Polskie Forum Entomologiczne
https://www.entomo.pl/forum/

Entomolodzy Polscy
https://www.entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=24242
Strona 1 z 1

Autor:  Brachytron [ środa, 16 stycznia 2013, 18:36 ]
Tytuł:  Entomolodzy Polscy

Właśnie pocztą pantoflową (bo ze strony mało oczekiwanej, nie od PTE a na stronie nic nie ma jeszcze, względnie nie potrafię znaleźć) dostałem informację o projekcie, mającym być kontynuacją "Almanachu entomologów polskich XX wieku". Od razu skojarzyła mi się nieodległa dyskusja o obowiązkowości podawania nazwisk. Problem podobny i jestem ciekaw jak włodarze Towarzystwa podejdą do danych które chcieliby otrzymać, będą w różnym stopniu "pełne". W każdym razie warto obserwować rozwój projektu bo może pomóc w forumowej sytuacji.

Autor:  Grzegorz Banasiak [ środa, 16 stycznia 2013, 19:17 ]
Tytuł:  Re: Entomolodzy Polscy

Almanach z definicji zawiera nazwiska osób, które wniosły coś dla rozwoju entomologii. Nazwisko umieszczone w almanachu w pewnym stopniu nobilituje, sądzę, że nie będzie absolutnie żadnych dylematów z danymi personalnymi, które występują tu na forum.

Almanach to zupełnie coś innego niż zwykły spis entomologów, chociaż taki spis byłby bardzo pożądany, coś w stylu "Wykaz rozmieszczeniowy entomologów polskich" :) - łatwo można by wtedy dotrzeć do ludzi z interesującego rejonu, poprosić o pomoc czy zaproponować współpracę.

Jeśli zostanie zachowana poprzednia formuła almanachu - w zasadzie ulegnie on przedrukowaniu z ewentualnymi małymi zmianami danych adresowych. Ja bym wolał, żeby zaczęła działać biblioteka bo niektórych książek nie można kupić nigdzie indziej a i o almanachu będzie można pomarzyć jeśli nie będzie działać ;-)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/