XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

>>>> Sympozja PTE 2022 <<<<
Awatar użytkownika
pjacki
Posty: 20
Rejestracja: środa, 1 kwietnia 2009, 11:42
Lokalizacja: Polska

XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: pjacki »

Witam. W imieniu kierownika Muzeum Zoologicznego i Przewodniczącego Sekcji Lepidopterologicznej Polskiego Towarzystwa Entomologicznego, dr hab. Tomasza Pyrcza przedstawiam pierwszy komunikat XXXVI Sympozjum, które odbędzie się w tym roku w Krakowie, w dniach 21-22 czerwca 2013. Proponowany temat przewodni to „Różnorodność motyli Polski w zmieniającym się środowisku”. Nie jest to jednak tematyka ściśle narzucona. Program i szczegóły znajdują w załączonym pliku PDF na stronie:
http://www.mzuj.uj.edu.pl/aktualnosci.html

bezpośredni link do komunikatu:
http://www.mzuj.uj.edu.pl/pg/Sympozjum_ ... ikat-1.pdf
Sebastian Łuczkowski
Posty: 139
Rejestracja: niedziela, 26 października 2008, 19:47
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: Sebastian Łuczkowski »

Witam Szanownych Kolegów!
Może się czepiam ale termin 21-22 czerwca dla wielu osób, które nie zarezerwują miejsca noclegowego w Ochotnicy Górnej, pozostawia wiele do życzenia (przyjazd na 1 noc). Ponadto rozpoczęcie sympozjum wydaje się, że jest zaplanowane na zbyt wczesną godzinę. Z komunikatu dowiedziałem się również, że zakwaterowanie z uwagi na ograniczoną bazę noclegową UJ, będzie w różnych miejscach w mniejszej lub większej odległości od miejsca wykładów.
Czy taki sposób organizacji spotkania, będzie służyć integracji Naszego środowiska (ze szczególnym uwzględnieniem amatorów)? Mieliśmy już kilka lat przestoju wręcz bym powiedział „rozpadu” w działaniu sekcji i pewnie gdyby nie pomoc jak i nazwisko Szanownego Pana Profesora Jarosława Buszko, wszystko by się posypało.
Jeżeli uraziłem jakieś osoby to przepraszam, ale z mojego punktu widzenia czysto amatorskiego (urlop, brak zwrotu kosztów itd), coś nie zatrybiło.
Pomimo tego, życzę udanego sympozjum w fajnym miejscu.
Z wielką niecierpliwością oczekiwać będę relacji ze spotkania.
pozdrawiam
Sebastian Łuczkowski
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: Rafał Celadyn »

...mam takie samo odczucie jak Sebastian...po głębszym wniknięciu doszedłem do wniosku, że właściwie sympozjum odbędzie się w Gorcach i to jest ok, ale dlaczego tylko 20 miejsc...tego nie ogarniam. A rozstrzelenie lokalizacji zamieszkania w Krakowie (pomijam te 8 -dych) i poranne dojazdy na sesje referatowe, jakoś mnie nie przekonują. Pomimo, że jestem w lepszej sytuacji, bo mieszkam niedaleko i mogę sobie przyjechać prosto z chaty...no, ale nie wszyscy mieszkamy w wiosze pod Krakowem :wink:
Trochę to nie przemyślane - chyba...
Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
romanzamorski
Posty: 889
Rejestracja: sobota, 29 marca 2008, 16:57
UTM: EV19
profil zainteresowan: ciężki rock, astronomia
Lokalizacja: Gorlice

Re: XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: romanzamorski »

