Statystyki entomo.pl

admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Statystyki entomo.pl

Post autor: admin »

Statystyki w 2019 wyglądają znacznie lepiej niż w 2012 roku, co może być dla niektórych zaskoczeniem.
Ponieważ są widoczne tylko dla administratora, poniżej zamieszczam screeny.

Na statystyki zwróciłem uwagę przedwczoraj, 4 marca 2019, kiedy to na dole na Forum pojawiła się liczba 2613 (najwięcej użytkowników było na Forum...) - to rekord! by po 3 godzinach zwiększyć się do 2690 użytkowników jednocześnie online! Pomyślałem w pierwszej chwili, że mam do czynienia z atakiem hakerskim, więc wziąłem się do pracy, ale widok statystyk szybko mnie uspokoił, że to po prostu oglądalność, która utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie od długiego czasu.

Skoro oglądalność jest, a żadnych kłótni, afer nie ma (i to raczej od dłuższego czasu) to wygląda na to, że Forum służy Wam dobrze.
W tym miejscu chciałbym podziękować szczególnie tym Forumowiczom, którzy tworzą wartościowe posty, przepełnione wiedzą, doświadczeniami i chęcią dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi.
:okok: :tak: :brawo:
Załączniki
stat_entomo_09_2009.gif
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (36.42 KiB)
stat_entomo_03_2019.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (35.12 KiB)
2613 users On-Line
2613 users On-Line
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (26.13 KiB)
2690 users On-Line
2690 users On-Line
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (23.45 KiB)
marzec 019.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (21.17 KiB)
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Statystyki entomo.pl

Post autor: PawełB »

jak na 2600 użytkowników, jednak trochę mało osób pisze na forum.... Raczej dosyć stałe grono
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Statystyki entomo.pl

Post autor: Jacek Kurzawa »

Bardzo dużo osób wyznaje zasadę, że "lepiej się nie odzywać". Są i tacy, którzy nie mogą pisywać. Przestrzeń publiczna jest coraz bardziej obciążona i skomplikowana i zaczynam to rozumieć. Bywały już chwile, gdy sam nie czułem się bezpiecznie tu, na Forum a i obecnie coraz trudniej mi jest mieć poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Oczywiście pisanie (nawet ogólniej ujmując - w sieci) to wolny wybór każdego człowieka.
Awatar użytkownika
Wujek Adam [†]
Posty: 3305
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:17
UTM: DC98
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Re: Statystyki entomo.pl

Post autor: Wujek Adam [†] »

admin pisze: (...) Skoro oglądalność jest, a żadnych kłótni, afer nie ma (i to raczej od dłuższego czasu) (...)
A tak serio mówiąc...
... hm, albo powstrzymam się od komentarza. ;-)

Forum ma znaczącą oglądalność. W zasadzie każdy robalolog z którym gadam na forum zagląda, choć z różnych względów nie każdy się do tego publicznie przyznaje. :tak:

Oglądalność/poczytność jest międzynarodowa.
Czy masz jakieś mechanizmy Jacku by prześledzić z jakich krajów ludziska tu zaglądają i jaki % Userów stanowią zagraniczniacy?
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Statystyki entomo.pl

Post autor: Jacek Kurzawa »

https://www.entomo.pl/ na dole strony - to są statystyki ogólnie widoczne.
Poza tym jest Webalizer i AwStats dla adninistratorów. Ostatnio zainstalowałem dedykowane statystyki Matomo (dawniej Piwik), które dają najlepszy obraz sytuacji.
Awatar użytkownika
Wujek Adam [†]
Posty: 3305
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:17
UTM: DC98
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Re: Statystyki entomo.pl

Post autor: Wujek Adam [†] »

Czy mam rozumieć, że Twoja odpowiedź na me pytanie z poprzedniego postu jest twierdząca?
A jeśli tak, to czy mógłbyś co nieco powiedzieć na temat zagraniczniaków odwiedzających entomo.pl?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Statystyki entomo.pl

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Adam - tu masz lokalizacje na mapie: http://www.revolvermaps.com/livestats/map/0j18q3cszzt/
AJW
Posty: 562
Rejestracja: środa, 2 stycznia 2019, 17:49
UTM: XS46
Specjalność: Diptera
profil zainteresowan: rymy pogodne i niewygodne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Statystyki entomo.pl

Post autor: AJW »

IMHO nie do końca ta liczba ponad 2500 "forumowiczów" jest dla mnie jasna.
Zastanawiam się, czy przypadkiem nie powielone są np. loginy tych samych osób w przeciągu tych ... 999 minut...
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Statystyki entomo.pl

Post autor: admin »

Wg opisu jest to:
Liczba minut, po jakiej nieaktywni użytkownicy nie będą wyświetlani na liście „Kto przegląda forum”.
Powiedziałbym: "jest to liczba unikalnych osób (sesji zachowanych w cookies), których ostatnia aktywność nie wygasła w czasie mniejszym niż 999 minut".
Zatem: osoby, których czas ostatniej aktywności był większy niż 999 minut wypadają z listy.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Statystyki entomo.pl

Post autor: admin »

Przysiadłem do tego, bo różnica między 2500 osób a 350 osób na dobę jest bardzo duża. Rzeczywiście licznik Forum coś knoci, dlatego przedstawię wyniki z kilku statystyk, które pracują w tle.
AwStat, styczen luty 2019: 10600 / 11300 unikalnych wizyt miesięcznie. Dzieląc to na 30 dni daje to +/- 365 unikalnych wizyt dziennie. Ponadto statystyka podaje wartość 12 wizyt/1 wizytującego
Webalizer, styczen luty 2019: tu jest około 57000 wizyt miesięcznie. Jesli to podzielić na 30 dni to daje już 190 unikalnych wizyt dziennie.
Matomo (dawniej Piwiki): zainstalowany jest niedawno, pokazuje 575 odwiedziających w ciagu ostatniego tygodnia, ale monitorowana jest strona główna, a nie Forum. Uruchomiłem dzisiaj zliczanie wizyt Forum, na wyniki trzeba będzie poczekać.
Do tego nie wiem jak liczone są boty.

Uśredniając te wyniki, szacunkowo przyjąłbym liczbę ok 250 unikalnych wizyt dziennie jako miarodajną. Skąd się bierze na Forum liczba 2500 nie mam pojęcia, być może zliczane są różne IP, kolejne wejścia itd. Koreluje to z liczbą 12 z AwStats, być może średnio 1 uzytkownik wchodzi 10 razy stąd 250 wizyt daje około 2500 wejść.
Statystykami dotąd nie przejmowałem się zbytnio i nie znam się na nich a i teraz traktuję je z przymrużeniem oka ;-)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Statystyki entomo.pl

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Jacek, po co zawracasz sobie głowę statystykami, czy to 2500 czy 500, jakie to ma znaczenie. Nasze forum jest zdecydowanie najaktywniejsze z europejskich a śmiem twierdzić, że także światowych forów entomologicznych. Jeśli jeszcze poprawimy jego jakość to będzie super.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Statystyki entomo.pl

Post autor: Jacek Kurzawa »

To tylko wynik pytania o te 2500. Pochyliłem się nad tym, bo wyniki prezentowane przez silnik Forum to jedno a rzeczywiste odwiedziny to drugie. Statystyki nie są ważne. :okok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia”