Tropik - chrząszcze i straszyki

Hodowla owadów
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 29 października 2004, 20:26
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Tropik - chrząszcze i straszyki

Post autor: Adam »

Zapewne wielu z Was hoduje tropikalne gatunki różnych chrząszczy. Od pewnego czasu mam w swojej owadziarni Chelorrhina polyphemus confluens - obecnie 8 imago (2 samce) i 21 larw różnego stadium. Zamierzam rozhodować ten gatunek, bo zauroczył mnie nie tylko estetycznie, ale jest bardzo sympatyczny w terrarium. łażą sobie po róznych gałęziach i fruwają jak helikopter "Cobra". Imago karmię lekko sfermentowaną gruszką - ten pokarm mu najbardziej odpowiada. Banany też lubi. Samice zniosły mi już kilkanaście jaj.
Jeśli ktoś nie widział jeszcze zapraszam do ciekawej strony: http://www.naturalworlds.org/scarabaeid ... emus_2.htm
Moje zdjęcia prześlę wkrótce.
Czy ktoś z Was ma doświadczenia w hodowli tego gatunku? Chętnie podyskutuję na Forum. Może założyć dyskusję na temat hodowli gatunków tropikalnych chrząszczy oraz np. Phasmidae (straszyki).
Tu moge zaoferować Sungaya inexpectata oraz Areteon asperrimus
http://www.microcosmos.org.uk/sungaya_inexpectata.htm
http://www.microcosmos.org.uk/aretaon_asperrimus.htm
Straszyki lęgną mi się w sporych ilościach i chętnie podzielę się nimi choć wiem, że idzie zima. Ale liści jeżyny nie brakuje.
Adam
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

ja mam hoodowle Pachnoda marginata :) tez wdzieczne chrzaszcze
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 29 października 2004, 20:26
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Adam »

Pachnoda marginata ma wiele form. Ciekaw jestem które Pan ma? Aktualnie mam 7 imago Pachnoda marginata peregrina i 12 larw. Poszukuję Pachnoda rubrocincta i Pachnoda abyssinica
http://flower-beetles.com/foto/abyss6.jpg
Nie słyszałem, aby ktoś w Polsce hodował ten gatunek. Jeśli ktoś słyszał o tych gatunkach w zasięgu pozyskania do hodowli, będę wdzieczny za informacje!!!

Adam
PS. Fajnie, jak podajecie w rubryce "autor" imię, bo łatwiej się pisze.
Awatar użytkownika
Krzysztof Szumlak
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 4 kwietnia 2004, 21:42
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Krzysztof Szumlak »

To ja też sie dołącze.Ja obecnie hoduje kilka larw Dynastes hercules.Karmie je dębowym substratem i rosną ładnie.
Załączam kilka zdjęć,dla porównania dałem monete 50 gr. i siemensa S55.
Pozdrawiam.
Załączniki
hercules4.jpg
hercules4.jpg (46.19 KiB) Przejrzano 6141 razy
hercules3.jpg
hercules3.jpg (45.42 KiB) Przejrzano 6132 razy
hercules 2.jpg
hercules 2.jpg (56.45 KiB) Przejrzano 6133 razy
Bujnik Bartek
Posty: 77
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 20:15
Lokalizacja: Elbląg

Przestroga

Post autor: Bujnik Bartek »

Witam wszystkich
Mam kilka uwag, owszem bardzo fajnie i pięknie jest hodować owady sam muszę przyznać że obecnie hoduję owady nasze Polskie i tropikalne jednakże przestrzegam przed różnymi następstwami które może to na nas zciągnąć, otóż niedawno jeden z młodych entuzjastów hodowli z okolic Olsztyna został dość brutalnie potektowany przez policję... powód na hodowlę chrząszczy i pająków w naszym kraju trzeba mieć pozwolenie. Z tego co pytałem nie jest to droga impreza ale zawsze mało tego chłopak ten został obsmarowny w mediach jako niemalże wykolejeniec który chciał się mścić na świecie hodując w jego przypadku pająki. Odrazu przytoczono najaadowitsze pająki (mimo iż on wcale takich nie hodował).
Dla zaiteresowanych niebawem mogę powiedzieć coś więcej na temat rejestrowania hodowli.
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Odpowiem tak policja nasza nie zna przepisów hodowli chrząszczy nie trzeba rejestrować. Oto dnośnik do odpowiedniego artykułu na ten temat http://www.salamandra.org.pl/news/index.php?id=47
A tu zacytuje następujące zdanie:
"Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody wprowadziła dla osób posiadających żywe ssaki, ptaki, gady lub płazy z gatunków wymienionych w załącznikach do Rozporządzenia Rady Wspólnoty Europejskiej nr 338/97 (z późniejszymi zmianami) obowiązek ich rejestracji u starosty. "
Nie ma tam nic o bezkręgowcach :!:

[ Dodano: 2004-11-14, 22:28 ]
A jeszcze suplement dotyczący zwierząt niebezpiecznych, będzie rzeczywiście obowiązek ich rejestracji i specjalnych pozwoleń na hodowlę, ale to rozporządzenie jest dopiero w przygotowaniu:
tu link do szczegółów: http://www.salamandra.org.pl/news/index.php?id=46
No i chrząszczy tam nie będzie :!:
Z bezkręgowców są tylko propozycje następujące:
czarne wdowy Lathrodectus spp.
tarantule Lycosa sp
skorpiony z rodziny Scorpionidae - rodzaje Buthus i Centurioides - tylko
Atrax spp.
ośmiorniczki Hapalochlaena spp.
i to wszystko tylko z tymi zwierzętami będą problemy.
W stosunku do pozostałych, policja wykazała się straszną nadgorliwością :shock: chyba jakis sąsiad musiał donieść :evil: ponieważ wyprzedzili rozporządzenie, które jest dopiero w projekcie a po drugie, nigdzie nie ma zapisane iż jest zakaz hodowli bezkręgowców bez zezwolenia.
Ustawa reguluje tylko kręgowce.
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

Pachnoda marginata ma wiele form. Ciekaw jestem które Pan ma? Aktualnie mam 7 imago Pachnoda marginata peregrina i 12 larw. Poszukuję Pachnoda rubrocincta i Pachnoda abyssinica
no coz nie wiem jakie formy ma Pachnoda marginata, wydaje mi sie ze ta najbardziej typowa, mam 9 imago... kazde rozni sie troche od siebie odcieniem brązu nic poza tym, poza tym przez przypadek zabłakala sie kruszyca afrykanska... slyszalem ze oba gatunki Pachnoda moga sie swobodnie krzyzowac, ja na razie tego nie zauwazylem, kopulacje zachodza w obrebie swojego gatunku a on biedny jedyny pozostaje sam ;):)
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Pachnoda marginata jest bardzo zmienna i w Polsce hoduje się jej dwa podgatunki najczęściej (nie są to gatnki :!: )
- Pachnoda marginata marginata - ma cały wierzch ciała żółto obwiedziony
- Pachnoda marginata peregrina - ta ma rozbity rysunek na dwie częśći szeroki brązowy pas w przedniej części pokryw i dwie oddzielne plamy w tylnej części pokryw.

Zdarza się czasami Pachnoda marginata aurantia - cała czerwona

To w kwesti wyjasnienia systematyki, bo kiedyś i wśród hodowców te nazwy funkcjonują często nadal iz Pachnoda peregrina to już nie oddzielny gatunek.

[ Dodano: 2004-11-15, 00:15 ]
Na tej stronie pięknie są przedstawione oba te podgatunki:
http://www.r-haemmerle.de/sites/pachnoda_marginata.htm
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

no to faktycznie mam Pachnoda marginata marginata 9 osobnikow i jedną Pachnoda marginta peregrina, ktora traktowalem jako odzielny gatunek. Dziekuje za wyjasnienia.
Bujnik Bartek
Posty: 77
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 20:15
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Bujnik Bartek »

A to Polska właśnie... no cóż jak widać nieznajomość prawa szkodzi i to bardzo, czytając artykuł w gazecie myślałem że bazuja na sprawdzonych wiadomościach a tu znowu żerowanie na krzywdzie ludzkiej i wciskanie ludziom ciemnoty.
Na wszelki wypadek popytam o co dokładnie tam poszło, lepiej żeby i domu nie przewrócili do góry nogami
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Tu są dwie kwestie.
Pierwsza na jakich przepisach prawnych opierała się policja, czy był to tylko złośliwy donos.
A druga skoro piszesz iż czytałeś artukuł o tym w gazecie, to nie wiadomo na ile w tym prawdy. Bo już wielokrotnie przekonałem się iż media robią wszystko by wyolbrzymic sytuację i wiele z tego co piszą okazuje się potem bzdurą, bo chcą wywołać sensację.
A propo mediów oto przykład znajomy opowiadał mi iżby powiedział coś do mediów o meszkach (akurat był sezon meszkowy) i dlaczego akurat ostatnio jest ich tak dużo i tu propozycja ze strony dziennikarki "no bo może to jest związane z tymi mutacjami" i by o tym powiedział :evil:
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 29 października 2004, 20:26
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Adam »