W moim odczciu także trudno będzie się uczestnikom zintegrować w zaproponowanych przez organizatorów warunkach. Czy nie dużo lepszym rozwiązaniem byłoby przenieść całość sympozjum do Ochotnicy? Noclegi można byłoby zorganizować u kilku gospodarzy zajmujących się agroturystyką. Myślę, że noclegi za 25-30 zł były by do wynegocjowania przy większej grupie zainteresowanych. Może jakieś śniadanie do tego. Miejscowi zarobiliby trochę dutków, uczestnicy, pochodzący w większości z miast mieliby okazję do oderwania się od zgiełku ulicznego. Nie czepiam się terminu ale przy bezchmurnym niebie trudno będzie o satysfakcjonujący przylot w nocy do ekranu.
Z 23/24 czerwca mamy pełnię księżyca.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: Rafał Celadyn »

romanzamorski pisze:Z 23/24 czerwca mamy pełnię księżyca.
...z ust mi to wyjąłeś Romku :mrgreen: ,a co do tego co napisałeś ,również myslę że to byłoby optimum :ok:
Pozdrawiam,
Rafał
...i wtedy przyjadą ludki,amatorzy, fascynaci, naukowcy i ... kto wie, kto jeszcze :mrgreen: ... ze Starogardu,Warszawy ,Gdańska i w ogóle z Polski :ok:
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: Malko »

Tylko 20 miejsc :/ odcina to sporą część ludzi :( jednocześnie widzę sympozjum ciągnie w stronę bardziej konferencji.
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: Konto_usuniete »

Wiecie co Pany....wiem że wielu osobom z "ą" "ę" którym uczelnie płacą za delegacje się to nie spodoba - ale z racji nie powiązania z żadną Uczelnią i tego że żaden dr. doc. co ma u siebie w chacie gabloty za które zapłacił skarb państwa mi nie na narobi w kapelusz powiem tak - te sympozjum to zaprzeczenie tego o czym gadaliśmy na ostatnim spotkaniu - że MY stare dziady kojfniemy a nowych nie będzie - było spotkanie w Izabelinie - były ustalenia że mamy szukać młodych i co? D...pa!!!!
OK może te spotkanie co było w Mielniku czy Izabelinie nie było ą ę ale by od groma luda - siedzieli, gadali, łowili. Jak ktoś myśli że PTE - sekcja - ma się oprzeć WYŁĄCZNIE na tych za których uczelnie płacą skadki i którzy sobie to rozliczają w ramach delegacji - to szczęścia życzę. Gdyby co - nawet tych co zbierają rusałki pokrzywniki - zapraszam do siebie - lub jak ktoś coś wymysli, w inne miejsce, może nie będą to Gorce, ale można posiedzieć, piwo wypić pogadać o wszystkim.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Grześku, sympozjum to nie jest tylko spotkanie, są to również sesje referatowe i wymiana wiedzy. Nie oceniałbym sympozjów tak jednoznacznie i krytycznie. Sympozja mają jakiś cel i nie jest on wyłącznie towarzyski. Jak sądzę większość z nas spotyka się prywatnie z innymi entomologami, odwiedza, wspólnie łowi itp. To też jest fajne ale pogadanie sobie przy piwie i obejrzenie paru gablot nie zastąpi sympozjum.
Coraz bardziej "towarzyski" charakter miały kolejne spotkania ŁWE, tylko nie miał kto sprzątać powrzucanych w każdy kąt puszek i petów do doniczek. Skończyło się to tak jak wiemy i żałując wcale się nie dziwię organizatorom, że nie mieli ochoty tego dalej ciągnąć.
Reasumując - zbyt towarzyski charakter zabija wątek naukowy który jest głównym celem sympozjów. Wszystko jest dla ludzi ale nie należy zapominać po co jedzie się na sympozja i jaki jest ich cel. Może warto tę wiedzę przekazywaną w prywatnych rozmowach przekazać innym w formie referatu ?
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: Brachytron »

Nie o to chodzi. Przekaz ogólny jest taki, że sympozja/seminaria są dla ludzi a nieprzemyślana organizacja spowoduje, że ludzie nie przyjadą. Tego dotyczą obawy i obiekcje Kolegów.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Brachytron pisze:Nie o to chodzi. Przekaz ogólny jest taki, że sympozja/seminaria są dla ludzi a nieprzemyślana organizacja spowoduje, że ludzie nie przyjadą. Tego dotyczą obawy i obiekcje kolegów.
Koszty organizacji to już inna kwestia. I tego się nie przeskoczy, czasy są jakie są. Z jednej strony chciałoby się atrakcyjną lokalizację (bo się połapie trochę) ale jest ona droga, z drugiej, żeby było tanio - a o to jest coraz trudniej.
Cóż zrobić, pieniądz rządzi światem.

