Niski poziom Forum

Książka skarg i zażaleń.
Miejsce do zgłaszania nieprawidłowości, problemy znalezione przez użytkowników.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: GrzegorzGG »

Aneta pisze:Bo po dłuższym czasie tłuczenia tegoż po prostu się odechciewa, w kółko klepać taką litanię
Pomyślałem sobie, że może dałoby się wprowadzić do sekcji FOTO Oznaczanie kodu, który będzie sprawdzał czy użytkownik wpisał datę i miejsce. Sprawdzenie czy w tekście jest data dla języka PHP to trywialna rzecz, z miastem można połowicznie rozwiązać problem, sprawdzać czy jest w tekście słowo zaczynające się z dużej litery. Jeśli nie ma daty lub nie ma słowa z dużej litery pojawia się monit taki jak przy zbyt dużym zdjęciu.
Wówczas nie trzeba klepać litanii :)

Ot, takie tam mi przyszło do głowy ...
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: GrzegorzGG »

rysiaty pisze:
admin pisze:Na lepidoptera.eu fotki wysyła się niezależnie (tam)
Niektórzy się znużyli oznaczaniem, nie widząc w tym sensu. Wykorzystanie tych oznaczeń w jakimś projekcie nadałoby taki sens - lepidoptera.eu to jedyny znany mi, otwarty i polski projekt. Jak ktoś zauważył na forum głównie fauniści są, no i pstrykacze  :rotfl:

No i jest potencjał ...
Pietras pisze:- myślę, że naj większym atutem "występowania" takich amatorów jak ja jest ich mnogość. Jesteśmy w tych wszystkich miejscach, gdzie nie ma Was Szanowni Panowie Entomolodzy.

W mojej historii na forum zdarzyło się już parę razy, że fotki pokazane do oznaczenia komuś się przydały. Mam na myśli właśnie rysiatego, a okazy skórnikowców (po ich pierwotnym rozpoznaniu) posyłałem do Bartka Pacuka. To były lub są jakieś projekty.

Ot, tyle co chciałem dodać do tej kwestii. :)
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Kamil Mazur »

GrzegorzGG pisze:Pomyślałem sobie, że może dałoby się wprowadzić do sekcji FOTO Oznaczanie kodu, który będzie sprawdzał czy użytkownik wpisał datę i miejsce. Sprawdzenie czy w tekście jest data dla języka PHP to trywialna rzecz, z miastem można połowicznie rozwiązać problem, sprawdzać czy jest w tekście słowo zaczynające się z dużej litery. Jeśli nie ma daty lub nie ma słowa z dużej litery pojawia się monit taki jak przy zbyt dużym zdjęciu.
Wówczas nie trzeba klepać litanii :)

Ot, takie tam mi przyszło do głowy ...
Po cholerę... przecież są stworzone jakieś zasady, więc po prostu trzeba się ich trzymać i egzekwować stosowanie się do nich. Kto zamieszcza takie zdjęcia bez miejsca, bez daty czy czegoś tam co ustalimy/ustalono że ma być - do kosza. Bez ostrzeżeń, litanii, mowy uświadamiającej, błagania, itd.

Podobnie należy egzekwować odrobinę wysiłku o którym wiele osób pisze że powinien być zademonstrowany. Niech pstrykacz napisze swój typ, bez tego - po prostu mu nie oznaczać.
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: GrzegorzGG »

Od stałych bywalców rzeczywiście należy wymagać dyscypliny. Jednak w przypadku "wpadających na jeden wątek", którzy nie czytają regulaminu przez wypuszczeniem postu, to mogłoby zdać egzamin.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Aneta »

Kamil Mazur pisze:Kto zamieszcza takie zdjęcia bez miejsca, bez daty czy czegoś tam co ustalimy/ustalono że ma być - do kosza. Bez ostrzeżeń, litanii, mowy uświadamiającej, błagania, itd.

Podobnie należy egzekwować odrobinę wysiłku o którym wiele osób pisze że powinien być zademonstrowany. Niech pstrykacz napisze swój typ, bez tego - po prostu mu nie oznaczać.
Mam wrażenie, że w tym momencie zaczynamy popadać w drugą skrajność. A co jeśli naprawdę nie ma się pomysłu na oznaczenie? Ja ostatnio borykam się z jednym mikrusem, którego za chiny ludowe nie potrafię przypisać nawet do rodziny. No i czy mogę teraz zapytać o takiego nieoznaczeńca, czy wywalą go od razu do kosza? 8)
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Kamil Mazur »

Na to też jest sposób, kwestia tylko czy chcemy wymusić na kimś odrobinę wysiłku czy luzujemy. Bo jeśli chcemy zmusić go do tego to piszemy w stylu: "szukaj w rodzinie ...", albo "wpisz w wyszukiwarkę na lepidoptera.eu sortując po dacie", albo "a co sugerujesz". I wtedy gościu szuka i strzela. Być może kulą w płot, ale przynajmniej zadaje sobie trochę trudu i to od razu widać. I być może napisze "szukałem w tej rodzinie ale ten gatunek się różni tym więc to nie będzie to co u mnie". A może być tak że gościu pisze "no nie wiem", "szukałem ale nie znam się" - no to wiadomo litujemy się i odpowiadamy.

Wszystko zależy od tego czy jest tendencja do wywierania wpływu na ludzi żeby dołożyli sobie starania - jeśli tak to należy brnąć w zaparte zmuszając do wysiłku, czy po prostu będziemy sobie tak wylewać smuty tutaj, że nikt się nie stara każdy idzie na łatwiznę - i wtedy jest jak zawsze i zawsze będzie jak jest.
Awatar użytkownika
Almandyn
Posty: 1383
Rejestracja: czwartek, 8 października 2009, 09:48
Gender: women
Lokalizacja: Białystok

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Almandyn »

A co jeśli naprawdę nie ma się pomysłu na oznaczenie?
A co jeśli ten Ktoś nie wie do czego to przypiąć? Bo po prostu nie wie czy to motyl, "żuczek" czy pluskwiak, a może mucha?

