Entomolodzy Polscy

>>>> Sympozja PTE 2022 <<<<
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Entomolodzy Polscy

Post autor: Brachytron »

Właśnie pocztą pantoflową (bo ze strony mało oczekiwanej, nie od PTE a na stronie nic nie ma jeszcze, względnie nie potrafię znaleźć) dostałem informację o projekcie, mającym być kontynuacją "Almanachu entomologów polskich XX wieku". Od razu skojarzyła mi się nieodległa dyskusja o obowiązkowości podawania nazwisk. Problem podobny i jestem ciekaw jak włodarze Towarzystwa podejdą do danych które chcieliby otrzymać, będą w różnym stopniu "pełne". W każdym razie warto obserwować rozwój projektu bo może pomóc w forumowej sytuacji.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Entomolodzy Polscy

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Almanach z definicji zawiera nazwiska osób, które wniosły coś dla rozwoju entomologii. Nazwisko umieszczone w almanachu w pewnym stopniu nobilituje, sądzę, że nie będzie absolutnie żadnych dylematów z danymi personalnymi, które występują tu na forum.

Almanach to zupełnie coś innego niż zwykły spis entomologów, chociaż taki spis byłby bardzo pożądany, coś w stylu "Wykaz rozmieszczeniowy entomologów polskich" :) - łatwo można by wtedy dotrzeć do ludzi z interesującego rejonu, poprosić o pomoc czy zaproponować współpracę.

Jeśli zostanie zachowana poprzednia formuła almanachu - w zasadzie ulegnie on przedrukowaniu z ewentualnymi małymi zmianami danych adresowych. Ja bym wolał, żeby zaczęła działać biblioteka bo niektórych książek nie można kupić nigdzie indziej a i o almanachu będzie można pomarzyć jeśli nie będzie działać ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PTE - Forum Polskiego Towarzystwa Entomologicznego”