motylarze ujawnijcie się

Krzysztof Pabis
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 14:33
Lokalizacja: Łódź

motylarze ujawnijcie się

Post autor: Krzysztof Pabis »

Witam wszystkich
Pojawiam sie na forum poraz pierwszy. Mam propzycje nie do odrzucenia. Byloby fajnie gdyby ujawnili sie motylarze i uzupelnili dane o swoich zaineresowaniach - entomologicznych oczywiscie. Ja juz sie ujawniam i czekam na maile. Szczegolnie milo widziane beda informacje o motylach wodnych zarowno z Polski jak i z innych czesci swiata.
Czekam na odzew

Krzysiek Pabis
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Popieram

Post autor: Jacek Kurzawa »

Popieram tę myśl - chodzi o uzupełnienie danych w naszych danych w "Użytkownicy" forum. (które wpisuje się w swoim Profilu). Każdy zarejstrowany użytkownik tego FORUM może poszukać, kto czym się zajmuje i w ten sposób nawiązać odpowiednie dla swoich zainteresowań kontakty.
Dane takie można też znaleźć w Bazie adresowej ne entomo (i uzupełnić za pomocą formularza).
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Sówki

Post autor: Aneta »

Sówki ponad wszystko! :) Innymi macro też się interesuję, ale Noctuidy bezsprzecznie mają u mnie pierwsze miejsce.
Awatar użytkownika
Andrzej W.
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 16 maja 2004, 21:23

Post autor: Andrzej W. »

Witam!

Euproctis ponad wszystko! śliczne, żarłoczne i polifagiczne :) Czegóż chcieć więcej? Może tylko żeby były choć troszke mniej żarłoczne :P Obecnie jestem w trakcie chowu 25 nieźle już wypasionych gąsienic, jeszcze niecały miesiąc i będę miał ćmy.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Wszystkie chyba brudnice są wdzięcznymi obiektami w hodowli - moi ulubieńcy to Lymantria dispar (za polifagię i szybki wyląg z poczwarek) oraz C. pudibunda (za urodę gąsienic).
Jakieś dziesięć lat temu hodowałam jeszcze w dużych ilościach Leucoma salicis - ale teraz ten gatunek w ogóle się nie pojawia. Dziwne, że ostatnimi czasy kompletnie poznikały takie, zdawałoby się, pospoliciaki jak np. Malacosoma neustria (wiem, że to nie brudnica :) ) czy właśnie L. salicis...
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Krzysiek Jonko »

Prawdopodobnie w bardzo krótkim czasie powstanie nowa lista entomologów w Polsce - projekt jest w końcowej fazie "obmyślania" ;-)
Ewentualne sugestie CO powinno się znaleźć w takiej liście podsyłajcie mailem: chris@q-matic.pl
Marcin Kutera

motylarze ujawnijcie się

Post autor: Marcin Kutera »

Ja też chętnie podzielę się swoimi informacjami....
myślę iz tez będą b cenne szczególnie co do owadów P bellargus, P dorylas, G alexis, A laodice, I podalirius, M didyma, N acaciae, h semele, e medusa, H morpheus itd... tr4oche jeżdźę po Polsce min Pieniny, moje okolice Ostrowca św - Starachowice, jak również badane, Biebrzański PN, Roztocze, Ponidzie, Kujawsko Pomorskie--Bydgoszcz, bory tucholskie, Parki Jurajskie k. Krakowa, Ojcowski PN, Puszcza Augustowska, Warszawa i okolice + Kampinoski PN,Mazury--okolice Giżycka itd...
Awatar użytkownika
Krzysztof Szumlak
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 4 kwietnia 2004, 21:42
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re.

Post autor: Krzysztof Szumlak »

Ja stawiam Sphingida i Lasiocampidae na pierwszym miejscy.Dalej wszystkie Macro i wszystkie dzienne.

Ps.Do Marcina Kutera-Jestem z Ostrowca świętokrzyskiego i chciałbym nawiązać z Toba jakis kontakt.Możesz podać np. adres meilowy.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Paweł Bojar
Posty: 106
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2004, 19:49
Lokalizacja: Lublin

Motylarze

Post autor: Paweł Bojar »

Witam,od paru lat jestem fanem przeplatek(Melitaea,Euphydras),duża zmienność form,pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Sphingidae, Gracillariidae, Lyonetiidae, Pterophoriidae. Myślę, że pierwsza z rodzin jest lubiana i znana przez większość entomologów, dalsze dwie to zupełna "egzotyka", ostatnia - piórolotki znane, widywane ale rzadko zbierane. Poza tym staram się mieć rozeznanie we wszystkich grupach, ale raczej pobieżnie.
Awatar użytkownika
Marcin Kutera
Posty: 1148
Rejestracja: niedziela, 10 października 2004, 17:08
UTM: EB24, EC18
Specjalność: Lepidoptera, Odonata, Orthoptera,
Lokalizacja: okolice Ostrowca św
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Marcin Kutera »

Witajcie i witaj Krzysztofie!

Ja obecnie siedzę w Warszawie ale pochodzę z pod okolic Ostrowca św.Rudka k gm. Kunów..
podaję e-mail malycave@poczta.onet.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne (motyle)”