To nie wstyd jest pytać i przyznawać się do niewiedzy. Czasem ktoś życzliwy może podpowiedzieć gdzie szukać, ale czasem i to nie wystarczy, bo można nie wiedzieć jak szukać. Ostatnio jedna z osób napisała, że szukała w Wikimedia Commons, toż to można zaszukać się na śmierć w tym bałaganie.

Pamiętam jak wiele życzliwych tu osób podpowiadało "szukaj w Obserwacjach u Jonko" albo " jest w tej rodzinie w ikonografii Borowca" i to był trop prowadzący do celu. Dziękuję Wam wszystkim za cierpliwość :tak:

A teraz moja propozycja - w miejscu które zaznaczyłam strzałką walnąć napis wielkimi literami ( najlepiej czerwony ) UWAGA: WPISY I ZDJĘCIA, BEZ OKREŚLONEJ DATY I MIEJSCA ZDOBIENIA, BĘDĄ USUWANE!

Nikt nie będzie miał pretensji, że nie wiedział albo nie widział. To może zdyscyplinuje początkujących a Moderatorzy bez skrupułów będą mogli takie posty kasować.
Załączniki
Untitled 1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (95.28 KiB)
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Jacek Kalisiak »

Mam nadzieję, że wytrzymam i będzie to mój ostatni post w tym wątku :bit:
Wytłumaczcie mi proszę (a proszę już kolejny raz), jaki macie problem z oznaczeniem komuś owadów ze zdjęć. Zakładam, że zdjęcia są przyzwoite, widać cechy, albo okaz jest łatwy do oznaczenia. O co chodzi z tymi tekstami "jak mu się nie chce", "niech włoży trochę wysiłku", "co sugerujesz", itp. O co wam szanowni forumowicze chodzi? Łachę robicie? Nie róbcie! Drażni was, że ktoś nie chce sam oznaczyć? Nie odzywajcie się! Posty z fotooznaczania nie są indeksowane na pierwszej stronie. Nie musicie tam zaglądać! Błagam, wyjaśnijcie mi, o co wam chodzi????????????
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Kamil Mazur »

Tu nie chodzi o problem z oznaczaniem. Mamy tutaj klasyczne gorzkie żale, olaboga jak jest źle nic tylko się powiesić.
Z jednej strony wiele głosów się pojawia z narzekaniem, że ludzie nie dokładają sobie trudu tylko sypią hurtem zdjęcia czekając na oznaczenie. Że pojawiają się wrzucają jeden wątek i znikają. Narzekania są gdy student wypali prawie bezpośrednio w stylu "napiszcie mi pracę zaliczeniową". Narzekania są bo komuś się czegokolwiek nie chce i idzie na łatwiznę. Narzekania bo coś znowu kogoś ugryzło i do zarzygania tymi postami z ugryzieniami. (Niejednokrotnie mnie to też irytuje i szlag trafia ale siedzę cicho.) I teraz, jak nic się nie zrobi to gorzkie żale będą się lały dalej. Dalej będzie wielu ludziom to przeszkadzało i będzie ich ta sytuacja irytowała.

Z drugiej strony, jak się zaproponuje rozwiązanie żeby iść w stronę edukacyjną forum żeby zachęcało do własnego działania czy poznawania - to źle - bo czego Ty chcesz, co Ci szkodzi oznaczyć, czemu robisz łaskę, nie chcesz pomóc to wypad.

Więc jak żyć panie premierze? Trzeba wybrać w tą czy w tamtą - albo przestajemy lać żale że jest źle (i dalej akceptujemy oznaczanie ugryzień, niepodpisanych zdjęć itp.), albo zmieniamy (wprowadzając i egzekwując jakieś reguły).

Mnie to zwisa jaki będzie wybór, bo tak jak napisałem kilka dni temu - posty do oznaczenia traktuję jak powietrze i zaglądam do nich tylko z ciekawości co ludzie łapią. Ale błagam niech się to narzekanie skończy i zapadnie decyzja - idziemy w tą edukacyjną stronę czy może zamykamy gęby i przechodzimy do codzienności nic nie zmieniając.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Aneta »

Jacek Kalisiak pisze:Błagam, wyjaśnijcie mi, o co wam chodzi????????????
Ba, ja na przykład w ogóle nie wiem o co chodzi w tym wątku 8) Nie zostały jasno wyłożone żadne argumenty, żadne przykłady co jest nie tak. Zamiast tego tylko jakieś mętne aluzje o równych i równiejszych, o tym jak wielu chłopców odeszło z naszego puebla, plus powracająca natrętnie śpiewka o hurtowej ilości zdjęć do ID (nucona zresztą wciąż przez tych, którzy akurat nie udzielają się w fotooznaczaniu). Nikt, dosłownie nikt z marudzących nie napisał jak dokładnie chciałby ulepszyć/zmienić/przeorganizować forum.

Aha, i dla jasności - mnie nie przeszkadza gdy wrzucane są zdjęcia bez próby oznaczeń. Kiedy ktoś sam kombinuje - fajnie, ale nie uważam tego za obligatoryjne i zasługujące tylko na kasowanie.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Jacek Kurzawa »

Przypomnę, że jest kwestią dni, kiedy Forum zostanie podzielone na dwa - na jednym bedzie oznaczanie ze zdjęć a na drugim entomologia. I postaramy się, aby zasaday były proste, zrozumiałe i żeby były przestrzegane.

Tu rzeczywiscie nie ma co żalić się, że jest duzo zdjęc do oznaczenia bo ... świata nie zreperujemy. Będzie tak, jakie będą zasady i ich egzekwowanie. Zdjęcia FOTO-oznaczanie będą i mają być i będą zawsze a taka funkcja Forum jest nieoceniona dla wielu. Tylko kilka drobnych zasad i odrębne Forum, żeby od tego oznaczenia nie zgłupiał cały nasz kwiat polskiej entomologii. I to poważnie.

