Podsumowanie roku 2009 i nowe zdjęcia w galerii.

Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Podsumowanie roku 2009 i nowe zdjęcia w galerii.

Post autor: Jarosław Wenta »

Wczoraj skończyłem obrabiać i w większości opisywać tegoroczne fotki. Te bardziej udane znalazły się w moich galeriach.
Wiele z tych zdjęć jeszcze czeka na oznaczenie - będę je sukcesywnie zamieszczał na forum. Przy okazji pragnę Wam serdecznie podziekować za dotychczasowe oznaczenia.
Z ciekawości policzyłem (właściwie baza policzyła) tegoroczne fotki (to dość ciekawe, chyba):
- moje oba aparaty (ten sam model, tylko starszy jest w rozsypce) wykonały około 17 tysięcy zdjęć w 2009 r.
- z tego zostało 6272 zdjęcia
- w tym 4696, to owady
- w tym 3909 motyli (1395 dzienne, 2514 nocne)
- w tym 1487 to gąsienice
- a ponadto: 229 zdjęć chrząszczy, 106 muchówek, 56 pluskwiaków, 225 błonkówek, 88 ważek, 62 pajączaków, 634 krajobrazów.
Nie mam, niestety możliwości policzenia ile jest w tym gatunków, ale i tak jedno jest pewne: nie obijałem się!!!
:grin:
Pozdrawiam serdecznie.
Witas

Post autor: Witas »

Pracy ogrom :shock:
Jednak jedno małe ale :razz:
pierwsze z brzegu zdjęcie Adeliidae P1500485.JPG , brakuje mi daty i miejsca. Jeżeli to Tatry i to tam wyżej, to powinna być Nemophora minimella (w Polsce tylko Tatry). Jeżeli kseroterma to... pewnie Nemophora cupriacella.
Pozdrawiam
Tomasz Jaworski
Posty: 201
Rejestracja: piątek, 14 stycznia 2005, 14:54
Lokalizacja: Łask/Warszawa

Post autor: Tomasz Jaworski »

Mała literówka w dziale Gracillariidae. Jest: Caloptilia betulicora, powinno być: Caloptilia betulicola.
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Jarosław Wenta »

Witas pisze:Pracy ogrom :shock:
Jednak jedno małe ale :razz:
pierwsze z brzegu zdjęcie Adeliidae P1500485.JPG , brakuje mi daty i miejsca. Jeżeli to Tatry i to tam wyżej, to powinna być Nemophora minimella (w Polsce tylko Tatry). Jeżeli kseroterma to... pewnie Nemophora cupriacella.
Pozdrawiam
Dzięki za słowa uznania. Odnośnie Adeliidae ; kseroterma. Niewielka łączka w dolince koło Łapsz (wylot Niebieskiej Doliny). Tych wąsików było tam sporo (kilkadziesiąt sztuk na obszarze 3-4 arów. Załączam pozostałe fotki.
Załączniki
P1500494.JPG
P1500494.JPG (58.67 KiB) Przejrzano 1954 razy
P1500481.JPG
P1500481.JPG (77.93 KiB) Przejrzano 1954 razy
P1500471.JPG
P1500471.JPG (55.7 KiB) Przejrzano 1954 razy
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Jarosław Wenta »

Tomasz Jaworski pisze:Mała literówka w dziale Gracillariidae. Jest: Caloptilia betulicora, powinno być: Caloptilia betulicola.
Dzięki. Poprawię. Oj z tym gagatkiem pamiętam, że się namęczyłem! Kilkakrotnie go gubiłem wśród gałązek sosenki i na powrót odnajdywałem. Aparat musiałem wciskać pomiędzy gałęzie, te z kolei przyginać. Na kilkadizesiąt zdjęć zaledwie kilka (5-6) wyszło dobrych. Ale mnie ten mały drań zauroczył...
Witas

Post autor: Witas »

Niestety, to tylko Cauchas rufimitrella :mrgreen:
Ale mogę się mylić :!:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zagadnienia ogólne (motyle)”