Taka wiadomość ☹️

Ciekawostki, różności, inne sprawy.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Taka wiadomość ☹️

Post autor: Grzegorz Banasiak »

No i bum. Najwięksi nie dają rady...
Załączniki
FLaCTjVX0AM5MK2.jpeg
FLaCTjVX0AM5MK2.jpeg (103.98 KiB) Przejrzano 2285 razy
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Taka wiadomość ☹️

Post autor: Przemek Zięba »

Dobra firma, kupowałem tam kiedyś sprzęt, przed laty. Tak to wygląda, firmy padają, zwłaszcza jak konkurencja jest liczna, tak jak w przypadku sprzętu oferowanego w Bioquip. Chociaż mieli tak bogatą ofertę, kompleksowo realizowali niektóre zamówienia, ze aż dziwne, że nie wbili się do Europy. Pamiętam pierwszy katalog jaki do mnie wysłali chyba ponad 20 lat temu, to był szok :-) Mogli być bezkonkurencyjni. W dobie narzuconych opłat celnych i VAT na naszym rynku utrzymają się jedynie firmy funkcjonujące w obrębie EU.
Awatar użytkownika
Marek Wanat
Posty: 547
Rejestracja: piątek, 5 października 2007, 10:59
UTM: XS36
Specjalność: ryjkowce
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 1 time

Re: Taka wiadomość ☹️

Post autor: Marek Wanat »

Też pamiętam jeszcze sprzęt BioQuip kupowany ponad 30 lat temu, parę rzeczy jeszcze mi się gdzieś wala wśród staroci, np. "konduktorska" wycinarka małych trójkątnych kartoników, które są standardem w amerykańskiej entomologii, albo jakieś elementy mało praktycznych siatek. Anglosascy entomolodzy mają trochę inne przyzwyczajenia odnośnie akcesoriów, sprzętu i jego konstrukcji niż Europejczycy, dlatego nie dziwi mnie specjalnie, że BioQuip przegrał tu konkurencję z czeskimi firmami, gdy się pojawiły i rozrosły. To w sumie bardzo wąski rynek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy entomologiczne”