PS. Tytuł wątku juz od pewnego czasu nabrał znaczenia przekornego :-)
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Jacek Kalisiak »

Adminie, znów zapowiadasz, że coś zmienisz. Teoretycznie twoja własność, możesz zmieniać. Tyko powiedz wreszcie, bo inni jakoś się na to zdobyć nie mogą, PO CO? Co ciebie boli, niedowartościowany jesteś?
No i napisałem kolejny post :ses No, ale jak czytam Kamila (którego posty zawsze czytam, choć na koszówkach nie znam się ni w ząb), to ręca opadają. Foto oznaczanie traktuje jak powietrze, ale pretensje do "pstrykaczy" ma. ALE O CO???? Sam się do pstrykaczy zaliczam i nie rozumiem o CO WAM CHODZI! NI CHOLERY :ap: :ap: :ap:
Awatar użytkownika
Piotr M.
Posty: 1229
Rejestracja: piątek, 9 listopada 2007, 14:50
Specjalność: Odonata_Ephemeroptera
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Piotr M. »

Nie wiem jak Wy, ale ja na forum większość "materiału" oznaczam zwyczajnie w ramach relaksu, dla chwili wytchnienia w trakcie innej roboty. I zupełnie nie obchodzi mnie po co komuś moje oznaczenie. Jeśli wykorzystane zostanie w szczytnym celu - to fajnie. Jeśli bez celu - to też fajnie i nic się nie stało. Uważam, że wymaganie wstępnego typowania gatunku niczego nie zmieni - jeśli ktoś ma smykałkę by się tematem głębiej zainteresować, to zrobi to prędzej czy później, jeśli nie ma takiej smykałki - to prawdopodobnie nic w tej materii nie zmienimy, niezależnie od "sposobu" edukowania. Ale to tylko moja osobista opinia.

Większość ważek do oznaczania ląduje obecnie na Facebooku i to Forum wyraźnie się ostatnio "odciążyło" od ważek (tylko szkoda, że równocześnie zrobiło się cicho w wątku o aktualnych obserwacjach terenowych). Pomysł na ważki z Facebooka i też częściowo z tego Forum mamy jeden - zebrać istniejącą masę rekordów do bazy o ile przy zdjęciu jest minimum danych, a jeśli takowych nie ma - dopytać się o nie (na Facebooku to świetnie działa, bo użytkownicy dostają powiadomienia o każdym nowym poście pod ich zdjęciem). Zajmę się tym jak tylko dostane wzór bazy.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Kamil Mazur »

No nie no błagam Jacek nie zrozumiałeś ? Ależ ja nie mam "ale" do pstrykaczy. Każdy może se być jaki chce i może się do zasad stosować lub nie. Większość "pogryzionych" czy "łąkowych odkrywców-fotografów" wrzuci jeden post i tyle. Ma dupie oznaczanie - wolno im i nie krytykuję ich Jacek widzisz co piszę? Nie do nich mam pretensje. Szlag mnie trafia na narzekanie, że jest ponoć źle i widoczna w odpowiedzi na to bierność. Jak jest tendencja do zmian to zmieniajmy. Jak nie to się zatkać, nie narzekać i kasować wpisy z narzekaniem :tak:

Przytoczę jeszcze raz to co napisałem w ostatnich moich postach, może nie doczytałeś Jacek:

Wszystko zależy od tego czy jest tendencja do wywierania wpływu na ludzi żeby dołożyli sobie starania - jeśli tak to należy brnąć w zaparte zmuszając do wysiłku, czy po prostu będziemy sobie tak wylewać smuty tutaj, że nikt się nie stara każdy idzie na łatwiznę - i wtedy jest jak zawsze i zawsze będzie jak jest.

Więc jak żyć panie premierze? Trzeba wybrać w tą czy w tamtą - albo przestajemy lać żale że jest źle (i dalej akceptujemy oznaczanie ugryzień, niepodpisanych zdjęć itp.), albo zmieniamy (wprowadzając i egzekwując jakieś reguły).
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Brachytron »

A ja w tym całokształcie coś widzę. Powstał wątek o tym temacie czyli problem jest. Z kilku stron powstał taki obraz, że może za to odpowiadać foto-oznaczanie, więc podejmowane są próby działania w tym zakresie ku potencjalnej poprawie działania Forum i podniesienia jego ponoć niskiego poziomu. Zmiany wymagające jakiegoś wysiłku czy innego podejścia do sprawy są zawsze bolesne (miliony ludzi z nadwagą w Polsce próbują coś zrzucić ze skutkiem marnym bo trzeba zacząć od siebie, coś zmieniać i czegoś się wyrzekać). Admin podjął decyzję i ja ją popieram w 100 procentach. Oczywiście, jak wszyscy, nie wiem jaki będzie jej końcowy efekt, kilka symulacji sobie przeprowadziłem ale nie ma nic gorszego jak stanięcie wobec problemu i nie dokonanie żadnego wyboru. Projekt entomoforum jest już zbyt duży i poważny by stanąć w miejscu i patrzeć jak świat leci do przodu.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Jacek Kalisiak pisze:Adminie, znów zapowiadasz, że coś zmienisz. Teoretycznie twoja własność, możesz zmieniać. Tyko powiedz wreszcie, bo inni jakoś się na to zdobyć nie mogą, PO CO? Co ciebie boli, niedowartościowany jesteś?
No i napisałem kolejny post  :ses No, ale jak czytam Kamila (którego posty zawsze czytam, choć na koszówkach nie znam się ni w ząb), to ręca opadają. Foto oznaczanie traktuje jak powietrze, ale pretensje do "pstrykaczy" ma. ALE O CO???? Sam się do pstrykaczy zaliczam i nie rozumiem o CO WAM CHODZI! NI CHOLERY  :ap:  :ap:  :ap:
Jacek, forum musi mieć określone zasady. Te zasady są ustalane a potem w miarę pojawiania się problemów dopracowywane. Rolę decydującą w podejmowaniu decyzji ma (nie teoretycznie) - Admin. Jedną z powszechnie przyjętych zasad jest podawanie miejsca i daty przy foto-oznaczaniu. Nie wiem czego tu nie rozumiesz ?! Każdy MUSI się tej zasady trzymać.
Jeśli ma być bez zasad - to moderacja nie jest potrzebna - idźmy na żywioł !
bartek.g
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2011, 12:17

