pszczółki cz.41

Same fotki, nie mamy okazu....
przemek laskowski
Posty: 211
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 18:26
Lokalizacja: mazowsze

pszczółki cz.41

Post autor: przemek laskowski »

Witam ponownie. Jak w każdym moim przypadku prośba o ID. Miejsce: Łuków, woj. lubelskie; czas: lipiec/sierpień 2021. Cyga czy pospolita mamrzyca? Z góry dziękuję.
Załączniki
656.jpg
656.jpg (105.5 KiB) Przejrzano 792 razy
656a.jpg
656a.jpg (95.61 KiB) Przejrzano 792 razy
656c.jpg
656c.jpg (115.32 KiB) Przejrzano 792 razy
Justyna
Posty: 527
Rejestracja: środa, 15 maja 2013, 10:48
Gender: women
Specjalność: pszczoły
Podziękowano: 1 time

Re: pszczółki cz.41

Post autor: Justyna »

Epeolus na pewno nie :) więc jak dla mnie pozostaje tutaj ten sam dylemat co przy tej ostatniej. Czyli - myślę, że Ammobates, ale 100% nie dam.
przemek laskowski
Posty: 211
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 18:26
Lokalizacja: mazowsze

Re: pszczółki cz.41

Post autor: przemek laskowski »

Dzięki Justyno... czyli Ammobates... a do 100% pewności potrzeba chyba pszczółki w ręku albo zdania Darka.
W przyszłym roku postaram się co najmniej nakręcić filmik.
Justyna
Posty: 527
Rejestracja: środa, 15 maja 2013, 10:48
Gender: women
Specjalność: pszczoły
Podziękowano: 1 time

Re: pszczółki cz.41

Post autor: Justyna »

Mogę się wypowiadać tylko za siebie, i ja żeby być pewną potrzebowałabym tak jak piszesz pszczoły w ręku, albo bardzo bardzo wyraźnych zdjęć pokazujących co trzeba w taki sposób, żebym nawet ja nie miała wątpliwości :)
przemek laskowski
Posty: 211
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 18:26
Lokalizacja: mazowsze

Re: pszczółki cz.41

Post autor: przemek laskowski »

Justynko... sama doskonale wiesz, że zdjęcie "żyleta" w przypadku pszczół(w naturze) wychodzi jedno na 100, albo i 200. W przyszłym roku bliżej i głębiej przyjrzę się tym... cygom... pseudocygom... skrócinkowcom. Jeszcze miesiąc temu wszystkie pszczółki podobne do mamrzyka skrócinkowca brałem za... mamrzyka właśnie i niezbyt namiętnie fociłem(bo po co mi tyle zdjęć mamrzyka). Teraz jestem już mądrzejszy- właśnie dzięki Twoim zdjęciom na Insektarum, i próbuję je rozszyfrowywać. Mam to szczęście, że porobnicy chabrówki lata u mnie dosyć dużo(i w miarę potrafię ją rozpoznawać po wydawanym dźwięku i kolorze samców). I jak się okazuje lata też u mnie trochę "cygowych skrócinkowców" :szok: ... więc skoro już wiem na co patrzeć, to będę uważniejszy i może uda się zrobić zdjęcie "żyletę". Z wrzałką powojową trochę powalczyłem w tym roku i udało się jako tako wyostrzyć jakość zdjęć.
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: pszczółki cz.41

Post autor: Brachytron »

przemek laskowski pisze:do 100% pewności potrzeba chyba pszczółki w ręku
Chyba jest ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Błonkówki [FOTO-oznaczanie]”