Owszem, policja ma prawo wejscia do domu, ale wyłącznie z nakazu prokuratora, a ten wątpię, aby sobie głowę zaprzatał Peregrina marginata czy Dynastes hercules. Tymi gatunkami oficjalnie handluje się w Polsce (np. Zoo w Poznaniu i wiele sklepów. W Krakowie chocby "Biofil" przy ul. Kopernika). Wiele okazów można kupić było na wspaniałym pikniku owadzim w Krakowie "Na sześciu nogach" organizowanym przez Prof. Kazimierza Wiecha z Akademii Rolniczej w czerwcu. Dzięki takim Ludziom i tym źródłom mnóstwo młodzieży poznaje cudowny świat owadów. Niech mi ktoś spróbuje tego zabronić!!!
A może alternatywa: budki z piwem i koka?
A' propos to Dynastes hercules wiem, że jest trudny do hodowli. Jeszcze nie próbowałem. Gratuluje Panu takich olbrzymich larw. Czekam na info o wykluciu imago i zdjęcia !
Adam
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

Ostatnio szukalem Dynastes hercules na gieldzie zoologicznej w łodzi, niestety z marnym skutkiem bardziej popularne sa pajaki, patyczaki, straszyki z chrzaszczy tylko Pachnody :) na czym polega trudnosc w hodowli Dynastes hercules....
Awatar użytkownika
Krzysztof Szumlak
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 4 kwietnia 2004, 21:42
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Krzysztof Szumlak »

Witam.Dziekuje,jeszcze troche minie zanim moje larwy przeobrażą się w imago.Trzecie,ostatnie stadium larwalne trwa od 14-19 miesięcy.Moje maja za soba jakieś 2 miesiące.
Osobiście nie miałem,ani nie mam żądnych problemów w hodowli tego gat.
Więcej o hodowli można poczytać tutaj:
http://insecthod.webpark.pl/chrzaszcze/ ... /dherc.htm

Jak tylko będe miał imago to dam znac i zamieszcze ich zdjęcia na forum. :)
Pozdrawiam.
Krzysiek.
Awatar użytkownika
ZbyszekZalewski
Posty: 102
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 22:48
UTM: CA45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Post autor: ZbyszekZalewski »

Witam włączę się do rozmowy:)

Ja również hoduję żuki:) kupiłem ostatnio 11 larw nie wiem, w jakich ilościach poszczególne rodzaje, bo facet je nakładał jak frytki:), ale mówił, że sprzedaje Pachnoda marginata (nie wiem jeszcze które dokładnie) i Pachnoda aemula, mam jeszcze jednego samca flaviventris z poprzedniej hodowli

Osobiście pachnody traktuję jako odskocznię od motyli:) strasznie podobają mi się X. gideon, ale niestety jestem zbyt niecierpliwy... i nie wytrzymałbym roku:)

Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
P.Polcikiewicz
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 23:19
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: P.Polcikiewicz »

No to i ja się dopisze, hoduję obecnie:

M.elephas
D.hercules
C.caucasus
C.atlas
M.oberthueri
O.nasicornis

C.polyphemus też miałem, ale tylko larwy...
Załączniki
DSC05793.jpg
DSC05793.jpg (59.99 KiB) Przejrzano 6194 razy
Awatar użytkownika
PiotrekGuzik
Posty: 222
Rejestracja: piątek, 11 czerwca 2004, 21:25
Lokalizacja: Krosno

Post autor: PiotrekGuzik »

Czytając ten wątek, zaczynam się coraz poważniej zastanawiać nad założeniem własnej hodowli chrząszczy, czy mógłby mi ktoś polecić jakiś gatunek, od którego warto zacząć oraz udzielić jakichś wskazówek odnośle założenia takiej hodowli??

Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
P.Polcikiewicz
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 23:19
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: P.Polcikiewicz »

polecam cos z Pachnoda sp.-krotki cykl rozwoju, sa uwazane za jedne z najlatwiejszych w hodowli...a jak lubisz rochatynce to moze X.gideon...:). wskazowki znajdziesz np. na tej stronie http://insecthod.webpark.pl/
Awatar użytkownika
ZbyszekZalewski
Posty: 102
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 22:48
UTM: CA45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Post autor: ZbyszekZalewski »

Piotrze

Dopiero od 3 miesięcy mam do czynienia z Pachnodiami i na pewno każdy hodowca Ci je poleci, jeśli oczywiście bierzesz pod uwagę tropikalne:) są najłatwiejsze w hodowli:) wystarczy akwarium próchno liście bukowe i dębowe (oczywiście w zaawansowanej fazie rozkładu) troszkę torfu i tyle:)

Jak coś pominąłem to na pewno ktoś jeszcze coś dopisze, ale wydaje mi się, że to wszystko
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Zagdzam się Pachnody są stanowczo najłatwiejsze w hodowli, pamiętam jak je jeszcze w liceum hodowaliśmy w gabinecie biologicznym.
Awatar użytkownika
Krzysztof Szumlak
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 4 kwietnia 2004, 21:42
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Krzysztof Szumlak »

Hehe,ja w piątek planuje wybrac sie do lasu w celu poszukiwania larw C.aurata.Jest to gat. pospolity,ale miło się go hoduje.Zatysfakcja z wyhodowanego z larwy imago jest równie dużą jak np. przy tropikalnych kruszczycach.
Ps.Zna Ktos może,lub ma namiary na osoby naosoby sprzedająceTropikalne Kruszczyce na terenie Polski??
Krzysiek.
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Ja znam skontaktuj się ze mną na gg.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

a ja moge na GG ??? tez bylbym zainteresowany Marku :)
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Oczywiście iż możesz :D
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 29 października 2004, 20:26
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Adam »

Cieszy mnie, że wielu z Was ma tego bakcyla z tropikalnymi chrząszczami, jakkolwiek kiedyś przywlokłem do domu kilka spróchniałych gałęzi i wydłubałem 5 larw Cetonia aurata. Ale było fajnie, jak po kilku miesiącach imago fruwały po domu.
Polecam Wam też małe, ale ruchliwe i wdzięczne Smaragdesthes africana africana.
np. http://www.flower-beetles.com/smaragdesthes.html
Cykl rozwojowy trwa nawet 4 miesiące w 25 stC. Dorosłe chrząszcze są szmaragdowo-zielone, błyszczące i uwielbiają banany. Pary łatwo się kojarzy i larw przybywa w geometrycznym tempie! Przypominam się ze straszykami!
Mam też 4 larwy - ostatnie stadia - L3 Phyllium giganteum (Liściec olbrzymi). Sa wielkości dłoni i pozerają jeden liść jezyny dziennie każda. Może dochowam się imago, bo z trudem przechodzą ostatnia wylinkę. Mam przyjaciół z Czech, którzy hodują też modliszki (kudlanki). To jest tez fajna sprawa, tylko much już nie ma.
Adam
Awatar użytkownika
Paweł Wojtaszek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 14 października 2004, 20:26
Lokalizacja: Chorzelów

Post autor: Paweł Wojtaszek »

Ja hodowałem właśnie modliszki- M.religiosa i mam jeszcze w domu jeden pakiecik z jajkami, ale nie karmiłem ich wcale muchami, ale głównie motylami. Czy tak czy tak na jedno wychodzi bo nie ma i much i motyli więc trzeba poczekać do wiosny... a jest to gatunek dość łatwy w hodowli tyle, że trzeba uważać aby nawzajem się nie pozjadały i to nie tylko podczas kopulacji, ale głównie w hodowlarce, więc trzeba je trzymać pojedynczo.Jeśli ktoś ma do nich dostęp to także polecam hodowlę.

pozdrawiam
Paweł
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

i ja hodowalem rowniez M.religiosa ponizej zdjecia zamieszczone kiedys na serwisie robale
http://www.robale.pl/index/6/61
a to zdjecia z hodowli, nawet filmik nakrecilem :) ale krotki niestety
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 29 października 2004, 20:26
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Adam »

Problem z muchami jest do przeskoczenia. W sklepach z wędkami można kupić "białe robaczki" czyli larwy muchy angielskiej czy jakoś podobnie. Gatunku nie rozszyfrowywałem. Larwy umieszcza się w słoiczku z owsianka i po kilku dniach wyciąga bobówki, z których po kilku dniach wyłażą muchy. I uczta gotowa!
Innym razem karmiłem je świerszczami hodowanymi w tym celu.
Adam
Awatar użytkownika
Krzysztof Szumlak
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 4 kwietnia 2004, 21:42
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Krzysztof Szumlak »