Re: Niski poziom Forum

Post autor: bartek.g »

Czy o niskim poziomie forum swiadczy brak daty i miejsca przy zdjeciu? IMHO nie. Czy duza ilosc postow z fotooznaczaniem swiadczy o niskim poziomie? Wg. mnie nie. Jak znikna te problemy (ktorych wg. mnie nie ma) to nagle poziom wyskoczy w gore? Ci, ktorzy tak bardzo przeszkadzaja i tak nie beda pisac tych ambitnych postow.

Rozumiem, ze widok tak blachych postow blokuje mozliwosc ekspresji tym co to maja "zaawansowany" kolo nicka.

Ciagle kilka tych samych osob ma ten sam problem. Zasady, zasady. To ta spolecznosc tworzy zasady i ona moze je zmieniac. Po co marnowac energie na egzekwowanie zasad, ktore nijak nie beda przestrzegane.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: admin »

Jacek - spokojnie, po co te nerwy. Zmiany będą tylko po to, żeby wszystkim było lepiej i Tobie też i jestem przekonany, że wyjdą na dobre.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Kamil Mazur »

bartek.g pisze:Czy o niskim poziomie forum swiadczy brak daty i miejsca przy zdjeciu? IMHO nie.
A moim zdaniem świadczy po pierwsze o burdelu na forum. Włoskie do którego się często porównujemy twardo przestrzega tej zasad. Na Actiasie zamieścisz ogłoszenie niezgodne z ustaloną formatką - usuwają. Po drugie świadczy o tym że tworzymy reguły a nie egzekwujemy ich przestrzegania co jest nonsensem. No to zlikwidujmy więc te reguły. Ale nie narzekajmy!
bartek.g pisze:Czy duza ilosc postow z fotooznaczaniem swiadczy o niskim poziomie? Wg. mnie nie.
Jasne że nie, ale dobrze jest to przełozyć na większy zysk dla tutaj przesiadujących osób dodając datę i miejsce znalezienia. Wtedy jest znacznie bogatsza informacja i z większą korzyścią dla innych.
bartek.g pisze:Rozumiem, ze widok tak blachych postow blokuje mozliwosc ekspresji tym co to maja "zaawansowany" kolo nicka.
:bravo: zgadza się. Smutne jest nie to, że konie pociągowe forum nie mają o czym pisać albo się im nie chce a nie to że jest dużo postów do oznaczenia. Widać to wyraźnie moim zdaniem. Na to rada jest tylko jedna - żeby pojawiły się tematy trzeba coś robić więcej niż narzekać, że za dużo postów do oznaczenia.
bartek.g pisze:Ciagle kilka tych samych osob ma ten sam problem. Zasady, zasady. To ta spolecznosc tworzy zasady i ona moze je zmieniac. Po co marnowac energie na egzekwowanie zasad, ktore nijak nie beda przestrzegane.
Przecież nawet na forum onetu masz zasady. Mają one sens jeśli potrafimy dopilnować ich przestrzegania. Jak nie ma w ogóle zasad to mamy anarchię i każdy robi co chce i jest równia pochyła. Jak nie potrafimy przestrzegać to jest identycznie.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Dla każdego "niska jakość" znaczy co innego. Dla mnie co innego i dla osoby oznaczającej robaczka spod łóżka także. Zasady jednak dla każdego pozostają te same. Myślę, że większości nie chce się produkować ambitnych postów bo toną w setkach postów z robaczkami, wartością najdroższego motyla, jakie motyle są w mojej okolicy i w którą stronę wyjrzeć przez okno nie ruszając tyłka sprzed komputera, żeby zobaczyć atrakcyjnego motyla albo jakiej szpilki użyć do nabicia określonego owada. To właśnie zabija forum pozostawiając na nim przeciętność i słabość powiązane z ilością postów. Dlatego rozdzielenie forum uważam za krok w dobrym kierunku.
Ciągle nie znamy odpowiedzi na podstawowe pytanie: dla kogo jest to forum ? Bo jeśli ma być powszechne i masowe - to szkoda czasu i to zniechęcenie jest doskonale widoczne wśród osób z dużą wiedzą entomologiczną. Spora część - z wielką stratą merytoryczną dla forum - po prostu przestała pisać. Zamiast tego mamy zalew postów wymienionych powyżej. To jest właśnie problem forum, który albo zostanie rozwiązany albo proces uwsteczniania będzie postępował a po przekroczeniu "czerwonej linii" zostaną tu już tylko domowe robaczki, bielinki i masowe oznaczanie wszystkiego co udało się sfotografować.

