Literatura....z pdf-ów... -> kolorowa drukarka do drukowania publikacji

Ciekawostki, różności, inne sprawy.
Awatar użytkownika
Grzegorz Michoński
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:22
Lokalizacja: Ińsko

Literatura....z pdf-ów... -> kolorowa drukarka do drukowania publikacji

Post autor: Grzegorz Michoński »

Mam pytanie trochę OT. Poszukuję drukarki do drukowania zgromadzonych książek w pdf-ach. Część zawiera kolorowe zdjęcia lub inne obrazki w kolorze. Jaką drukarkę możecie polecić? Ma ktoś doświadczenia w tym temacie?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Tylko HP. Do czarnych stron najtańsza HP LJ 1018 lub 1020, do koloru HP1600. Sprawdzone !
elvis
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 18:09
Lokalizacja: Mońki

Post autor: elvis »

Hp to raczej fakt, ale czy te modele "HP LJ 1018 lub 1020, "?
Do czarno-białych proponował bym hp 4plus jest tania w eksploatacji, ja mam takowy model i jest niezawodny. co do koloru to sie nie wypowiem, bo nie wiem.
Awatar użytkownika
Roman Królik
Posty: 311
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 14:19
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Roman Królik »

elvis pisze:Do czarno-białych proponował bym hp 4plus jest tania w eksploatacji, ja mam takowy model i jest niezawodny. co do koloru to sie nie wypowiem, bo nie wiem.
Ta drukarka to niezawodny kombajn. Niestety, jako, że się nie chciał psuć i ludzie zaprzestali kupwać nowe to został wycofany z produkcji. W każdym Nadleśnictwie jest taki egemplarz.
Każda HP ze średniej pólki się nadaje do czarno-białych wydruków: LJ1100, 1150, 2200 i pewnie wiele nowszych.
Tej 1100 używam od dawna do drukowania etykiet 3pkt. czcionką czyli 5 czytelnych wierszy tekstu na 7mm.
Natomiast posłuchałbym recenzji n.t. drukarek do stron z kolorowymi zdjęciami. Ostatnio pleni się niestety moda na wysyłanie nadbitek w PDF-ach :(
elvis
Posty: 115
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 18:09
Lokalizacja: Mońki

Post autor: elvis »

Właśnie jest tak jak mówi Roman to drukarki niezawodne, jedyna ich wada to gabaryty i waga, ja swoja kupilem właśnie z LP...
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Ja do kolorowego druku używam Lexmark 3200 (1200dpi). Mam ją 6 lat i pracuje bezawaryjnie. Ale ma pewną wadę. Cartridge do koloru jest jeden, i gdy się wyczerpie np. czerwony kolor, muszę wymienić cały wkład, co podraża druk.
Awatar użytkownika
Grzegorz Michoński
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:22
Lokalizacja: Ińsko

Post autor: Grzegorz Michoński »

Od kilku lat używam HP LJ 1010. Ogólnie jestem zadowolony, jeśli chodzi o wydruk tekstów. Ale co do jakości etykiet to mam mieszane uczucia. Z atramentówki są wyraźniejsze i bardziej czytelne. A do Lexmarka jestem uprzedzony. Powiedziałem "nigdy więcej".
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

ja mam HP BI 1000. Doskonała atramentówka, do tego są tanie tusz do tego modelu i jest bardzo wydajna.
Awatar użytkownika
aesacus
Posty: 104
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 07:40
Lokalizacja: Mogilany
Kontakt:

Post autor: aesacus »

Ja kupiłem na Allegro HP LJ4000 za 200zł .
I tez polecam
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CARABUS12 »

ja mam Epson stylus photo r 220
tez dobra drukarka przewaznie do fotek
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CARABUS12 »

druk bez fotek na pewno hp
do fotek epson
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Literatura....z pdf-ów... -> kolorowa drukarka do drukowania publikacji

Post autor: Brachytron »

Odświeżę lekko temacik.

Od ponad roku mam Xeroxa Phasera 3010, wprawdzie laserówka tłucze tylko w czerni ale ma bardzo ładny rozkład tonów i zdjęcia wychodzą bardzo wyraźne. No i wreszcie mam etykiety jak brzytwa. Wydajność z kapsuły to 700-1000 stron. Tyle podają i prawdziwy przebieg też jest taki. Oby tylko chip psucia nie odpalił za szybko ;-). Koszt drukarki to było jakieś 170 zł, wymiana tonera 70 - nic tylko drukować. Tylko kto to później będzie nosił...
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Literatura....z pdf-ów... -> kolorowa drukarka do drukowania publikacji

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Przy tej cenie drukarki rzeczywiście nie ma się co zastanawiać. Z kolorami jest znacznie trudniej bo tonery są cholernie drogie a zamienniki tonerów nie zawsze zapewniają odpowiednie odwzorowanie kolorów, co przy "owadzich" publikacjach może mieć znaczenie. Ja kiedyś korzystałem z kolorowej laserówki HP LJ 1600n jednak to była słaba drukarka i ją "zajeździłem" stosunkowo szybko. Teraz używam w firmie przemysłowej cyfrówki do ciężkiej pracy i na niej drukuję. Do użytku domowego to się nie nadaje bo wielkie i drogie ale relatywny koszt druku symboliczny.

Generalnie to wszystko co mnie interesuje staram się od razu drukować a PDF'y przechowuję dodatkowo, jakoś lepiej mi się pracuje z wydrukiem niż z ekranem.
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Literatura....z pdf-ów... -> kolorowa drukarka do drukowania publikacji

Post autor: Brachytron »

Dokładnie tak. Skoro kolor może zostać przekłamany już na matrycy aparatu i dalej w druku, skanie itd. to nie ma dla mnie znaczenia czy będzie to jakiś kolor czy b-w. A co do wygody to czasem pracując nad niektórymi rodzajami musiałbym mieć 3 monitory dzielone na 2. I tak najczęściej jest tak, że jest odpalony monitor, laptop i sterta papierów wokół...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy entomologiczne”