Czołówki - jakie polecacie

Ciekawostki, różności, inne sprawy.
Łukasz
Posty: 1071
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:54
Lokalizacja: okolice Bielska-B./Kraków

Czołówki - jakie polecacie

Post autor: Łukasz »

Jakie polecacie czołówki do poszukiwań owadów w terenie, w cenie do 200zł?
Co sądzicie np o tej: https://allegro.pl/oferta/petzl-led-lam ... 0248004978
Przestrojnik
Posty: 252
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 18:02

Re: Czołówki - jakie polecacie

Post autor: Przestrojnik »

Z racji że pośrednio handlowałem tym i wprowadzałem do dużej sieci handlowej w Polsce kilka modeli m.in energizer, spectrum(m.in. varta), inergia itp, (plus testowałem zanim oficjalnie weszły do handlu w Polsce "premiery" dostawców, które nie weszły ostatecznie do oferty sieci handlowej) to do dziś używam: mactronic 500 lm Phantom. Są lepsze modele, ale obecnie tego można kupić do 200 zł. jak poszukasz to i taniej. Co nie zmienia faktu, że moim osobistym zdaniem jest rewelka, mam ją od ponad 4 lat i dalej świeci tak jak świeciła 1 dnia :) używałem jej na rybach w deszczu, i do łapania motyli. Jedyne do czego można się przyczepić to kup do niej akumulatorki, bo majątek wydasz na baterie:), do ASG jest rewelacyjna (tylne światełko - zmienność koloru) mega ułatwia zabawę w strzelaniu np w bunkrze (Wojkowice)

na upartego znajdziesz czołówkę bardzo dobrą i do 100 zł. Więc to jest kwestia indywidulna.

poczytaj i porównaj sobie i sam podejmij decyzję :)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Czołówki - jakie polecacie

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Ja używam czołówki z Biedronki, kupiłem kiedyś za chyba 39 złotych, przeżyła 4xTajlandię i dalej żyje.
Mam jeszcze dwie "no name" kupione na targowisku od handlarzy i też się dość dobrze spisują.

Używam przede wszystkim do pracy przy ekranie więc wielkich wymagań nie mam.
Do innych celów przy połowach używam większych ledowych latarek ładowanych z sieci (na targowiskach cena ok. 30-40 zł.)

Generalnie im większa moc światła tym szybciej zużywają się baterie - to oczywiste więc trzeba dobrze skalkulować potrzeby.
Z doświadczenia podpowiem, że trzeba mieć pod ręką kilka źródeł światła, gasnące nagle lampki i latarki bywają powodem frustracji ;-)
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czołówki - jakie polecacie

Post autor: Dark »

W sumie był już taki temat:
https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=41757

Ale swoją drogą fajnie, że temat wypłynął, bo jestem aktualnie tuż przed zakupem nowej czołówki. Moja Led Lenser H7R.2 7298 ciągle działa, ale po 6-7 latach i zjechaniu sporego kawałka świata zaczyna szwankować przycisk włączania. Może to sobie naprawię, bo tak poza tym, wszystko z nią w porządku, ale jednak w kluczowym momencie głupio aby padła.

Te Mactronik, o których pisał Przestrojnik wyglądają całkiem solidnie i nieźle (choć modelu Phantom faktycznie nie znalazłem). Chyba zainwestuję w takiego Cyclops'a II, bo dla mnie fajną opcją jest możliwość bezpośredniego ładowania urządzenia + możliwość działania na wymiennych akumulatorach o dużej pojemności. No i jak pisał Grzegorz, dobrze mieć kilka źródeł światła, bo nigdy nic nie wiadomo.
Awatar użytkownika
adam k.
Posty: 1476
Rejestracja: wtorek, 4 października 2011, 13:04
UTM: CB 72
Specjalność: Microlepidoptera
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 2 times

Re: Czołówki - jakie polecacie

Post autor: adam k. »

Warto wrócić do wątku podanego przez Dark-a. Moim zdaniem przed kupnem czołówki dobrze jest również przemyśleć kwestię zasilania. Baterie, czy ogniwa 18650 Li-Ion, te drugie wszędzie załadujesz z sieci, a baterie na dłuższych wyjazdach są utrudnieniem. Nadal eksploatuję (6 sezonów), latarkę czołową Armytek Wizard USB warm, a dokupiłem to z linku https://tiny.pl/rzwzz
Szczerze polecam, obie można zakupić jeszcze taniej, mieszcząc się w planowanej kwocie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Sprawy entomologiczne”