amazońskie powidoki: głową w dół

Awatar użytkownika
mwkozlowski
Posty: 966
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 21:21

amazońskie powidoki: głową w dół

Post autor: mwkozlowski »

tydzień w okolicach Manaus z mnarnym sprzętem

zgodna agregacia mięsistych gąsienic, prawdopodobnie przerwa w wędrówce w dół pnia. Czy te gąsienice są do czego podobne, były sugestie że to morfy..no idea!!!
Załączniki
gas.jpg
gas.jpg (88.07 KiB) Przejrzano 1995 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16268
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Awatar użytkownika
mwkozlowski
Posty: 966
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 21:21

Post autor: mwkozlowski »

kurcze, podobne, atoli bez wyrostków, dzięki!
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

mwkozlowski pisze:kurcze, podobne, atoli bez wyrostków, dzięki!
Poproszę o kilka tropikalnych krajobrazów, żeby móc zainstalować je jako tapety Windows i poczuć trochę tropikalnej atmosfery... :)
Awatar użytkownika
mwkozlowski
Posty: 966
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 21:21

Post autor: mwkozlowski »

ja byłem wtedy (kilka lat temu, tygodniowy pobyt) nastawiony na filmowanie i te obrazki są tylko stopklatkami, nie wytrzymają "tapetowania", sam żałuję, natomiast filmiki trzeba kiedyś będzie wywalić do sieci...
kilka rzeczy w tej Amazonii się nie udało. M in. nie udało się zwabić rohatyńców na "serca palmowe" i zupełnie nie udało się się wabienie na światło. Taki "koszmar motylarza". We wspaniałym miejscu przy wspaniałej pogodzie (może nie dońca, bo trochę świecił księżyc) do światła przyleciały jeno malutkie muchówki, dwie oski mały turkuciowaty,i może ze trzy pyralidki a nastawiałem się na tony motyli. Na pocieszenie już w Manaus przyleciała do mnie do pokoju w hotelu całkiem słuszna Thysania agrippina
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

mwkozlowski pisze:ja byłem wtedy (kilka lat temu, tygodniowy pobyt) nastawiony na filmowanie i te obrazki są tylko stopklatkami, nie wytrzymają "tapetowania", sam żałuję, natomiast filmiki trzeba kiedyś będzie wywalić do sieci...
kilka rzeczy w tej Amazonii się nie udało. M in. nie udało się zwabić rohatyńców na "serca palmowe" i zupełnie nie udało się się wabienie na światło. Taki "koszmar motylarza". We wspaniałym miejscu przy wspaniałej pogodzie (może nie dońca, bo trochę świecił księżyc) do światła przyleciały jeno malutkie muchówki, dwie oski mały turkuciowaty,i może ze trzy pyralidki a nastawiałem się na tony motyli. Na pocieszenie już w Manaus przyleciała do mnie do pokoju w hotelu całkiem słuszna Thysania agrippina
Z rozmów o sobami które bywały w tamtych rejonach wynika, że z połowami na światło różnie bywa. Są okresy kiedy owady przylatują masowo i okresy kiedy jest ich jak na lekarstwo. Przy krótkich pobytach można mieć pecha. Z drugiej strony fauna wielu motylich rodzin jest tam tak słabo poznana, że mogą być spore problemy z ich oznaczeniem. Poza tym Brazylia znana jest z ekstremalnego podejścia do wywozu materiałów biologicznych i można mieć spore problemy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne (motyle)”