Jednocześnie archiwalne posty sprzed paru lat stanowią największą wartość forum - dlaczego tak jest - odpowiedzcie sobie sami !
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: admin »

Widzę pewne niezrozumienie co do istoty problemu. To nie FOTO-Oznaczanie jest problemem samym w sobie, bo nie może być, o czym słusznie pisze Jacek Kalisiak, tylko proporcja ilości postów - tych o oznaczenie z tymi z treścią bardziej entomologiczną. Pstrykacze nie są moim zdaniem niczemu winni i nie można tak stawiać sprawy. Fakt, że po raz setny pojawiające się zdjęcie pospolitego gatunku może niektorych przyprawić o mdłości bo te pospolite gatunki powinno dać się oznaczyć od razu - były juz i na to rózne pomysły, między innymi tablice z wizerunkami do szybkiego oznaczenia. A tak poza tym to problem jest w konstrukcji Forum, które obecnie mieści wszystko co powoduje, że przez taką ilość postów nikomu nie chce się codziennie przebijać. Oddzielenie postów laików (jednowątkowych forumowiczów) od entomologów jest niezbędne a to już samo podniesie poziom. A potem reszta- zasady, aktywny udział Forumowiczów itd i będzie znacznie lepiej.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Otóż to.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Aneta »

Grzegorz Banasiak pisze:Myślę, że większości nie chce się produkować ambitnych postów bo toną w setkach postów z robaczkami
Ale jakiej większości, skoro w fotooznaczaniu odpowiada mniejszość userów?
A za trucie o najdroższych motylach i przez które okno wyjrzeć odpowiada w zasadzie jeden użytkownik, który dostał do tego nawet własny dział, chciałam przypomnieć.
Piotr M. pisze:Nie wiem jak Wy, ale ja na forum większość "materiału" oznaczam zwyczajnie w ramach relaksu, dla chwili wytchnienia w trakcie innej roboty. I zupełnie nie obchodzi mnie po co komuś moje oznaczenie. Jeśli wykorzystane zostanie w szczytnym celu - to fajnie. Jeśli bez celu - to też fajnie i nic się nie stało. Uważam, że wymaganie wstępnego typowania gatunku niczego nie zmieni - jeśli ktoś ma smykałkę by się tematem głębiej zainteresować, to zrobi to prędzej czy później, jeśli nie ma takiej smykałki - to prawdopodobnie nic w tej materii nie zmienimy, niezależnie od "sposobu" edukowania.
10/10, podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami.

I napiszę coś więcej - jak wcześniej nie ruszały mnie takie smęcenia o poziomie i puszczajac je mimo uszu stosowałam się do zasady "róbmy swoje", tak po planach podziału forum na jedno dla profeski, a drugie dla plebsu nie wiem czy znajdę tu jeszcze dla siebie miejsce.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Aneta pisze:
Grzegorz Banasiak pisze:Myślę, że większości nie chce się produkować ambitnych postów bo toną w setkach postów z robaczkami
Ale jakiej większości, skoro w fotooznaczaniu odpowiada mniejszość userów?
A za trucie o najdroższych motylach i przez które okno wyjrzeć odpowiada w zasadzie jeden użytkownik, który dostał do tego nawet własny dział, chciałam przypomnieć.
Aneta, chyba nie zrozumiałaś istoty problemu. To były tylko przykłady. Jacek bardzo dobrze to ujął w swoim poście.

Dlaczego Twoim zdaniem zaawansowani entomolodzy pisywali (nawet tworzyli całe cykle tematyczne) często parę lat temu a teraz albo nie piszą wcale albo jeden post na pół roku ? Ciekaw jestem jak to oceniasz ?
Awatar użytkownika
angellus
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 14:44
UTM: CA66

Re: Niski poziom Forum

Post autor: angellus »

Otwieramy *SYSTEMATYCZNIE* i jak leci:
COLEOPTERA,HYMENOPTERA,DIPTERA...itd,prawie wszystko to pomoc w ID.
Czy dział *SYSTEMATYCZNIE* też pójdzie pod "młotek"?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Aneta »

Grzegorz Banasiak pisze:Dlaczego Twoim zdaniem zaawansowani entomolodzy pisywali (nawet tworzyli całe cykle tematyczne) często parę lat temu a teraz albo nie piszą wcale albo jeden post na pół roku ? Ciekaw jestem jak to oceniasz ?
Nie mam pojęcia, może należałoby ich zapytać. Bo jakoś nie wierzę, że dział, w który wcale nie muszą wchodzić tak im szkodzi na merytorykę i umiejętności pisarskie.
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 1 listopada 2004, 22:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Hubert »

Nie wiem, czy to słuszna analogia, ale ornitologiczne fora i listy jakiś czas temu "siadły" bo zaczął się boom na robienie inwentaryzacje pod inwestycje - po prostu woleli zarabiać pieniądze niż pisać na forach ;)
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Jacek Kalisiak »

Aneta, Piotr M., Kamil Mazur, bartek.g, angellus - trafne uwagi i ciągły brak odpowiedzi na podstawowe pytania:
- co świadczy o niskim poziomie forum
- dlaczego dział, do którego trzeba specjalnie wejść, ma zaniżać poziom forum ?

I skąd się wziął ten wątek? Wydzielany z innych, tak naprawdę nie wiadomo kto go zainicjował i nadał taki tytuł? Admin?
Grzegorz Banasiak pisze:Dlaczego Twoim zdaniem zaawansowani entomolodzy pisywali (nawet tworzyli całe cykle tematyczne) często parę lat temu a teraz albo nie piszą wcale albo jeden post na pół roku ?
No to postaw Grzegorzu jakąś hipotezę i postaraj się ją uzasadnić.
Grzegorz Banasiak pisze:Rolę decydującą w podejmowaniu decyzji ma (nie teoretycznie) - Admin.
To jedna z podstawowych różnic w naszych poglądach na forum. Co więcej, z definicji rola admina sprowadza się do administrowania, nie do podejmowania decyzji o kształcie forum. Może miałeś na myśli właściciela? Choć i wtedy bym się z tobą nie zgodził.
Grzegorz Banasiak pisze:Jedną z powszechnie przyjętych zasad jest podawanie miejsca i daty przy foto-oznaczaniu. Nie wiem czego tu nie rozumiesz ?! Każdy MUSI się tej zasady trzymać.
Jeśli ma być bez zasad - to moderacja nie jest potrzebna - idźmy na żywioł !
Nie wiem czego tu nie rozumiesz ?!