Tak sobie ostatnio myślałem, czy nie warto by było - korzystając z dobrodziejstw internetu - robić wideokonferencji albo wideoreferatów czy prezentacji. Nie sądzicie, że mogłoby to być interesujące i wygodne ? Żadne forum tego nie robi, przynajmniej ja takiego nie znam.
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: Brachytron »

Chyba tego nie widzę. Wystąpienie na konferencji można sobie wpisać w CV lub do dorobku (z reguły Ci co wystąpienia robią potrzebują tego do jakiejś szeroko pojętej "kariery"), wideo przekazu chyba nie a wysiłek w przygotowaniu może i większy (trzeba się bardziej pilnować bo zapis jest rejestracją).
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: Malko »

Taki podział na część oficjalną konferencyjną i nieoficjalną kuluarową z łowieniem terenowym myślę, że ma sens jeśli.... Wydane zostaną recenzowane materiały pokonferencyjne pod skrzydłami PTE lub U.J. może nowy przewodniczący Lepu mógłby jakoś to zorganizować. W tedy na pewno część ludzi by się skusiła i uczelnie chętniej by im zapłaciły a i poziom byłby wysoki. Z drugiej strony osobna część wycieczki terenowej gdzie młodzi i "stara gwardia" mają okazję się spotkać i porozmawiać przekazać wiedzę to nieodłączna część sympozjów PTE bez tego to nie to samo... Tylko na litość nie w gronie 20 osób :(
Awatar użytkownika
pjacki
Posty: 20
Rejestracja: środa, 1 kwietnia 2009, 11:42
Lokalizacja: Polska

Re: XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: pjacki »

Witam,

W imieniu kierownika Muzeum Zoologicznego, dr hab. Tomasza Pyrcza przesyłam komunikat 2 odnośnie XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013. Zgłoszenia można wysyłać mailem do kierownika Muzeum Zoologicznego: tomasz.pyrcz@uj.edu.pl

Szczegóły znajdują w załączonym pliku PDF na stronie:
http://www.mzuj.uj.edu.pl/aktualnosci.html

bezpośredni link do komunikatu:
http://www.mzuj.uj.edu.pl/pg/Sympozjum_ ... ikat-2.pdf

Proszę Kolegów o odnotowanie faktu, że w żadnej kwestii nie jestem tutaj osobą decyzyjną.
emcezet
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 1 lipca 2011, 16:05
UTM: CB63
Lokalizacja: Częstochowa/Kraków
Kontakt:

Re: XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: emcezet »

3 komunikat
Załączniki
Sympozjum_SL_PTE_2013_komunikat-3.pdf
(122.81 KiB) Pobrany 68 razy
Awatar użytkownika
pjacki
Posty: 20
Rejestracja: środa, 1 kwietnia 2009, 11:42
Lokalizacja: Polska

Re: XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013

Post autor: pjacki »

Witam,

W imieniu kierownika Muzeum Zoologicznego, dr hab. Tomasza Pyrcza przesyłam Program (komunikat 4) XXXVI Sympozjum Sekcji Lepidopterologicznej PTE, Kraków 21-22 czerwca 2013.

Program w pliku PDF oraz szczegóły (w tym informacje dla uczestników korzystających z komunikacji miejskiej) znajdują się na stronie:
http://www.mzuj.uj.edu.pl/aktualnosci.html

bezpośredni link do komunikatu:
http://www.mzuj.uj.edu.pl/pg/Sympozjum_ ... ROGRAM.pdf

Proszę Kolegów o odnotowanie faktu, że w żadnej kwestii nie jestem tutaj osobą decyzyjną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PTE - Forum Polskiego Towarzystwa Entomologicznego”