Fort Bodzów - moje ulubione miejsce skoszone :(

Awatar użytkownika
McGoris
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 7 stycznia 2018, 21:01
Lokalizacja: Podhale

Fort Bodzów - moje ulubione miejsce skoszone :(

Post autor: McGoris »

Moje ulubione miejsce na motyle na zdjęcia. Bardzo dużo jest tam ciekawych gatunków modraszków. Byłem tam dzisiaj i miejsce zastałem inaczej. Wszędzie było skoszone. Po co? Tyle motyli wyginie.... znowu...
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Fort Bodzów - moje ulubione miejsce skoszone :(

Post autor: Przemek Zięba »

Ludzie dostali amoku z tym koszeniem, nawet w lasach przy leśnych drogach, chłopstwo kosi każdy nieużytek, bo bierze dopłaty, nie wiem czy w tym forcie tez biora dopłaty, ale zapewne ktos musi się wykazać, ze obiekt jest zadbany.
To koszenie tak mnie wpienia, że nie wiem. Niejednokrotnie wypady przyrodnicze na których miałem i fotografować i zbierać faunę legły w gruzach. Przyjeżdżam 100 km na zdjęcia a tu bęc wykoszone boisko. Zakrzaczenia przydrożne w lasach wykoszone, krzaki wycięte. Nie wiem co ludziom odbija al to nic dobrego. wraz z wykoszeniem znikają owady i cała biocenoza się rozchwiewa bo z owadami znikają i kręgowce, które się nimi odżywiają. nie wiem skąd się bierze to poczucie estetyki u rodaków, czy ze względu na niskie ceny sprzętu do koszenia, czy czerpania wzorców z zadbanych ogrodów pałacowych. Wiem tylko, że nie prowadzi to do niczego dobrego. Kiedyś na wsi jak przyjeżdżałem to w soboty słyszałem jedynie śpiew ptaków a teraz od piątku do soboty słychać koszenie trawników i zywopłotów :dobani: i potniej smród grillowanej kiełbasy...żenada..
Awatar użytkownika
McGoris
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 7 stycznia 2018, 21:01
Lokalizacja: Podhale

Re: Fort Bodzów - moje ulubione miejsce skoszone :(

Post autor: McGoris »

A najgorsze jest to, że koszą - tylko, że to co nie trzeba. Tam gdzie trzeba skosić to jest zarośnięte. W Polsce wszystko jest na opak ;/
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Fort Bodzów - moje ulubione miejsce skoszone :(

Post autor: Jacek Kurzawa »

Popieram.
Załączniki
Znalezione na FB w grupie Uwaga: Polska w dużych dawkach
Znalezione na FB w grupie Uwaga: Polska w dużych dawkach
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (38.78 KiB)
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Fort Bodzów - moje ulubione miejsce skoszone :(

Post autor: Konto_usuniete »

kartka z browaru Ursa Maior :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne obserwacje terenowe”