Cytujesz mnie, nie odpowiadasz na to, co napisałem i zadajesz (wybacz) aroganckie pytanie. Ludzie nie stosują się do zasad opisanych w regulaminie? Spytaj admina i modów jak na to reagują. Ja pisałem kilkukrotnie, że nie reagują.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Jacek Kalisiak pisze:
Grzegorz Banasiak pisze:Dlaczego Twoim zdaniem zaawansowani entomolodzy pisywali (nawet tworzyli całe cykle tematyczne) często parę lat temu a teraz albo nie piszą wcale albo jeden post na pół roku ?
No to postaw Grzegorzu jakąś hipotezę i postaraj się ją uzasadnić.
Grzegorz Banasiak pisze:Rolę decydującą w podejmowaniu decyzji ma (nie teoretycznie) - Admin.
To jedna z podstawowych różnic w naszych poglądach na forum. Co więcej, z definicji rola admina sprowadza się do administrowania, nie do podejmowania decyzji o kształcie forum. Może miałeś na myśli właściciela? Choć i wtedy bym się z tobą nie zgodził.
Grzegorz Banasiak pisze:Jedną z powszechnie przyjętych zasad jest podawanie miejsca i daty przy foto-oznaczaniu. Nie wiem czego tu nie rozumiesz ?! Każdy MUSI się tej zasady trzymać.
Jeśli ma być bez zasad - to moderacja nie jest potrzebna - idźmy na żywioł !
Nie wiem czego tu nie rozumiesz ?!

Cytujesz mnie, nie odpowiadasz na to, co napisałem i zadajesz (wybacz) aroganckie pytanie. Ludzie nie stosują się do zasad opisanych w regulaminie? Spytaj admina i modów jak na to reagują. Ja pisałem kilkukrotnie, że nie reagują.
Tezę i uzasadnienie przedstawiłem w jednym z postów wcześniej. Doczytaj.

Forum jest własnością Admina i właściciela jednocześnie, demokracji tu nie ma. Różnice w poglądach są nieistotne. To Admin podejmuje decyzje a my możemy tylko zgłaszać wnioski. Jacek finansuje i decyduje. Proste. Tu nie ma miejsca na socjalizm i związki zawodowe.

Nie cytuję Ciebie, tak wyszło przypadkiem. Nie wiem czy zauważyłeś że właśnie rozmawiamy (m.i.) o tym jak reagować na niestosowanie się do zasad. Jeśli zapadnie decyzja - kasować - to krótka piłka, będziemy kasować. Jacek zdecyduje czy tak robić i da nam znać. Aneta już o tym pisała: nie kasować - źle, kasować - niedobrze...

I na koniec z tym "aroganckim" pytaniem. To nie jest aroganckie pytanie, po prostu chyba się nie rozumiemy, różnica jest jednak taka, że przeżywasz to mocno personalnie, zupełnie niepotrzebnie.
ricosz
Posty: 429
Rejestracja: czwartek, 20 lutego 2014, 16:47
UTM: EC95
Lokalizacja: Łuków

Re: Niski poziom Forum

Post autor: ricosz »

Czuję się współwinnym za spadek poziomu Forum i przestałem od jakiegoś czasu zamieszczać zdjęcia owadów do rozpoznania. Jednocześnie mam prosty sposób na przywrócenie poprzedniego poziomu. Proponuję na jakiś czas (pół roku, rok) usunąć (zablokować) dział fotooznaczanie i po upływie tego czasu sprawdzić czy poziom się podniósł czy nie. Jeśli tak to skasować pozostałe działy, w których w większości piszą amatorzy i pstrykacze i ponownie sprawdzić efekt. To chyba nazywa się ewaluacja czy jakoś tak? Po co się kłócić? Lepiej zacząć działać.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Jacek Kalisiak »

Grzegorz Banasiak pisze:różnica jest jednak taka, że przeżywasz to mocno personalnie, zupełnie niepotrzebnie.
Moim zdaniem, ja staram się być rzeczowy i pragmatyczny, część z dyskutantów natomiast jest zaślepiona własnymi racjami i fundamentalistyczna. Co do forum, to realizacja twoich poglądów skończy się zabiciem forum. Ktoś pewnie opłaca serwer wirtualny, ale forum to społeczność, która go tworzy.
Doczytaj.
Wskaż konkretny cytat, bo potem znów napiszesz, że cię nie zrozumiałem.
Nie cytuję Ciebie, tak wyszło przypadkiem.
To źle ci wyszło.
Jeśli zapadnie decyzja -
To być może sam ją sobie będziesz realizował.
Tu nie ma miejsca na socjalizm i związki zawodowe.
Rozumiem, że dobry wzór to Korwin-Mikke.

Jakie wypowiedzi, takie odpowiedzi. No i nie mogę zacytować żadnego twojego merytorycznego argumentu w przedmiocie dyskusji, która zresztą nadal nie wiem skąd się wzięła.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Jacek Kalisiak »

ricosz mam nadzieję, że szybko zmienisz zdanie i że ja sam nie przyczyniłem się do twojej decyzji. Przepraszałem cię za to nieporozumienie, sam występuję na forum jak to pisałem ironicznie, jako "pstrykacz".
Moim zdaniem kierunek w zarządzaniu forum powinien być wprost przeciwny. Osoby zarządzające forum powinny usilnie zabiegać o to, żebyś ty, avidal i kilka innych osób zamieszczali swoje zdjęcia i pytania o oznaczenie w działach merytorycznych, zamiast w fotooznaczaniu. Większość wypowiadających się na forum zajmuje się faunistyką i różnorodność oraz jakość doniesień powinna być siłą tego forum. Tymczasem pojawia się tajemnicze wyzwanie w postaci "podniesienia poziomu forum" poprzez wyrżnięcie doniesień faunistycznych. Ciekawe....
Awatar użytkownika
João M da Costa
Posty: 1000
Rejestracja: środa, 20 października 2010, 10:49
Lokalizacja: Between the end of the world and paradise
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: João M da Costa »

