skrzydelka, musze je ukladac pensetka i przygniesc np. pieniazkiem (ladnie potem wyglada... pylek nie zchodzi :D ). Slyszalam ze chrzaszcze trzeba chyba do wody cieplej wsadzic ale nie mam pojecia.

1. Jak uformowac motylka?
2. Chrzaszcza?
3. Wazke?
4. Pszczole itd. (martwa znaleziona... jak cos...troche rozciapciapciana chyba przejechana)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Motylek

Post autor: Aneta »

Jeśli chodzi o suche okazy, poczytaj sobie w tym dziale o rozwilżaniu, było sporo wątków.
Co do preparowania - do motyli i ważek musisz zaopatrzyć się w rozpinadła; skrzydła przyciska się specjalnym pergaminem, kalką czy nawet niektórymi rodzajami folii. Do chrząszczy - kartoniki bądź naszpilenie i ustawianie na kawałku pianki czy styropianu. Tu znowu zalecam przejrzenie tego działu.
A "rozciapciane" okazy, niezależnie od przynależnosci do rzędu, raczej sobie daruj ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Preparowanie, chemia.”