Po Zjeździe

>>>> Sympozja PTE 2022 <<<<
Andrzej J. Woźnica

Po Zjeździe

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Witam Wszystkich serdecznie :-). Mam nadzieję, że Wszyscy cali i zdrowi wrócili do domu :-).
Pozwalam sobie na otwarcie wątku, aby zainteresowani mogli skomentować (skrytykować in minus bądź in plus) zakończony Zjazd PTEntomol. :lol:
Jednocześnie osobom zainteresowanym w muchówkach podaję, że rozpocząłem uzupełnianie literatury Dipterona w wersji pdf na potrzeby KSIB-u,

pozdrawiam Andrzej W.
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Po Zjeździe

Post autor: Przemek Zięba »

Andrzeju a czy poruszono jakies rewolucyjne dla polskiej entomologii tematy? Pytam z ciekawości bo nie byłem..
Andrzej J. Woźnica

Re: Po Zjeździe

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Przemek Zięba pisze:Andrzeju a czy poruszono jakies rewolucyjne dla polskiej entomologii tematy? Pytam z ciekawości bo nie byłem..
Trochę się działo chociaż rewolucji nie było to przedsmak był .... :laugh: Walne zgromadzenie próbowało demokratycznie podejść do tematu wyborów z różnym skutkiem. Pewnie jeszcze usłyszysz jak przebiegały głosowania i dyskusja po nich. Osobiście mam takie odczucie, że pewnych osób w Zarządzie mogłoby nie byc albo być nie powinno albo byc powinni. W kulurach dyskusja na te tematy była ...
Sam zabierałem głos w tej sprawie ale nie mi o tym pisać. Szkoda tylko, że tak mało członków było na walnym :?
Andrzej
Andrzej J. Woźnica

Re: Po Zjeździe

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

:laugh: Ach chciałem sprowokować sympozjumowiczów do zwierzeń ale widac zmęczenie po wyborach :hahaha:
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Po Zjeździe

Post autor: Przemek Zięba »

Czy ktoś z szeroko pojętego ruchu amatorskiego wszedł do ZG?
Andrzej J. Woźnica

Re: Po Zjeździe

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

O ile mnie pamięć nie myli to nie :cry: Przypuszczam, że jedną z przyczyn jest zdobywanie punktów za tzw. funkcje :cry:
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: Po Zjeździe

Post autor: Miłosz Mazur »

Ja z racji urlopu nie uczestniczyłem. Czy możesz podać wyniki wyborów?
Andrzej J. Woźnica

Re: Po Zjeździe

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Prezes ten sam :-). Bibliotekę PTE we Wrocławiu prowadzic ma Rafał Ruta. Reszty "grzechów" nie pamiętam :lol:
Wkrótce powinien być jednak komunikat w tej sprawie.
Jest przykre, ze na te ponad 400 członków tylko około 46-48 było na Walnym :(
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Po Zjeździe

Post autor: Przemek Zięba »

Andrzej J. Woźnica pisze: Jest przykre, ze na te ponad 400 członków tylko około 46-48 było na Walnym  :(
w odniesieniu do amatorów zapewne finanse stanęły srodze na drodze :-)
Nie wiem czy w przypadku osób pracujących zawodowo z owadami instytucje nie pokrywają kosztów uczestnictwa. Przeciętny amator może mieć problemy z większą niż jednorazowa frekwencja w roku na przeróżnych zjazdach, sympozjach etc.

Ja mam szlaban domowy na więcej niż jeden wyjazd w roku i w tym roku wybrałem sympozjum SEKOL. Co prawda myślałem i o Walnym Zjeździe, ale finanse mnie zatrzymały :-)

ot takie dywagacje..
Andrzej J. Woźnica

Re: Po Zjeździe

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Finanse to podstawa :-). Też cos o tym też mi wiadomo. Byłem na 3-ch spotkaniach w tym roku (Amberif za własne); Zjazd Sekcji Dipterologicznej - na szczescie pokrywalem tylko przejazd i Walne (na razie czekam na pokrycie kosztów pomimo referatu wygłoszonego, bo drogo było na moją kieszeń też). Wpisowe było rzeczywiście drogie i o tym dyskutowaliśmy (albo raczej próbowaliśmy rozmawiać na ten temat) :oops: Jest rzeczą znamienną, że w tym roku przed gmachem konferencyjnym o zdjęciu grupowym nie słyszałem ....
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Po Zjeździe

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Andrzej J. Woźnica pisze:Prezes ten sam :-). Bibliotekę PTE we Wrocławiu prowadzic ma Rafał Ruta. Reszty "grzechów" nie pamiętam  :lol:  
Wkrótce powinien być jednak komunikat w tej sprawie.
Jest przykre, ze na te ponad 400 członków tylko około 46-48 było na Walnym  :(
Spadek zainteresowania udziałem w Zjazdach - jak pisał Przemek - to w dużej mierze kwestia finansów (zupełnie nie wiem dlaczego musi być tak drogo) ale również ogólnego "odwrotu" od PTE albo raczej braku "powołań" :). Poza drogimi zjazdami raz na trzy lata w PTE nic się nie dzieje. Większość aktywności organizowana jest w małych grupkach, którym PTE ani nie pomaga ani nie przeszkadza. Być może wynika to z tego, że władze są mocno zaangażowane w pracę na swoich uczelniach i nie wystarcza czasu na działanie, może chęci już nie te. Nie wiem. Z drugiej strony i tak należy się cieszyć, że ilość publikacji entomologicznych "amatorskich" jest na dość wysokim poziomie ilościowym oraz że aktywność wielu ludzi nie ustaje. Widać to po ilości aktywnych użytkowników forum. Wydaje się, że forum jest znacznie silniejsze i bardziej wpływowe niż samo PTE.

Ucieszyło mnie, że Rafał Ruta będzie się zajmował biblioteką - w paru sprawach chętnie pomogę. We władzach PTE chętnie widziałbym Marka Wanata, może kiedyś się doczekam.
Andrzej J. Woźnica

Re: Po Zjeździe

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Mam w paru kwestiach podobne odczucia. Jak uruchamiałem Dipterona to o zgode Zarząd prosilem. Dipterona (http://pte.au.poznan.pl/dipteron/) prowadze z garstką zaangażowanych osób a w kwestiach informacyjnych (np. ewaluacja czasopism sprzed roku) nikt o mnie nie pamieta. Na szczescie albo i nieszczescie sam grzebie w necie to i cos tam znajduję :) .
Sekcje działają chyba lepiej od oddziałów (tak mi się wydaje) w oparciu również o osoby spoza PTEntomol. Na pewno od "wrocławskiego", który już nie istnieje a przecież entomologów jest na Dolnym Sląsku w tzw. 3D..y :mrgreen: O ile mnie pamięć nie myli to Marek Wanat, chociaż zachorował i nie przyjechał, to jest wybranym do Zarządu ...
Andrzej J. Woźnica

Re: Po Zjeździe

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Informuję, że rozpocząłem skanowanie archiwalnych numerów Dipterona. Bedzie on z pewnością w całości dostępny na pewno po uruchomieniu platformy Diptera Poloniae na http://www.biomap.pl. To konsekwencja długiej dyskusji z Piotrkiem Tykarskim jeszcze sprzed kilku lat :rotfl: Zresztą gwoli ścisłości sąd polubowny opanowali muchówkarze, w tym osoba o tym informująca :laugh: W razie czego będziem przyjmować wnioski po uprzednim urwaniu 1 pary skrzydeł :lol: aby było obiektywnie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „PTE - Forum Polskiego Towarzystwa Entomologicznego”