Histeridae...

Histeridae i Sphaeritidae
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7252
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Histeridae...

Post autor: Rafał Celadyn »

..od dwóch lat nikt w tym dziale nie pisał... :o to napiszę ... Mam trochę niepooznaczanych okazów ,moze kiedyś będzie czas się nimi zająć.Na dzisiaj jeden myrmekofil z gniazda Formica sp.(rufa???) i kolorowy koleżka, którego nie pamiętam w jakich okolicznościach zdybałem...ale jak tak patrzę w czym gustuje, to podejrzewam, że nie wydarzyło się to na paryskich saloonach :P
:papa:
Rafał
Załączniki
H..jpg
H..jpg (99.07 KiB) Przejrzano 4290 razy
D..jpg
D..jpg (72.47 KiB) Przejrzano 4290 razy
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7252
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Histeridae...

Post autor: Rafał Celadyn »

...odkurzę temat ;-) ,fotki robala nie będzie ,ale za to będzie grzybek...otóż wczoraj znalazłem kolejny egzemplarz H.quadrinotatus i ok ,ale na nogach goscia cos zauważyłem...przy preparowaniu myslac, że to roztocza chciałem oczyscic mu nogi, ale niestety było to niewykonalne,bo okazało się, że to grzybki...takie kozaczki- tylko malutkie :tiaa: ,dodaję na razie taka fotkę,a jak będe miał chwile ,to postaram sie zrobic składaka...słyszał ktos o takich grzybkach?
:papa:
Rafał
Załączniki
grzybek.jpg
grzybek.jpg (113.55 KiB) Przejrzano 4051 razy
klekel
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 12:20
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Histeridae...

Post autor: klekel »

To jednak nie grzybki - a roztocze z kohorty Uropodina - "przyczepiając się" w ten sposób do owadów są przez nie przenoszone z jednego miejsca na inne
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7252
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Histeridae...

Post autor: Rafał Celadyn »

...no, to mnie zaskoczyłes ...faktycznie podobne...łeb bym dał, że to grzyby...dzięki :ok: ... nie do wiary, jakie dziwy po swiecie łażą... 8)
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7252
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Histeridae...

Post autor: Rafał Celadyn »

...dodaje fotke, jak kohorta wygląda na chrząszczu ;) ,nie mam na razie czasu składać "grzybków",ale na wiekszej focie cos tam widać... :arrow: https://www.flickr.com/photos/109379666 ... 3/sizes/h/
:papa:
Rafał
Załączniki
h.jpg
h.jpg (67.68 KiB) Przejrzano 3915 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTEROIDEA”