Łowik

Vito
Posty: 316
Rejestracja: piątek, 4 maja 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Łowik

Post autor: Vito »

[center]Proszę o pomoc w oznaczeniu łowika do gatunku.

Obrazek[/center]
Vito
Posty: 316
Rejestracja: piątek, 4 maja 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Vito »

Jeśli jest trudność spowodowana ujęciem, to proszę napisać. Poszukam innego, które może być bardziej pomocne.
Awatar użytkownika
Łukasz Mielczarek
Posty: 915
Rejestracja: środa, 31 maja 2006, 18:58
Specjalność: Diptera
Lokalizacja: Włoszczowa/Kraków/Olkusz

Post autor: Łukasz Mielczarek »

Vito,

Ten łowik z tak dobrego zdjęcia jest bardzo łatwy w oznaczeniu(zakładając, że z Polski). Nie napisze co to za gatunek bo i tak jak sprawdziłem fotki z twoich postów bardzo szybko znikają z forum. Nie jesteś przypadkowym użytkownikiem forum, który znalazł UFO w mieszkaniu. Jak staram się oznaczyć jakiegoś owada na forum (jak wielu innych forumowiczów) to z myślą że będzie z tego korzystała większa ilość osób, a nie tylko kilka które dzisiaj sprawdzą NEWS na ENTOMO. Jeśli główny przedmiot postu znika , to post staje się w znacznej mierze nieprzydatny na przyszłość. Troszkę marudzę, ale wiem, że nie jestem jedynym o takim poglądzie. Oczywiście możesz jeszcze wysłać fotkę na diptera.info i liczyć na to że twój post nie zaginie w tysiącach innych lub naprawić te posty na entomo, pisać do specjalistów, samodzielnie oznaczyć etc.. Może też na forum zaloguje się jakiś spec i odpowie na posta jeśli zdjęcie nie zniknie w międzyczasie....

Łukasz
Vito
Posty: 316
Rejestracja: piątek, 4 maja 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Vito »

Łukasz.
Zdjęcia wstawiam do albumu na forum i później daje link do posta.
Po pewnym czasie, kiedy zawieszę zbyt dużo zdjęć mam komunikat o zapełnieniu albumu i muszę zwolnić miejsce, aby ponownie zawiesić nowości. Nie jest to moja zła wola, ale tak ustawione jest forum, które nie ma odrębnej galerii. Szanuję zasady i nie staram się obciążać forum z uwagi na różne techniczne wymogi.
Nie robię tego zaraz po oznaczeniu, by pozostawiać celowo puste miejsce, a odczekuje możliwie długi okres, które uwarunkowany jest wyżej podaną przyczyną.
Z praktyki wiem, że do „wiekowych” tematów nikt nie zagląda, a jeżeli już to przypadkiem.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Vito
Posty: 316
Rejestracja: piątek, 4 maja 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Vito »

[center]Dodałem jeszcze dwa zdjęcia, chyba innych gatunków. Może ktos pomoże albo trafi tutaj specjalista, jak sugerował wyżej Łukasz. :smile:
Obrazek[/center]
[center]Obrazek[/center]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muchówki [FOTO-oznaczanie]”