Ja ostantiu Jakoś nie mam czas aby siedzieć przez komputera na forum, ponieważ chyba jesteśmy w sezonie a owad ruszają sie na podwórko! Ale od czasu do czasu czytam tego wątku i nie do końcu zrozumiem o co chodzi, może mam niski poziomu polskiego ... Od kilka lat żyje z forum, o ile ja sie nauczyłem i sie uczę tutaj, dzięki ze forum jest, nie tylko dla mnie ale dla wszystkie które lubię owadów i nie wiedza jak zaczynać swoje owadoprzygoda :)
Według mnie foto oznaczenie jest chyba jedna z najistotniejsze dział w forum, ponieważ lubić owadów i ich chronić nie konieczne znacze ze musimy ich zabić i szpilkowac, niektórzy po prostu nie lubią siedzieć przez klucze i oznaczyć owadów, a to nie znacze ze ich nie lubią/chronią!
Są "zaawansowane" entomolodzy które sie znają i mogą pomagać i sam ciebie wksztalczyc przez oznaczenie zdjęcia ... Np. diptera.info o ile ja wiem najaktiwniesza stronę o muchowki na świecie, co tam sie widzę - foto oznaczenie prawie na 90%; .forum.hymis.de niemiecki forum, ja nie kumam po niemiecku ale co ja tam widzę jest foto oznaczenie; http://forum.insects.pl No i tutaj tak, prawdziwe forum ponieważ jest ograniczona koła ludzi które tam inwestują swojego czasu 338 użytkowników z którzy chyba 1/3 pisze wątki a tu na entomo.pl 10 raz więcej użytkowników i może administrator i moderatorze już nie dają rada ogarnąć wszystko (proszę nie być na mnie zły) wiec wydaje mi sie ze rozdzielenia forum na foto oznaczenie i na "prawdziwa cześć entomo forum" może rozwiązać temat "niski poziomu forum" które według mnie nie ma sensu!
Ludzi na forum, tu czy gdzie indziej, nie osobisty sie poznają, wiec jedna pisana słowa może być bardzo złe interpretowania przez drugiemu a nie znacze ze tak miał być, po prostu jezdnego dnia człowieku ma taki humor ale jutro siak ...
Moje entomo życia nie dawno sie zaczęło ale mojego pierwszego kroku był tutaj i wydaj mi sie ze na forum nic nie sie zmienił konkretnego - na czarna strona :) na lepsza tez raczej nie wiec co administrator/inwestor decyduje niech bedzie, czy na dobrze czy na złe No to tylko czas na pokaże!
Jak Rafał powiedział "że poziom forum jest normalny...są upadki i wzloty"
Przepraszam za błędy, mam nadzieje ze mnie zrozumiecie!
Pozdrawiam
J
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Re: Niski poziom Forum

Post autor: L. Borowiec »

Ponieważ co rusz ktoś zadaje pytanie dlaczego "profesjonalni" entomolodzy odpływają z forum to jako ten, który jeszcze od czasu do czasu zabiera głos podam parę powodów. I postaram się wytłumaczyć dlaczego mówi się o "niskim poziomie". Są powody losowe i merytoryczne. Niektóre osoby np. Paweł J. udzielał się aktywnie w czasie gdy był bezrobotny i miał sporo czasu. Teraz jako pracownik naukowy uczestniczy w wyczerpującym wyścigu szczurów i nie ma czasu nawet dla nas. Są pewnie i inne powody, ale ja ich nie znam. W moim przypadku i paru innych kolegów (z którymi o tym dyskutowałem) działa na niekorzyść upływający czas (zdrowie nie te i trzeba coraz racjonalniej nim gospodarować) ale i mentalność belferska. "Belfer" angażując swój czas, wiedzę i zdolności dydaktyczne chciałby jednak też widzieć efekty swojej pracy z drugiej strony. Działając zapładniająco (bez podtekstów) oczekuje lawiny (no może lawinki) pozytywnych zmian w postaci podnoszenia się poziomu uczestników forum. I tu dochodzimy do drugiego problemu, co przez ten podnoszący się poziom rozumieć. Ano prezentowanie problemów wskazujących na aktywny udział drugiej strony, samokształcenie i pokazanie, że warto własnymi siłami dochodzić do rozwiązania tych problemów z pomocą kolegów i "belfrów". Tymczasem na forum zaczęła królować łatwizna, zalew banalnych pytań (choć te działy dla domowych robaczków czy fotek do rozpoznawania pewnie powinny w jakiejś formie istnieć, ale jako poboczna działalność) i od czasu do czasu strojenie fochów wskazujących na kompletny brak dystansu do siebie i innych (chociaż w porównaniu z publicznymi witrynami to i tak jest wersal). Na pewno na jakość nie wpływa wyścig kto pierwszy oznaczy owada na fotce. Ja takie łatwe oznaczanie z fotek uważam za szkodliwe, jeżeli nie towarzyszy temu merytoryczne uzasadnienie, a to ono powoduje, że wszyscy się uczymy i podnosimy poziom. Były tu wspaniałe przykłady takich pozytywnych wibracji w przypadku prezentacji chrząszczy wodnych czy Elateridae, gdzie na przykładzie dobrych fotek wskazywano, że identyfikacja po zdjęciach wymaga bardzo profesjonalnego podejścia. Ale chyba jednak większości osób wrzucających te fotografie nie zależy na uczeniu się tylko na etykiecie w foto-albumie i nawet nie podejmują oni próby weryfikacji poprawności oznaczenia, bo na forum są tacy genialni "znawcy". My "belfrzy" oczekujemy też, żeby amatorzy i młodzi adepci wyszli poza zaklęty schemat Carabidae-Cerambycidae-Buprestidae-motyle dzienne i postarali się zająć mniej popularnymi i trudniejszymi grupami owadów, bo przy mizerii polskiej systematyki profesjonalnej spowodowanej polityką naukową to na tym szerokim ruchu amatorskim powinna spoczywać odpowiedzialność za faunistykę i faunologię, tak jak to się już dawno stało w krajach zachodnich. I nie widać istotnych zmian (może trochę w niektórych mikrach w motylach są drobne symptomy). Jest za to dużo narzekania na PTE, WE, PPE. A dzisiaj np. to żaden problem żeby się skrzyknąć i założyć profesjonalne czasopismo faunistyczne wydawane elektronicznie, nie dla punktów ministerialnych tylko dla radochy. Nośniki cyfrowe dają szansę na bardzo wysoki poziom edytorski, jaki do tej pory nie miały nawet tytuły profesjonalne. A tu ciągle cisza, tylko kolejna wrzutka z fotką zrobioną na spacerze. A gdyby za ta fotką poszła jakaś chęć podyskutowania o tych owadach, ale to wymaga więcej wysiłku, a tak mogę szybko wrzucić na Fejsa obrazek z adnotacją, że jakiś spec go nazwał i zbierać lajki.
Przyznam, że ja też coraz częściej się zastanawiam czy warto jeszcze inwestować. Ten wpis kosztuje mnie trochę czasu, ale akurat poświęcam się w inwestowanie w młodzież z Brazylii i to przez nią dostałem ekstra wolnych minut, które w innym przypadku pewnie bym poświęcił na swoje robótki ręczne (trochę się już w tym roku uzbierało materiału do preparacji).
Koledzy, i ci starsi i ci młodsi, przestańcie się tak nadymać, nie bierzcie uwag tak personalnie do siebie. Nic tak nie zraża jak świadomość, że nagle znalazłem się w maglu.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Jacek Kurzawa »

