Polskie Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - https://entomo.pl/forum/
Teraz jest czwartek, 24 września 2020, 15:54

Strefa czasowa: UTC + 1

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Autor Wiadomość
 Tytuł: Crambidae i Thyrididae Polski
PostNapisane: wtorek, 4 lutego 2020, 15:11 

Miło mi poinformować, że ukazało się opracowanie Crambidae i Thyrididae Polski. Sprzedaż i dystrybucję książki prowadzi Wydawnictwo Koliber z Nowego Sącza (http://www.wydawnictwo-koliber.pl).

Załączniki:
Okładka Crambidae.JPG
Okładka Crambidae.JPG [ 330.61 KiB | Przeglądane 4062 razy ]
Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł: Re: Crambidae i Thyrididae Polski
PostNapisane: wtorek, 4 lutego 2020, 16:21 

UTM: CA22
Dzięki za informację. Czy w przyszłości jest planowane wydanie kolejnych książek z serii Microlepidoptera Polski?
Taka seria na pewno spotkałaby się ze sporym zainteresowaniem motylarzy.

PostNapisane: wtorek, 4 lutego 2020, 19:37 

Część I w nazwie sugeruje, że tak właśnie będzie. Oby! Na pewno piękna książka i jak ogromnie potrzebna! Lecę zamawiać! Szkoda, że nie można liczyć na jakiś podpisany egzemplarz od Profesora.

PostNapisane: wtorek, 4 lutego 2020, 20:16 

UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Zapewne cz II obejmie Pyralidae..., a następne?

PostNapisane: środa, 5 lutego 2020, 00:39 

UTM: EC09/DE37
Należy tylko pogratulować kolejnej pozycji w niemałym dorobku pana profesora. No i naturalnie w najbliższych dniach zakupię tę pozycję.  
Może w następnych częściach wreszcie pojawi się coś ciekawego po polsku na temat tych rzadziej spotykanych w polskiej literaturze entomologicznej (przynajmniej tej, z którą miałem kontakt - nie jest to zbyt dużo w porównaniu z niektórymi użytkownikami forum, ale chyba na tyle, by wyciągnąć pewne wnioski) rodzin mikrów jak Gracillariidae, Gelechiidae i Glyphipterigidae. Szukałem kiedyś prac na temat tych rodzin w języku polskim i jedyne, co znalazłem (może słabo szukałem, nie wiem), to „Kibitnikowate (Lepidoptera: Gracillariidae) rezerwatu „Skarpa Ursynowska” w Warszawie” Tomasza Jaworskiego.

PostNapisane: środa, 5 lutego 2020, 11:33 

Następne rodziny są w planach, a nawet w opracowaniu. Dla Wydawnictwa Koliber ważne są opinie na temat książki w środowisku entomologów.

PostNapisane: czwartek, 6 lutego 2020, 12:54 

UTM: CA22
Dzisiaj książka do mnie dotarła. Format i układ tekstu jest taki sam jak w książce "Motyle nocne Polski - Macrolepidoptera", druk i wykonanie wg mojej oceny na bardzo dobrym poziomie. Na uwagę zasługuje rozbudowanie części tablicowej. Fotografie motyli są w 1,5 krotnym powiększeniu, co jest cenną zaletą. Prócz tego są fotografie stadiów preimaginalnych - jaj, gąsienic, poczwarek, a także niektórych motyli w naturze. Widać olbrzymi wkład pracy autora w skompletowanie tych wszystkich fotografii. Gratulacje!

PostNapisane: piątek, 7 lutego 2020, 11:34 

Specjalność: Rhopalocera
inne zainteresowania: Foto
Na skutek wywołanego tą informacją poruszenia w Polskiej Entomologii Strona Kolibra zastrajkowała :-)

Załączniki:
koliber.JPG
koliber.JPG [ 21.71 KiB | Przeglądane 2267 razy ]

PostNapisane: piątek, 7 lutego 2020, 12:10 

UTM: tarnów
U mnie śmiga.

PostNapisane: piątek, 7 lutego 2020, 12:26 

UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
inne zainteresowania: Muzyka, informatyka, makrofotografia.
Wstępna diagnoza - na Chrome -  nie ma strony ale na Firefox strona jest widoczna. Tomek nie używa Chrome :-)
W sumie ciekawostka, jeśli chodzi o widoczność strony. Czy u innych osób potwierdza się widoczność, jaką opisałem?

PS. problemu dopatruję się w niepoprawnie skonfigurowanym certyfikatem SSL i błędnymi zapisami w przekierowaniach (tu pewnie w pliku  .httacess).

Problemem tez może być poziom usług w firmie hostingowej netmark.pl, w której kiedyś miałem hosting. Ceny są bardzo niskie za sprawą niskiej jakości świadczonych usług. Częste zaniki strony (pamiętacie może zaniki Forum) i brak wsparcia technicznego (brak kompetentnych osób, brak backupów) zmusił mnie w pewnym momencie do ucieczki z tej firmy jak szczur z tonącego statku. Firma miała wtedy problemy z pracownikami z dokładniej - nie miała żadnych pracowników. Ale to inny temat - hostingowy.

Tak czy inaczej rozwiązaniem wszelkich problemów hostingowych (domenowych) może być przeniesienie wszystkiego do nas czyli do TITTLE.pl https://tittle.pl
TITTLE.pl posiada własny serwer (fizyczny w polskiej serwerowni) o wysokich parametrach: dyski SSD, bardzo silny procesor, 24 GB RAM (a nie jak w większości tanich usług 2-3 GB), wsparcie 24h i  wiele innych szczegółów, ktore decydują o tym, że wszystko działa.

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: piątek, 7 lutego 2020, 12:35 

UTM: CC88
Na Operze działa.

PostNapisane: niedziela, 9 lutego 2020, 02:20 

Używam Chrome i ta strona działa u mnie normalnie.  Pewnie Jacek ma rację, że problem leży w indywidualnych ustawieniach.

PostNapisane: czwartek, 13 lutego 2020, 16:59 

UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Antek Kwiczala napisał(a):
Format i układ tekstu jest taki sam jak w książce "Motyle nocne Polski - Macrolepidoptera", druk i wykonanie wg mojej oceny na bardzo dobrym poziomie. Na uwagę zasługuje rozbudowanie części tablicowej. Fotografie motyli są w 1,5 krotnym powiększeniu, co jest cenną zaletą. Prócz tego są fotografie stadiów preimaginalnych - jaj, gąsienic, poczwarek, a także niektórych motyli w naturze. Widać olbrzymi wkład pracy autora w skompletowanie tych wszystkich fotografii. Gratulacje!

Podzielam opinię Antka. Na uwagę zasługuje również część opisowa obejmująca morfologię motyli i ich stadiów preimaginalnych, bionomię, opisy środowiska i rozmieszczenie geograficzne. Jest to znakomity podręcznik dla każdego motylarza, a zwłaszcza tych którym omawiane rodziny są, albo kiedyś będą bliskie. Po prostu warto mieć tą książkę i czekam na kolejne pozycje.

PostNapisane: poniedziałek, 16 marca 2020, 00:12 

Dla mnie rewelacyjna książka.
Nareszcie wszystkie krajowe Crambidae w jednym miejscu, fachowo opisane i dobrze zilustrowane.
Tablice z motylami są znakomite, to oczywiście zasługa Pana Profesora, ale i wydawnictwo się postarało.

Strefa czasowa: UTC + 1