petycja greckiego WWF-u

Ciekawostki, różności, inne sprawy.
Jurek Szypuła
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

petycja greckiego WWF-u

Post autor: Jurek Szypuła »

Dzisiaj znalazłem w necie artykuł o planowanej przez rząd Grecji sprzedaży lasów :!: :!: :!:

http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1, ... dawac.html

Na stronie greckiego WWF-u można wyrazić swój sprzeciw podpisując petycję:

http://www.wwf.gr/petition/
Jurek Szypuła
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: petycja greckiego WWF-u

Post autor: Jurek Szypuła »

Ponieważ od kilku tygodni bezskutecznie czekam na zarejestrowanie na włoskim forum, mam prośbę do osób które dostąpiły "zaszczytu" o przekazanie linki do petycji na forum entomologi italiani

Informację o petycji można oczywiście zapodać na wszystkich innych forach na których piszecie :!:
kiełek81
Posty: 20
Rejestracja: środa, 22 maja 2013, 18:23
Lokalizacja: okolice Celestynowa

Re: petycja greckiego WWF-u

Post autor: kiełek81 »

Witam
Sam jestem leśnikiem. W naszym środowisku często mówi się o możliwości prywatyzacji Lasów Państwowych. Przypominam,że w naszym przypadku lasy pokrywają ok 29% powierzchni kraju, natomiast Lp zarządzają na ok 24%. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Potencjalnie duże wpływy do budżetu, które przez krótki okres pozwoliłyby na wybudowanie nowych dróg, może jakiegoś nowego stadionu. Ale czy to przyniesie korzyści dla Kowalskiego? Prywatny nabywca lasu raczej nie będzie myślał o zachowaniu jego ciągłości, bioróżnorodności itd ale o szybkim zysku ze sprzedaży drewna. Lasy mogą zostać zdewastowane, zniszczone zostaną siedliska roślin i zwierząt. Tereny zostaną ogrodzone, wszędzie zakaz wstępu! Ważna jest tu rola Lp w pokazaniu społeczeństwu po co jesteśmy, jak działamy. Wydajemy dużo pieniędzy na edukację przyrodniczo-leśną, budowę ścieżek ekologicznych, centrów edukacji.
Od przyszłego roku 30% zysku Lp ma trafiać do budżetu Państwa. Mam nadzieje, że to wystarczy i w przyszłości moje dzieciaki będą gdzie miały poganiać z siatką :D
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7252
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: petycja greckiego WWF-u

Post autor: Rafał Celadyn »

Jurek Szypuła pisze:Ponieważ od kilku tygodni bezskutecznie czekam na zarejestrowanie na włoskim forum, mam prośbę do osób które dostąpiły "zaszczytu"
Musisz Jurek napisać do Admina, takie obostrzenia są też na chrysis net i maile z Polski są traktowane jak spam-booty(cokolwiek by to nie znaczyło :mrgreen: ).Ja od roku czekam na maila zwrotnego z chrysis net...Ale ponoć maja to zmieniać...
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Re: petycja greckiego WWF-u

Post autor: Jacek Kalisiak »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy entomologiczne”