Wspomnienie mijającego sezonu

Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1613
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PawełB »

jon, rozumiem że ta siatka to nie na nausitusy :-) ;-)
jon

Post autor: jon »

Masz rację, w tym dniu , tutaj złowiłem bardzo jasną formę V. cardui. m.in.
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1613
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PawełB »

widzę że bierzesz też na żywca w ta ładną klateczkę. ja się w takich celach posługuję małymi butelkami PET z szeroką szyjką (niektóre jogurty i soki owocowe)

Jak dotąd masz 37 ściągnięć tej fotki, więcej niż trupia głowa i croceus chyba cię lubią :-)
jon

Post autor: jon »

:) Zapewne są tacy co lubią i są tacy co nie lubią, A najwięcej takich co to jest im zupełnie obojętne. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. ;)

Ja mam złe doświadczenie z plastikowymi pudełkami, bo zaparzyłem w czymś takim na śmierć dla mnie cenne gąsienice. Wolę przewiewne siateczki jak ta, na głowę dla pszczelarzy.
Tomasz Blaik
Posty: 727
Rejestracja: czwartek, 22 stycznia 2009, 20:00
UTM: XR86
Specjalność: Depressariidae
Lokalizacja: Pielgrzymów/Góry Opawskie
Podziękowano: 1 time

Post autor: Tomasz Blaik »

Sam powiększyłem Twoją fotkę, by zobaczyć jak się trzymasz :grin: Dobrze się trzymasz. Tak trzymaj Janusz!
A w temacie: skąd masz materiał do artaxerxesa. Były kiedyś domniemania, że może być na Dolnym Śląsku.
jon

Post autor: jon »

Tomek, to naprawdę dla mnie ważne słowa. Wiemy w czym rzecz... Dziękuję. Powiedz co sprawia, że łazisz z rozległymi, bolącymi odciskami na stopach w upale po 20-25 km. Tylko dlatego, że masz nadzieję spotkać jakieś interesujące Cię gatunki motyli.? Myślę, że to, to samo, co każe Ci się jako tako trzymać, bo życie piękna śmiertelna choroba. ;)

Rok temu jadąc nad Bałtyk przez Toruń, odszukałem kilka jajek artaxerxesa na bodziszku. I co najdziwniejsze przeżyły 1,5 tygodnia na jednej gałązce w plastikowym pudełku, po czym wpadły w stan diapauzy.
Janek
Posty: 356
Rejestracja: sobota, 5 kwietnia 2008, 23:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała, CA62,

Post autor: Janek »

Przepraszam że otwieram znów stary temat ale mam sprawę do wyjaśnienia!
Otóż wiele razy słyszałem o tych jasnych formach Vanessa cardui jednak nadal nie wiem jak ona wygląda!
Nieraz spotykałem jakieś osetniki które wyglądały jak wypłowiałe ale one były po prostu zlatane.

Mam nadzieję ze wyjaśnicie mi to!
Ostatnio zmieniony piątek, 26 lutego 2010, 22:54 przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Niestety, nie pamiętam już, kto był autorem zdjęcia tej aberracji (może sam się przypomni), ale tak wygląda jasna forma Vanessa cardui. Widać, że motyl nie jest zlatany.
Załączniki
Vanessa cardui aberracja.jpg
Vanessa cardui aberracja.jpg (88.18 KiB) Przejrzano 3035 razy
Awatar użytkownika
Tawulec
Posty: 1745
Rejestracja: wtorek, 13 września 2005, 19:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tawulec »

Autorem jest bodaj Wojtek Guzik.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Masz rację Xawery, znalazłem ten temat. To link do niego: viewtopic.php?p=75866&highlight=#75866
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne (motyle)”