Ja hodowałem modliszkę Sphodromantis gastrica.Z początku karmiłem ją muchami i innymi podobnymi owadami.Z czasem tych zabrakło i trzeba było znaleźć inny pożywienie.
Zacząłem je karmić świerszczami domowymi lyb polnymi a także pinkami oraz tzw. białymi robakami.
Modliszka rosła szybko,ale był to niestety samiec niedługo po ostatniej wylince padł
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Jak urządzić hodowlę żuków

Post autor: Jacek Kurzawa »

Bardzo ładnie jest to opisane na stronie naszego kolegi:
http://chrzaszcze.akcja.pl/plikistronglownych/howoww
Do hodowli Protaetia (Netocia) aeruginosa również używam liści i spostrzeżenia mam podobne. Natomiast o tym, żeby dodać pokarmu dla żółwi i trochę ziemi do kwiatków nie pomyślałem, ale pomysł ciekawy.
Awatar użytkownika
Krzysztof Szumlak
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 4 kwietnia 2004, 21:42
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Krzysztof Szumlak »

Podobno do substratu można także dodać płatki owsiane,otręby pszenne i najciekawsze:slimaki(takie bez muszelki) oraz białe robaki,pinki itp.
Pokarm larw można we wszelaki sposób urozmaicać,jednaj nalezy pamiętac iż niektóre gat. nie tolerują takich dodatków... :)
Pozdrawiam.
Krzysiek.
Michal Z.
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 28 marca 2004, 23:13

Post autor: Michal Z. »

Witam! I ja się więc pochwalę swoją całkiem świeżą hodowlą. Obecnie hoduje modliszkę Hieloderma membranacea, świerszcze - oczywiście głównie na pokarm dla modliszki i jakieś ogromne karaczany, których gatunku na razie nie ustaliłem. Wcześniej był turkuć podjadek ale niedawno mi padł :( Fantastyczna sprawa, szczególnie z tą modliszką. Co prawda znajomi przestrzegają mnie, że marnie skończę z taką towarzyszką ale nie mogę przestać się nią nadziwić :) Jakby ktoś miał samca tego gatunku to chętnie wezmę do rozrodu. W przypadku sukcesu, moge podzielić się młodymi.
pozdrawiam - Michał
Awatar użytkownika
ZbyszekZalewski
Posty: 102
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 22:48
UTM: CA45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

aemula i peregrina:)

Post autor: ZbyszekZalewski »

Witam

Jak już wcześniej pisałem mam Pachnodie i śpieszę kolegom pokazać zdjęcia świeżo wyklutych imago z dziś:) wykluły się prawie wszystkie żuczki zostały tylko 2 peregriny:) w kokolitach

Jestem strasznie zadowolony z tej hodowli:)

A larwy żuków kupiłem w Legnicy na giełdzie:), jeśli ktoś ma za dużo larw albo imago Pachnod chętnie zaadoptuję:)


Takie żuczki to świetne zajęcie, kiedy za oknem śnieg...:( (u mnie dziś zaczęło sypać)
Załączniki
IMAG0017.JPG
IMAG0017.JPG (96.99 KiB) Przejrzano 6109 razy
IMAG0022.jpg
IMAG0022.jpg (109.37 KiB) Przejrzano 6101 razy
Bez nazwy 1 kopia.jpg
Bez nazwy 1 kopia.jpg (113.01 KiB) Przejrzano 6139 razy
IMAG0019.JPG
IMAG0019.JPG (91.7 KiB) Przejrzano 6111 razy
IMAG0021.JPG
IMAG0021.JPG (98.01 KiB) Przejrzano 6118 razy
IMAG0020.JPG
IMAG0020.JPG (114.04 KiB) Przejrzano 6129 razy
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

Gratuluje :)
z moich 10 Pachnod na razie powstalo 10 larw+ ciagle skladane jaja.
Awatar użytkownika
Karol Dobies
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 30 stycznia 2005, 21:45
Lokalizacja: szczecin

Post autor: Karol Dobies »

Adam,
Witam czy posiada pan jeszcze Chelorrhina polyphemus a jak tak to czy był by pan zainteresowany sprzedażą :) :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Hodowla”