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i uwagi, które z pewnością przyczynią się do poprawy jakości i treści Forum.

I do Jacka.
Jacek Kalisiak pisze: I skąd się wziął ten wątek? Wydzielany z innych, tak naprawdę nie wiadomo kto go zainicjował i nadał taki tytuł? Admin?
Proste - wątek został wydzielony 12 lipca, zobacz pierwszy post Jacka Mazepy:
https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?p=195806#p195806
Jednak wynika to z tego, iż martwi mnie stan i poziom forum.
Potem za chwilę kolejny post https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?p=195865#p195865
Nieśmiało wtrącę swoją uwagę w jednej kwestii mającej wpływ na obniżenie poziomu forum
i na temat temat rozwinęła się dyskusja. Ponieważ rozwinęła się ona w temacie o gatunkach chronionych te posty zostały wydzielone w nowy temat, który jest kontynuowany do tej pory.

itd itd.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Lechu, bardzi Ci dziękuję za Twój post. Myślę, że to powinno ułatwić odpowiednie podejście do problemu :brawo: :brawo:

Ponieważ przygotowuję prezentację o sporządzaniu preparatów użyłkowania Microlepidoptera oraz wykonywaniu rysunków użyłkowania na potrzeby publikacji - w ramach podnoszenia poziomu ;-) oraz zachęcenia do zajęcia się trudniejszymi grupami motyli napiszę cykl postów z całą metodyką. Potrwa to zapewne trochę ale mam nadzieję, że ktoś z tego skorzysta.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: admin »

Aneta pisała: viewtopic.php?p=196786#p196786
Aneta pisze: Editen, bo jeszcze przypomniało mi się a propos działów: fotooznaczanie, domowe zgrozy spoko, natomiast kompletnie nie rozumiem idei działu Pytania różne, który jest totalnym śmietnikiem z dwoma rodzajami wątków - raz, fotki do oznaczenia, dwa, marudzenia Domino. W ten sposób mamy osobisty dział jednego usera wymieszany z jakąś odnogą Fotooznaczania. IMO - tylko do likwidacji.
I to podforum zostało skasowane a posty przeniosłem do ABC - Pytania początkujących viewforum.php?f=861 . Niestety, w nim są posty z pytaniami o oznaczanie wszystkiego co się rusza, zarówno w domu (robaczki) jak i na łące (wszelkie owady). Te o robaczkach przenoszę dodziału o robaczkach. Reszta: pytania o foto oznaczanie do działu foto a reszta zostaje....
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Niski poziom Forum

Post autor: admin »

Aneta pisze: Editen, bo jeszcze przypomniało mi się a propos działów: fotooznaczanie, domowe zgrozy spoko, natomiast kompletnie nie rozumiem idei działu Pytania różne, który jest totalnym śmietnikiem z dwoma rodzajami wątków - raz, fotki do oznaczenia, dwa, marudzenia Domino. W ten sposób mamy osobisty dział jednego usera wymieszany z jakąś odnogą Fotooznaczania. IMO - tylko do likwidacji.
A ten dział już usunąłem zgodnie z sugestią Anety następnego dnia.

Wygląda więc na to, że najważniejsze co powieniem zrobić to:
- skonstruować formularze przy pisaniu (zakładniu) wątków do podania lokalizacji i dat.
- wpisać do Regulaminu o konieczności podawania lokalizacji
brakkonta

Re: Niski poziom Forum

Post autor: brakkonta »

admin pisze:Wygląda więc na to, że najważniejsze co powieniem zrobić to:
- skonstruować formularze przy pisaniu (zakładniu) wątków do podania lokalizacji i dat.
- wpisać do Regulaminu o konieczności podawania lokalizacji
no i popieram, chociaż nie do końca wiem o co chodzi z tymi formularzami.
Dlaczego popieram - tłumaczę tutaj..... :tancze: viewtopic.php?f=98&t=29273
Mazep
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Reklamacje, zgłaszanie problemów”