Larwa Kruszczycy

Stadia przedimaginalne chrząszczy
Awatar użytkownika
Krzysztof Szumlak
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 4 kwietnia 2004, 21:42
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Larwa Kruszczycy

Post autor: Krzysztof Szumlak »

Witam,mam pewien problem w hodowli tropikalnych kruszczyc...Może to nie jest nic nadzwyczajnego,ale zaczynam sie po malu martwic o moją poczwarke...:((.Dostalem od znajomego pare larw kruszczyc,on sam nie zna gatunków,wiec narodziny będą dla mnie niespodzianką.Otóz moj problem polega na tym,ze poczwarka jakis czas temu zaczęła ciemniec..wszystko wskazywalo na to jakby przygotowywala sie do wylęgu,powierzchnia poczwarki zrobila sie jakby miękka.Najpierw pociemnialy pokrywy skrzydel,potem skrzydla,głowa,nogi...Na chwile obecną jest praktycznie cała pociemniała,z wyjątkiem segmentów odwłoku i śródtułowia.Ostatnie zmiany w barwie nastapily okolo tygodnia temu i jak na razie nic sie nie dzieje...:((,z doświadczenia wiem,ze kilka dni po pociemnieniu wykluwaly sie chrząszcze,ale jeszcze nigdy nie trwalo to tak dlugo jak w tym przypadku...:(.Chcialem zapytac czym moze byc to spowodowane...a moze po prostu zalezy to od danego gatunku.Nie wiem,może wy mi pomożecie...Dodam,że poczwarka ma ok. 3 cm. wielkości i 2 wzgórki na zewnętrznej krawędzi przedplecza
Awatar użytkownika
Robert M.
Posty: 377
Rejestracja: poniedziałek, 26 września 2005, 17:07
Lokalizacja: Opole / Branice
Kontakt:

Post autor: Robert M. »

Na pewno przydało by się zdjęcie :) Ale jeśli odwłok jest normalnego "żółtego" koloru to prawdopodobnie na dniach wykluje się imago. Z 2 strony może już porostu gnić czego powodem były złe warunki bądź uszkodzenie w czasie wyciągania poczwarki z kokolitu.
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1613
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PawełB »

Takie objawy ciemnienia poczwarki w miarę rozwoju wygląda na typowe, zwłaszcza z zachowaniem jasnego odwłoka. Poczwarka martwe raczej ciemnieją całe. Ja hodowałem tylko nasze kruszczyce, owad ten dość długo "siedzi" w poczwarce, ale zaczyna prześwitywać metaliczna powierzchnia pokryw jak na załączonej fotce. Może masz gatunek o dłuższym stadium poczwarki?
Załączniki
kruszczycax.jpg
kruszczycax.jpg (142.19 KiB) Przejrzano 1786 razy
komar2002
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2011, 12:38

Re: Larwa Kruszczycy

Post autor: komar2002 »

A ruszałeś tą poczwarkę bo jak ją badziesz cały czas ruszał to może obumrzeć.Ja mam larwy które są w kokolitach i zaraz będą poczwarkami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Larwy”