A. caja - muszę się pochwalić :D

Hodowla owadów
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

A. caja - muszę się pochwalić :D

Post autor: GrzegorzGG »

A oto moja pierwsza ćma tej wielkości, która dotarła do etapu imago: Jest piękna, czyż nie :)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9493
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: A. caja - muszę się pochwalić :D

Post autor: Jacek Kurzawa »

Kiedys parokrotnie próbowałem wyhodować zbierając dorosłe gąsienice i zawsze kończyło się to niepowodzeniem. Gąsienice są często spasożytowane, poczwarki często zamierały... no gratuluję, gatunek jest pospolity, ale jest to jakiś sukces.
Radek W.
Posty: 415
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2012, 13:11
Specjalność: Scolytinae

Re: A. caja - muszę się pochwalić :D

Post autor: Radek W. »

Jacek Kurzawa pisze:Kiedys parokrotnie próbowałem wyhodować zbierając dorosłe gąsienice i zawsze kończyło się to niepowodzeniem. Gąsienice są często spasożytowane, poczwarki często zamierały...
Ja miałem tak samo. Wrzucałem je do hodowlarek z innymi hodowanymi przeze mnie motylami i nawet raz mi się nie udało.
A wiadomo, że złapany nie cieszy tak jak wyhodowany :D Ja próbowałem wyhodować Yponomeuta padella bo muszę oddać zbiory w ramach zajęć i miałem już poczwarki, ale wszystkie zamarły :cry: więc to czasem nie jest tak proste jak się wydaje.
Łukasz
Posty: 1071
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:54
Lokalizacja: okolice Bielska-B./Kraków

Re: A. caja - muszę się pochwalić :D

Post autor: Łukasz »

Pechowcy :D
Praktycznie co roku zbieram gąsienice tej niedźwiedziówki, z reguły prawie dorosłe, i jeszcze ani razy nie zdarzyła mi się spasożytowana :) W tej chwili mam dwie wypasione na malinie
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: A. caja - muszę się pochwalić :D

Post autor: GrzegorzGG »

Jacek Kurzawa pisze:Kiedys parokrotnie próbowałem wyhodować zbierając dorosłe gąsienice i zawsze kończyło się to niepowodzeniem. Gąsienice są często spasożytowane, poczwarki często zamierały... no gratuluję, gatunek jest pospolity, ale jest to jakiś  sukces.
Moja gąsienica była bardzo mała kiedy ją znalazłem. Pierwotnie została uznana za Coscinie cribrarie :)
Mnie cieszy sam fakt, że się udało. Pospolitość... cóż, na razie dla mnie biedronka siedmiokropka jest pospolita. A. caja to egzotyka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hodowla”