Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE Bochnia, 22-24 sierpnia 2014

>>>> Sympozja PTE 2022 <<<<
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE Bochnia, 22-24 sierpnia 2014

Post autor: Malko »

Widzę, że nikt jeszcze nie napisał więc ja doniosę:

Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego „Motyle - ochrona czynna, ochrona bierna” odbędzie się w Małopolsce : Bochnia, 22-24 sierpnia 2014 r.

Za cytuję za otrzymanym komunikatem:
"Program sympozjum nie został jeszcze ustalony. Uprzejmie proszę o zgłaszanie uczestnictwa, wystąpień ustnych i posterów oraz chęć rezerwacji noclegów. Termin zgłaszania wystąpień ustnych zostaje ustalony na 30 czerwca. Przewidujemy również sesję posterową. Wszelkie informacje i zapytania dotyczące Sympozjum i pobytu w Bochni proszę kierować na mój email: tomasz.pyrcz@uj.edu.pl

Zakwaterowanie
Istnieją różne opcje zakwaterowania: Najtańsza, to Bursa Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego, pokoje 2, 4 i 6 osobowe, zaledwie 20 zł. od osoby, plus 5 zł. za śniadanie, dla uczestników Sympozjum. Standard przyzwoity (jak widać poniżej). Możliwość zakwaterowania wszystkich uczestników na jednym piętrze. http://www.bursa.bochnia.prv.pl/
Inne opcje: Hotel “Cold” po przeciwległej stronie Plant Salinarnych przy których znajduje się Muzeum Arthropoda. Cena za pokój 1os - 100zł , 2os - 140, 4os - 240, śniadanie w cenie. http://www.hotel.cold.pl/index.php?page=4664
Hotel “Sutoris” w przybiżonej cenie: http://www.kopalniasoli.pl/obiekty/hote ... okoje.html
Opcje wycieczek i odłowów
Bochnia jest położona w ciekawym z punktu widzenia entomologicznego miejscu w Małopolsce. Tuż za miastem, od północy, rozciąga się Puszcza Niepołomicka obfitująca w niezwykle ciekawe i zróżnicowane siedliska motyli. Mimo swojej bliskości do Krakowa nadal nie jest ona wystarczająco dobrze poznana pod względem entomofauny. Z drugiej strony miasta, od południa, rozpoczynają się lasy Pogórza Bocheńskiego i Beskidu z ciekawymi zakątkami, takimi jak Wichraż. Niecka Bochni cieszy się wyjątkowo sprzyjającym mikroklimatem, co sprawia, że w okolicy występuje szereg ciepłolubnych gatunków owadów. Sama Bochnia jest miastem bardzo interesującym z punktu widzenia turystycznego, z szeregiem zabytków architektonicznych i historycznych, w tym muzeum Kopalni Soli."

Jakby ktoś był zainteresowany komunikatem podać e-mail to podeślę.

Pozdrawiam!
emcezet
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 1 lipca 2011, 16:05
UTM: CB63
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Kontakt:

XXXVII Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, 22-24 sierpnia 2014 roku, Bochnia

Post autor: emcezet »

Witam Koleżanki i Kolegów

W imieniu kierownika Muzeum Zoologicznego i Przewodniczącego Sekcji Lepidopterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego, dr hab. Tomasza Pyrcza przedstawiam pierwszy komunikat XXXVII Sympozjum, które w tym roku odbędzie się w podkrakowskiej Bochni. Dlaczego akurat tam? O tym, i nie tylko, można przeczytać w załączonym PDF-ie.

Pozdrawiam !

PS. Zauważyłem, iż info o sympozjum już zamieszczono, ale w obrębie forum dla PTE i dlatego pozwoliłem sobie poniekąd zdublować temat tutaj ku pożytkowi większej ilości osób.
Załączniki
Sympozjum2014.pdf
(270.38 KiB) Pobrany 98 razy
Piotr Kowalski
Posty: 571
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 09:06
Lokalizacja: Ciemne

Re: XXXVII Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, 22-24 sierpnia 2014 roku, Bochnia

Post autor: Piotr Kowalski »

Witam
Czkam na info oficjalne na stronie PTE. Chyba , że chcemy Ich pominąć.
Piotr
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: XXXVII Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, 22-24 sierpnia 2014 roku, Bochnia

Post autor: admin »

emcezet pisze: PS. Zauważyłem, iż info o sympozjum już zamieszczono, ale w obrębie forum dla PTE i dlatego pozwoliłem sobie poniekąd zdublować temat tutaj ku pożytkowi większej ilości osób.
To Forum PTE (Dział) znajduje się tutaj: viewforum.php?f=134
Sprawy dotyczące PTE są tam przesuwane, jesli sa napisane w innym, jak ten, więc ten wątek też przesunąłem do działu PTE. Może najlepiej będzie, jak całe Forum PTE przesunę do działu "Sympozja, zebrania, wystawy". W ten sposób wszystko będzie obok siebie.

Różnica między komunikatem PTE na stronie PTE a zamieszczeniem komunikatu PTE na Forum PTE jest właściwie kosmetyczna, jest to informacja, która po prostu rozprzestrzenia się w sieci. Na Forum robi się to szybciej, może to zrobić wiele osób, na stronie PTE musi to zrobić opiekun strony, a to już może trwać trochę dłużej.
Awatar użytkownika
Krzysiek Jonko
Posty: 325
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 10:23
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Sympozjum sekcji lepidepterologicznej w Bochni

Post autor: Krzysiek Jonko »

Kto z forumowiczów się wybiera?
Niewtajemniczonym przypomnę termin 22-24 sierpnia, więcej szczegółów u mnie na stronie:
http://www.lepidoptera.eu/start.php?lang=PL
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Sympozjum sekcji lepidepterologicznej w Bochni

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Krzysiek Jonko pisze:Kto z forumowiczów się wybiera?
Niewtajemniczonym przypomnę termin 22-24 sierpnia, więcej szczegółów u mnie na stronie:
http://www.lepidoptera.eu/start.php?lang=PL
Ja się wybieram.
Niestety ciągle brak programu (chociaż ogólnego), brak formularza zgłoszeniowego z opcjami noclegów (jak to zwykle bywało). T. Pyrcz prosił o zgłoszenia na Jego email, jeszcze nie zgłaszałem, czekam na jakiś program, zostało niewiele ponad miesiąc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PTE - Forum Polskiego Towarzystwa Entomologicznego”